Забороняю використовувати інформацію з цього сайту в соціальних мережах, а також мережі інтернет без посилання на адресу сайту!!!         

     

                                                                              Слива

                                          Сорта сливи середнього терміну дозрівання.

 

 Номер мобільного телефона - МТС - 0660457599

Електронна пошта - sadovod303@ukr.net

Viber: +380660457599

Садівник, розплідниковод: Завізіон Руслан Петрович.


← ← ← ←  Саджанці сливи будуть на осінь 2025 року.

          Для придбання живців сливи для щеплення зайдіть в розділ "Каталог живців для щеплення."

 

Сорта сливи середнього терміну дозрівання.

Перелік сортів сливи середнього терміну дозрівання: Белле де Туен, Анце, Богатирська, Вікторія, Волзька красуня, Городищенська синя, Заманчивая (Приваблива), Кантата, Карпатія, Киргизська чудова, Мірабель Нансі, Ода, Ренклод Альтана, Ренклод білий, Ренклод Горе Морена, Ренклод зелений, Ренклод Уленса, Сільвія, Чачакська Лепотіка, Юбілеум.

 

Белле де Туен (Belle de Thuin) - сорт сливи середнього терміну дозрівання бельгійської селекції. Типова жовтоплідна угорка. Сорт знайдений в Валлонії, Центральні Арденни, Бельгія. Сорт невідомого походження, який зустрічався лише один раз у вигляді старого дерева в саду мес’є Лебо в Жаміулі. Повного помологічного опису в літературі не знайдено. Сорт названий і поширений у 1991 році.

Дерево середньоросле, швидко росте в молодому віці, після вступу в пору плодоношення стає слаборослим, формує відкриту, достатньо густу, компактну крону, яка має тенденцію до розгалудження і з звисаючими гілками. Плодові бруньки утворюються на численних коротких гілках. Листя темно-зелене, блискуче, різне за розміром і формою в залежності від типу гілки та її положення в кроні. На дуже коротких гілках листя дуже велике, опукле, витягнуте до овально-еліптичної форми і зазвичай звисає, таким чином ховаючи плоди. Черешок від середнього до довгого, зверху темно-фіолетовий. Залізки добре помітні.

Спостерігається дуже часто плодоношення на однорічній деревині.

Враховуючи низьку силу росту і хорошу врожайність, адаптується до всіх підщеп. Потребує охолоджуючої обрізки з віком.

Плоди великі і дуже великі, масою (60-80г.), мах-(100-140г.), видовжено-овальної (від еліптичної до овальної) форми. Спостерігається чітка, але неглибока і часто злегка зігнута борозна. Плодоніжка жовто-зелена з вкрапленнями неправильної форми, довжиною 16-21 мм, поміщена в маленьку неглибоку лійку.

Шкірочка зеленувато-жовта, вкрита густим пруіновим нальотом. 

М'якоть жовто-зелена, дуже соковита, ніжна, тане, солодка або помірно солодка, з легкою кислинкою біля шкірочки, відмінного, десертного смаку. 

Кісточка дрібна або середнього розміру, добре відділяється від м'якоті. 

Цвіте в ранні терміни. Має дуже хороший пилок, підходить як запилювач для дуже ранніх і ранніх сортів. Цвітіння завжди дуже рясне, але чутливе до зворотніх веснянних заморозків. 

Самобезплідний сорт.

Найкращі запилювачі: Prune de Prince. 

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після посадки в сад. Врожайність висока. 

Дозрівають плоди - 10-15 серпня. Міцно висять на дереві не обсипаються. Перезрілі плоди чутливі до моніліозу і швидко піддаються нападу ос. Досить тендітні плоди, їх потрібно збирати не надто стиглими (в стадії технічної зрілості), щоб зберегти їх деякий час в холодильнику. Плоди не дуже чутливі до розтріскування.

Зимостійкість вища за середню. 

Схильність до моноліозу середня. Листя чутливе до іржі. Не сприйнятливий до парші і шарки сливи. Листя помірно чутливе до ураження попілицею.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для технічної переробки. 

Увага!!! Маємо сорт сливи Белле де Туен в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Белле де Туен в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 



Анце (Аnce) - сорт сливи ранньо-середнього  дозрівання латвійської селекції.

Дерево середньоросле, формує широку крону зі звисаючими гілками.

Плоди середнього розміру, масою (30-45г.), овальної форми.

Шкірочка жовта, на сонячній стороні плоду спостерігається незначний рожевий рум'янець. 

М'якоть жовта, щільна, соковита, солодка з легкою кислинкою, з дуже приємним медовим смаком. 

Кісточка невелика, гарно відокремлюється від м'якоті.

Самобезплідний сорт.

Найкращі запилювачі: Вікторія, Герцог Единбургзький, Пердригон.

Цвіте в ранньо-середні терміни. 

Вступає в пору плодоношення на 4-5-й рік після посадки в сад. Врожайність висока, щорічна.

Дозрівають плоди - 25 липня - 5 серпня.

Зимостійкість деревини і плодових бруньок висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока. 

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для технічної переробки.

Ринковий сорт.

Сорт для любительського садівництва.



      

Богатирська - сорт сливи середнього терміну дозрівання російської селекції. Отримано сорт на Дубовському опорному пункті Нижнєволзького НІІСХ в результаті схрещування сортів Велетенська х Угорка місцева у 1940 році.

Селекціонери: Корнєєв Р.В., Корнєєв В.А.

Дерево сильноросле в молодому віці, після вступу у пору плодоношення стає середньорослим, формує в молодому віці - припіднято-овальну, густу крону або середньої густини, з багаточисельними звисаючими гілками, з роками - розлогу крону, середньої густини.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом - 60-70°.

Пагоноутворювальна здатність висока, облистянність середня.

Кора на штамбі і основних скелетних гілках лущиться, сіра. Гілки сірі, криві. Пагони міцні, середні по довжині і довгі, середньої товщини, неопушені, сіро-коричневі, блискучі, з великою кількістю чечевичок. Вегетативні бруньки середнього розміру, гостро конічні, коричневі, розташовані на пагоні під кутом 45°. Розміщені поодиноко, в середній і нижній частині однорічних пагонів з однією або двома білими округлими генеративними бруньками.

Листя середнього розміру, тонке, обернено-яйцевидної форми, гофроване, темно-зелене зверху і світло-зелене з нижньої сторони, слабо опушене, коротко загострене. Листова пластина увігнута, вигнута вгору, з трохи загостреною верхівкою і кулястою основою. Край листа двоякогородчатий. Черешок довгий, опушений, пігментований. Залозок дві, жовті, дрібні. Трилисники відсутні. Квітки подвійні і потрійні, білі, середнього розміру.

Плодоношення зосереджене на букетних гілочках, шпорцах і приростах минулого року.

Плоди середнього розміру, масою (30-45г.), видовжено-овальної форми, трішки звужені біля основи. Черевний шов середній і широкий, добре помітний. Лійка вузька і глибока. Плодоніжка тоненька, середньої довжини.

Шкірочка міцна, основне забарвлення - буровато-зелене, вкривне - темно-синьо-фіолетове, вкрите сизувато-блакитним пруіновим нальотом.

М'якоть зеленувато-жовта, щільна, хрящувата, ніжна, соковита, кисло-солодка, з медовим присмаком, гарного смаку. Сік безбарвний. Смакові якості плодів непостійні, залежать від умов вирощування і клімату.

Кісточка середнього розміру, видовжено-овальна, загострена з обох сторін, від м'якоті повністю не відокремлюється.

Дегустаційна оцінка - 4,2 бали.

Частково самоплідний сорт. Цвіте в ранньо-середні терміни, щедро, тривалий час. 

У плодах міститься: сухих речовин - 17,9%, цукрів - 12,66%, органічних кислот - 0,56%, вітаміну С - 9,63 мг/100г.

Вступає в пору плодоношення на 3-5-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна. Швидко нарощує врожай. Середня врожайність 10-12-ти річних дерев становить - 60-80 кг з дерева.

Дозрівають плоди - 10-20 серпня. Сорт придатний для механізованого збирання врожаю. Схильний до перевантаження врожаєм, здрібленню плодів і поломці гілок. Плоди не обсипаються.

В дощову погоду плоди не розтріскуються.

Зимостійкість висока. Після морозів -34° підмерзання штамбу і скелетних гілок, а також однорічних пагонів не помічено. Збереженність генеративних бруньок склала - 6-8%, що забезпечить невеликий врожай в цьому році. Регенеруюча можливість висока.

Посухостійкість середня.

Слабо уражується грибковими хворобами і шкідниками.

Транспортабельність плодів висока.

Універсального використання: вживаються плоди у свіжому вигляді і для технічної переробки.

Сорт придатний для вирощування в садах інтенсивного типу. В любительському саду можна садити дерева через 3-4м один від одного.

Молоді дерева потребують сильної вкорочуючої обрізки, а плодоносні - в постійному проріджуванні пониклих гілок.

Рекомендований сорт для Полісся і північного Лісостепу України.

Увага!!! Маємо сорт слива Богатирська в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Богатирська в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


 

Вікторія (Королева Вікторія) - перша згадка про цей сорт в літературі датується 1841-1844 р.р. Коли саме цей сорт сливи Вікторія був завезений до нас невідомо, але в старих садах він всюди зустрічається, хоча і в невеликій кількості. Сорт сливи середнього терміну дозрівання англійської селекції. Старий затребуваний в наш час сорт. Введений в стандартний сортимент сортів України.

Дерево середньоросле, формує кулясту, розлогу, неправильного, складного росту крону, з звисаючими тонкими і гнучкими гілками, середньої густини. Гілки під дією великого врожаю нахиляються до низу. Пагони коричнево-фіолетові, опушені, з дрібними чечевичками. Листя велике, оберненояйцевидне, з загнутими до низу краями, товсте, жорстке. Пластинка знизу опушена. Краї пильчато-городчасті, верхівка гостро закінчується. Квітки дрібні, пелюстки овально-кулясті.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом - 60-90°.

Плоди середнього розміру і великі, масою (40-50г.), овально-витягнутої (яйцевидної) форми. Шов невеликий, але часто дуже глибокий з товстими краями, ділить плід на 2 неоднакові половинки. Плодоніжка середньої довжини, трішки опушена, сидить в невеликій ямці.

Шкірочка товста, міцна, важко знімається з поверхні плоду, фіолетово-червона, вкрита густим пруіновим нальотом. На шкірочці спостерігаються багаточисленні сірувато-оржавлені і світло-білі цятки.

М'якоть золотиста (помаранчево-жовта), щільна, мясиста, середньої соковитості, ніжна, солодка з легкою кислинкою, дуже хорошого смаку. У суху погоду при перевантаженні врожаєм смакові властивості плодів знижуються, м'якоть стає борошнистою, прісною, позбавленою смаку. Для поліпшення смакових якостей для даного сорту сливи потрібен сирий клімат. Цукристість складає - 10-12%.

Кісточка велика, плоскувата, добре відокремлюється від м'якоті. Шов великий і дуже гострий.

Дегустаційна оцінка - 4,2-4,5 бали.

Цвіте в середні терміни.

Самоплідний сорт, але кращі результати дає при перехрестному запиленні.

Найкращі запилювачі: Ганна Шпет, Ренклод Альтана, Ренклод зелений, Кірке, Угорка ажанська.

Хороший запилювач для інших сортів сливи: Ренклод зелений, Ренклод Альтана, Кірке, Угорка ажанська, Ганна Шпет.

Вступає в пору плодоношення на 4-5-й рік після садіння в сад. Врожайність висока. У віці 8-10-ти років дерева формують - 30-40 кг з дерева.

Дозрівають плоди - 20-30 серпня, майже одночасно, трішки розтягнуто. Зберігаються в сховищі до 7 днів. Міцно висять на дереві, не обсипаються.

Зимостійкість висока. У центрі України підмерзань не помічено.

Стійкість до грибкових хвороб середня. У вологі роки плоди сильно уражуються моніліозом (плодова гниль). Стійкий до шарки.

Сорт вимогливий до умов вирощування. Довговічність дерев середня.

Плоди зняті в стадії технічної зрілості досить транспортабельні.

Товарність плодів хороша.

До 10-15-ти річного віку, внаслідок сильного і щорічного плодоношення, ріст дерева майже зупиняється, тому необхідна регулярна обрізка або періодичне омолодження.

Використовуються плоди для вживання у свіжому вигляді.

Увага!!! Маємо сорт слива Вікторія в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Вікторія в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


                 

Волзька красуня - сорт сливи середнього терміну дозрівання російської селекції. Отримано сорт на Куйбишевській дослідній станції садівництва в 1939 році в результаті схрещування сортів Скороспілка червона х Ренклод де Бове.

Селекціонер: Фінаєв Є.П.

Дерево сильноросле, швидко росте, формує підняту, кулясту крону, середньої густини. Кора на штамбі і основних скелетних гілках гладенька, сірого кольору. Пагони товсті, прямі, неопушені. Чечевички білі, малочисленні. Листя велике, широке, яйцевидної форми, з кулястою основою, коротко загострене, краї обрамляє пильчато-городчата зазубренність. Листова пластинка світло-зелена, матова, зморшкувата, плоскої форми, з різким переходом в носик, ступінь опушення - середня. Черешки товсті, середньої довжини, пігментовані. Прилистники середнього розміру, зі слабким розтином, обсиппються рано. Залізки середнього розміру, в кількості двох штук, пофарбовані на черешку або при основі пластинки. Суцвіття 2-3-х квіткове. Самі квітки великі, білі.

Плодоношення зосереджено на букетних гілочках.

Плоди середнього розміру, масою (30-35г.), овально-кулястої форми, одномірні, до основи звужені. Вершина плоду куляста, слабо вдавлена. Основа з поглибленням, ямка середньої глибини і ширини. Черевний шов добре помітний, має середню глибину. Плодоніжка товста, середньої довжини, від гілки відділяється добре, до кісточки кріпиться міцно.

Шкірочка середньої товщини, гола, покрита сильним пруіновим нальотом, з плоду знімається легко. Забарвлення плоду - суцільне, розмите, червоно-фіолетове. Підшкірних точок середня кількість, вони чітко виражені, пофарбовані в білий колір.

М'якоть жовто-помаранчева, волокнистої консистенції, ніжна, соковита, десертного, кисло-солодкого смаку. Сік безбарвний.

Кісточка середнього розміру, овальної форми, верхівка і основа загострені, поверхня в ямках, відокремлюється від м'якоті добре.

Дегустаційна оцінка - 4,5 бали.

Самоплідний сорт. Для збільшення врожайності використовують запилювачі.

Найкращі запилювачі: Скороспілка червона, тернослива куйбишевська, Мирна, Жигулі.

Плоди містять: сухих речовин - 22%, цукрів - 10,35%, органічних кислот - 1,95%, вітаміну С - 11,78 мг на 100 г. сирої маси.

У пору плодоношення вступає на 4-5-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна. У віці 9-12 років дерева формують - 12-25 кг плодів з дерева.

Дозрівають плоди - 15 серпня.

Зимостійкість вища за середню.

Посухостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Транспортабельність плодів середня.

Плоди вживаються у свіжому вигляді, а також для технічної переробки.

Потребує гарно захищених і освітлених рівних місць розташування або легких схилів.

Увага!!! Маємо сорт слива Волзька красуня в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Волзька красуня в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 



Городищенська синя - сорт сливи середнього терміну дозрівання селекції Мліївського інституту садівництва імені Симиренко Л.П.

Дерево середньоросле, формує кулясту крону, середньої густини.

Плоди середнього розміру, масою (35-40г.), овальної форми, типова угорка.

Шкірочка фіолетова, вкрита сильним пруїновим нальотом.

М'якоть жовта, соковита, кисло-солодка, гармонійного хорошого смаку. 

Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після посадки в сад. Врожайність висока, щорічна.

Дозрівають плоди - 15-25 серпня.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Стійкий до неблагополучних умов навколишнього середовища. 

Вживаються плоди у свіжому вигляді, але особливо цінуються як відмінний сировинний сорт для різних видів технічної переробки: компотів, варення, джемів, а особливо на смачний чорнослив.

Перспективний для промислового й особливо аматорського садівництва в Лісостепу і Поліссі України.    



                  

Заманчивая (Приваблива) - сорт сливи середнього терміну дозрівання селекції Мліївського інституту садівництва імені Симиренко Л.П. Отримано сорт в результаті запилення сорту Угорка італійська сумішшю пилку (Вірського + Шанс).

Селекціонери: Шевченко О.М., Ласкавий В.П.

Дерево середньоросле, формує кулясту, трішки асиметричну крону, середньої густини.

Плоди дрібні і середнього розміру, масою (25-30г.), овальної форми, з кулястими полюсами, одномірні.

Шкірочка бордово-фіолетова, з сильним пруїновим нальотом.

М'якоть жовтувато-зелена, середньої щільності, тане, соковита, кисло-солодка, відмінного смаку. Сік безбарвний. 

Кісточка невелика, овальна, в борозенках, добре відокремлюється від м'якоті.

Дегустаційна оцінка - 4,75 балів.

У плодах міститься: сухих речовин - 16,3%, цукрів - 11,8%, органічних кислот - 0,98%, вітаміну С - 16,6 мг на 100 г. сирої маси.

В плодоношення вступає на 4-5-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна.

Плодоношення зосереджено на букетний гілочках і шпорцях.

Дозрівають плоди - 20-30 серпня.

Зимостійкість висока.

Толерантний до грибкових хвороб. 

Хороша життєздатність дерева.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, але особливо цінуються як відмінний сировинний сорт для різних видів технічної переробки: компотів, варення, джемів.

Перспективний для промислового й особливо аматорського садівництва в Лісостепу і Поліссі України.    

Увага!!! Маємо сорт сливи Заманчивая в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Заманчивая в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


     Кантата (Kantata) - сорт сливи середнього терміну дозрівання української селекції. Отримано сорт в інституті помології ім.Сіміренко Л.П. Української академії аграрних наук в результаті штучного запилення сорту Велетенська пилком сорту Волошка у 1972 році. Насіння висіяне у 1973 році, відібраний елітний сіянець у 1981 році.

Селекціонери: Ласкавий В.П., Ласкавий В.В.

Дерево середньо- або сильноросле, формує широко-пірамідальну, підняту крону, середньої густини. Однорічні гілки розміщені майже вертикально. Плодушки середньої довжини. Вегетативна брунька маленька, конічна, злегка відхилена від пагону. Листова пластинка широкоовальна, світло-зелена, края городчаті. Черешок середньої довжини. Квітки середнього розміру, пелюстки - обернено-яйцевидні, вільні.

Плоди середнього розміру і великі, масою (40-50г.), овально-довгастої форми, середньої одномірності.

Шкірочка еластична, середньої щільності з сильним пруїновим нальотом. Основне забарвлення плоду - зелене, вкривне - фіолетово-буре.

М'якоть помаранчева, помірної щільності, дуже соковита, хрящувата, кисло-солодка, хорошого смаку.

Кісточка велика, кулясто-еліптична.

Дегустаційна оцінка - 4,6 бали.

У плодах міститься: сухих речовин - 15,61%, цукрів - 9,01%, органічних кислот - 0,65%, вітаміну С - 4,83 мг на 100 г сирої маси.

Вступає в пору плодоношення 4-5-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна.

Дозрівають плоди - 10 30 серпня.

Зимостійкість і посухостійкість високі.

Універсального призначення.

Рекомендовані грунтово-кліматичні зони - Лісостеп, Полісся України.

Увага!!! Маємо сорт сливи Кантата в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Кантата в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

         

       Карпатія, Карпатін (Carpatin) - сорт сливи середнього терміну дозрівання румунської селекції.

Дерево середньоросле, формує овальну, припідняту крону, середньої густини.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом 60°, спрямовані вгору.

Плодоношення зосереджене на дрібних гілочках і шпорцях.

Плоди середнього розміру і великі, масою (45-60г.), кулясто-видовженної або бочковидної форми.

Шкірочка бордово-червонувата (червонувато-фіолетова), вкрита сизувато-блакитним густим пруіновим нальотом.

М'якоть зеленувато-жовта, щільна, желейна, соковита, аромат слабий, солодка з легкою кислинкою біля шкірочки, десертного гарного смаку.

Кісточка маленька або середнього розміру, гарно відокремлюється від м'якоті, у деяких плодів кісточка трішки прикріплена до мякоті.

Дегустаційна оцінка - 4,5-4,8 балів.

Найкращі запилювачі: Стенлі, Чачакська найкраща.

Швидкоплідний сорт. Вступає в  пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока.

Дозрівають плоди - 5-15 серпня. Плоди міцно тримаються на гілочках, не обсипаються.

Зимостійкість вища за середню або висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Транспортабельність і товарність плодів високі.

Підходить для промислового і аматорського садівництва.

Сорт придатний для вирощування абсолютно у всіх кліматичних зонах України.  

Увага!!! Маємо сорт сливи Карпатія в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту сливи Карпатія в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


 

    

Киргизька чудова - сорт сливи ранньо-середнього або середнього терміну дозрівання киргизької селекції. Отримано сорт в Ботанічному саду Національної академії наук Киргизької республіки в результаті схрещування сортів Ісполінська х Вашингтон.

Селекціонери: Гарєєв Е.З., Гарєєв Н.Е., Солдатов І.В.

Дерево середньо- або сильноросле, швидко росте, формує овальну або кулясто-овальну крону, середньої густини. Облистянність хороша. Пагони середньої товщини, злегка дугоподібні, коричнево-бурі з безліччю більш світлих чечевичок і опуклих бруньок. Листя середньої величини, яйцеподібні, увігнуті, з городчатим краєм, матове, зелене, широке.

Плоди великі, масою (60-70г.), мах - (80-100г.), яйцевидної форми. Верхівка плоду витягнута, основа з невеликим поглибленням. 

Шкірочка тоненька, середньої щільності, знімається з плоду легко, основне забарвлення - зеленувато-кремове, покривне - червоно-фіолетове, займає 1/2--2/3 поверхні плоду. При повному дозріванні покривне забарвлення стає суцільним. Забарвлення плодів може змінюватися від лимонного до червоно-синього кольору в залежності від положення в кроні. Форма плоду зберігається.

М'якоть жовто-зелена (кремова), ближче до шкірочки червоно-помаранчева, середньої щільності, середньо волокниста, соковита, тане, солодка, кислота майже не відчувається, відмінного десертного смаку. Дуже смачні плоди виходять при пізньому зборі плодів з дерева.

Кісточка середнього розміру, овально-витягнута, вільна, в окремі роки буває приростає до м'якоті.

Найкращі запилювачі: Стенлі.

Самоплідний сорт.

Вступає в пору плодоношення на 4-5-й рік після садіння в сад і швидко нарощує врожай. Врожайність висока, щорічна. У віці 10-12-ти років дерева дають до 120 кг плодів.

Дозрівають плоди: 25 липня - 10 серпня. При дозріванні не обсипаються, висять на дереві до кінця серпня. Дозрівання плодів неодночасне, розтягнуте. При сухій погоді плоди можуть дрібнішати, цукристість підвищується, але соковитість залишається на тому ж рівні. Під час сильних дощів плоди розтріскуються і загнивають деякі на дереві.

Зимостійкість і посухостійкість високі.

Стійкий до грибкових хвороб.

Товарність плодів висока.

Транспортабельність плодів добра.

Універсального призначення.

Дерева довговічні, з великою тривалістю продуктивного періоду. Дуже добре виходять на сіянцях дикого абрикоса, вони посухостійкі і не дають порослі.

Для аматорського садівництва.

Сорт районований в Киргизстані з 1989 року. Широко поширений в Киргизстані, Узбекистані, Казахстані.    

Увага!!! Маємо сорт сливи Киргизька чудова в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Киргизька чудова в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


     

Мірабель Нансі- сорт або група сортів сливи французького походження, плоди якої є проміжними між аличею і сливою. Її назва походить від французького слова «міре», що означає «куляста мушка прицілу». Походження сорту точно невідоме. Вперше в літературі згадується в 1675 році, в Україні Мірабель Нансі є найпоширенішою мірабель. Батьківщиною цього сорту є Мала Азія. В даний час «Мірабель» вирощується в Європі, на півночі Африки, в Україні, в Німеччині, у Франції, середній смузі Росії.

У всіх мірабель дрібні, жовті, ароматні плоди, кулястої або овальної форми з вільно відокремлюючою кісточкою, щільною і солодкою шкіркою, м'якоттю дуже гарного смаку. Найбільш поширені сорти: Мірабель Жовта, Мірабель велика, Мірабель мала, Мірабель Бона, Мірабель вереснева і Мірабель Нансі (Мірабель Подвійна).

Дерево середньоросле або нижче середнього розміру, формує розлогу, густу крону.

Основні скелетні гілки сірого кольору, пагони зеленувато-червоні, слабо опушені, з дрібними неясними чечевичками. 

Листя овальне, довжиною в 60-65 мм і шириною в 30-34 мм, злегка зморшкувате, з численними волосками. Краї пилчасті, кінчик загострений; черешок до 13 мм довжини, опушений, з червоним відтінком, без залозок або з 1-3 зеленувато-жовтуватими залозками.

Плоди дрібні, масою (20г.), кулястої форми, з плоскою широкої борозденкою.

Шкірочка щільна, інтенсивно жовта, з численними карміновими цятками.

М'якоть жовта, щільна, дуже солодка, пряна, з ніжними волокнами.

Кісточка овальна, плоскувата, на кінцях тупа, добре відокремлюється від м'якоті.

Самоплідний сорт.

Найкращі запилювачі: Угорка італійська.

Вступає в пору плодоношення на 4-5-й рік після садіння в сад. Врожайність висока.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Плоди вживаються у свіжому вигляді, для технічної переробки: компоти, джеми, повидло, варення.

Увага!!! Маємо сорт сливи Мірабель Нансі в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Мірабель Нансі в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


      Ода - сорт сливи середнього терміну дозрівання української селекції. Отримано сорт в Мліївському інституті садівництва ім. Симиренка Л.П. УААН шляхом запилення сорту Волошка сумішшю пилку сортів (Кірке + Абат Артон + Катерина + Угорка ажанська).

Селекціонери: Шевченко О.М., Ласкавий В.П.

Дерево слаборосле, формує компактну, кулясту, пониклу крону, середньої густини.

Пагоноутворювальна здатність середня. Основні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом 60-70 градусів.

Кора на штамбі і основних скелетних гілках гладенька, сіра, середньої товщини. Пагони товсті, прямі, коричнево-бурі, голі. Облистянність середня. На аличевий підщепі дерева досягають висоти - 3-3,5 м.

Листя середнього розміру, широке, оберненояйцевидне, коротко-загострене, темно-зелене, зморшкувате, блискуче, основа куляста, край городчастий. Прилистники довгі, пізно опадають. Черешок короткий, товстий, зелений.

Плоди середнього розміру і великі, масою (35-45г.), овальної форми, типу угорок, вирівняність за розміром задовільна, поверхня рівна, вершина куляста, основа з поглибленням, ямка глибока, вузька. Черевний шов середньої глибини. Плодоніжка середньої довжини, товста добре відокремлюється від гілки і плоду.

Шкірочка середньої товщини, гола, основне забарвлення - зелене, покривне - фіолетово-буре, з сильним пруіновим нальотом, який з плоду стирається легко.

М'якоть жовта, щільна, ніжна, соковита, кисло-солодка, з прянощами, гарного десертного смаку. Сік безбарвний.

Кісточка яйцеподібна, середнього розміру, відокремлюється від м'якоті добре, поверхня в борозенках.

Дегустаційна оцінка - 4,5 бали.

Найкращі запилювачі: Волзька красуня, Клайм.

У плодах міститься: сухих речовин - 15,2%, цукрів - 8,8%, органічних кислот - 0,85%, вітаміну С - 8,8 мг на 100 г сирої маси.

Плодоношення зосереджене на букетних гілочках, шпорцях і коротких плодових прутиках.

У пору плодоношення вступає на 4-5-й рік після садіння в сад. Нарощування врожаю йде швидко і до 15-16-ти річного віку дерева виснажуються і підлягають заміні. Врожайність висока, щорічна, становить - 249 ц/га. Залежно від віку і навантаження врожаєм зменшення маси плодів незначне. У посушливі роки з великим навантаженням врожаю м'якоть декілька втрачає соковитість і знижуються смакові якості.

Дозрівають плоди - 15 серпня, одночасно. Після знімання можуть зберігатися у свіжому вигляді до 10-12 днів.

До ґрунтових умов не вимогливий, але якість плодів і врожайність вища на суглинистих грунтах, досить зволожених і добре заправлених органічними добривами, на місцях розташування, захищених від північних і східних вітрів.

Для дорослих дерев обов'язкова омолоджуюча обрізка. Позитивно реагують на механізовану обрізку в віці 8-10 років. У більш пізні терміни відростання пагонів незначне і крона буде неповноцінною.

Зимостійкість висока. При зниженні температури до -32,8°, спостерігалося підмерзання верхівок річних приростів в межах 1,5-2 бали, а генеративних бруньок - 58,4%. Після такої зими врожайність дерев і їх вегетативний ріст були відновлені протягом року.

Стійкість дерев до посухи середня.

Стійкість до грибкових хвороб задовільна.

Транспортабельність і товарність плодів високі.

Основне призначення - споживання плодів у свіжому вигляді, а також для приготування високоякісних продуктів переробки: варення, джемів, пастили, компотів і чорносливу.

З 1986 року сорт введений до Реєстру сортів рослин України. Районований в Лісостеповій зоні.

Увага!!! Маємо сорт сливи Ода в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Ода в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


          

    Ренклод Альтана - сорт сливи середнього терміну дозрівання чешської селекції. Отримано сорт з кісточки сорту Ренклод зелений в середині XIX століття в Чехії.

Селекціонер: Й. Прохазка.

Дерево сильноросле, формує кулясто-овальну, добре облистяну крону, середньої густини. Кора штамба і основних скелетних гілок темно-сіра. Штамб прямий, середньо тріщинуватий, шорсткий, чечевичок середня кількість, великі, шершаві. Пагони прямі, довгі, товсті, міжвузля середнє, забарвлення кори коричнево-фіолетове, середньої інтенсивності. Опушення відсутнє. Вегетативні бруньки яйцеподібні з кулястою верхівкою, середніх розмірів, притиснуті до пагону. На сильних однорічних пагонах закладка генеративних бруньок слабка - вони розміщені в основному на коротких списиках і букетних гілочках. Останні недовговічні, що призводить до переміщення врожаю на периферію дерева. Лист овальний, верхівка тупо загострена, основа дуговидна. Листова пластинка середнього розміру, зелена, середньо вігнута, рихлої консистенції, середньої товщини, глянцева без опушення, знизу листа опушення середнє, ворсисте, розподілено по всій поверхні плоду. Зазубренність листка двоякогородчаста, середнього розміру. Черешок довгий. Залізки дві, припідняті, великі, жовті. Прилистники ланцетовидні, середньої довжини, блідо-зелені. З однієї генеративної бруньки - 1 квітка, блюдцевидної форми. Пелюстки кулястої форми, великі, білі, слабко зімкнуті, верхівка куляста, край хвилястий, слабо зімкнуті. Тичинок - 22 шт., тичиночних ниток - 6-10мм, довгі, прямі. Забарвлення пильників світло-жовте. Пестики довжиною - 7-8мм, довжина стовпчика - 6-7мм, прямий. Рильце кулясте, розміщене вище тичинок. Зав'язь не опущена, чашечка широкодзвіночковидна. Чашелистники овальні, опушення слабке. Зазубренність відсутня. Квітконіжка середнього розміру, без опушення.

Пагоноутворювальна здатність низька.

Основні скелетні гілки відходять від штамба під кутом 35-45 градусів, що ускладнює формування дерев і є причиною частих відломів при великому врожаї.

Плодоношення зосереджене на обростаючих гілочках до 5-6-ти річного віку.

Плоди великі, масою (40-60г.), кулясто-плескатої форми. Верхівка плода куляста, злегка вдавлена, основа округла, лійка середньої глибини. Черевний шов слабо виражений, не розтріскується. Плодоніжка середньої довжини і товщини.

Шкірочка тонка, щільна, знімається з м'якоті легко, консистенція пухка, основне забарвлення - світло-зелене, покривне - рожево-червоно-фіолетове, що покриває повністю весь плід. Опушення відсутнє. Підшкірних точок середня кількість, бурого забарвлення. Штрихи відсутні. Восковий наліт густий.

М'якоть жовта, на повітрі темніє слабо, тонковолокниста, щільна, соковита, кисло-солодка, дуже гарного смаку. При перезріванні плоди набувають медовий присмак.

Кісточка середнього розміру, куляста, світло-коричнева. Верхівка ширококуляста, основа вузько-куляста, спинний шов середньо відкритий. Черевний шов середній. Центральне ребро виражене середньо. Бічні ребра слабо помітні. Кіль невеликий, гострий. Поверхня дрібно-ямчасто-горбкувата. Кісточка добре відділяється від м'якоті.

Дегустаційна оцінка - 4,4 бали.

Плоди містять: сухих речовин - 16,2%, цукрів - 10,6%, кислот - 0,67%, сахарокислотний індекс - 15,82, пектинових речовин - 0,68%, аскорбінової кислоти - 4,8 мг / 100г.

Самобезплідний сорт. Цвіте в середні терміни.

Найкращі запилювачі: Ганна Шпет, Угорка домашня, Вікторія, Ренклод зелений, Ренклод Уленса, Кірке.

Вступає в пору плодоношення на 4-5-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, але недостатньо регулярна. Урожайність 10-12-ти річних дерев становить - 60-75 кг.

Дозрівають плоди - 15 липня - 30 серпня. Після дозрівання тривалий час можуть висіти на дереві, не обсипаються. Зберігаються в холодильнику - 10-15 днів. У дощове літо частенько плоди розтріскуються і загнивають.

Зимостійкість середня. Посухостійкість середня.

Сорт стійкий до полістигмозу, клястероспоріозу, шарки, але не стійкий до моніліозу (плодова гниль).

Транспортабельність плодів добра.

Не вимогливий до умов вирощування.

Універсального використання: вживаються плоди у свіжому вигляді і для технічної переробки (компоти, сухофрукти, сік).

         З 1954 року сорт Ренклод Альтана рекомендується до вирощування в насадженнях різних форм власності на всій території України, за винятком північних і північно-східних областей.

Увага!!! Маємо сорт сливи Ренклод Альтана в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Ренклод Альтана в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

  

       

Ренклод білий - сорт сливи середнього терміну дозрівання української селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Джеферсон х Персикова.

Дерево середньо- або сильноросле, формує крону, середньої густоти.

Плоди середнього розміру і великі, масою (40-50г.), кулястої форми.

Шкірочка щільна, матово-біла, просвічується по бокам, з білим пруїновим нальотом, іноді буває на сонячній стороні плоду помаранчевий рум'янець.

М'якоть зеленувато-жовта, щільна, м'ясиста, соковита, дуже солодка з легкою кислинкою і медовим присмаком, відмінного десертного смаку. При повному дозріванні приторно солодкі, з приємним яскраво вираженим сливовим ароматом. Десертний сорт. Плоди гарні, високих смакових якостей.

Кісточка середнього розміру, куляста, наполовину відокремлюється від м'якоті.

Цвіте в ранні терміни. Самобезплідний сорт.

Найкращі запилювачі: Ренклод Карбишева, Угорка Донецька, Угорка Донецька рання.

Вступає в пору плодоношення на 4-5-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, частково периодична.

Дозрівають плоди - 15-30 серпня.

Зимостійкість висока.

Посухостійкість добра.

Не вимогливий до умов вирощування.

Транспортабельність і товарність плодів високі.

Ринковий сорт.

Основне призначення - вживання плодів у свіжому вигляді, а також для приготування високоякісних продуктів переробки: варення, джеми, пастили, компоти.

У 1988 році сорт Ренклод білий включений в стандартний сортимент по степовій зоні України.    

Увага!!! Маємо сорт сливи Ренклод білий в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Ренклод білий в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

  


Ренклод Горе Морена - сорт сливи середнього терміну дозрівання.

Дерево середньо- або сильноросле, формує крону, середньої густини.

Плоди великі, масою (50-60г.), кулястої форми.

Шкірочка жовтувато-зелена, вкрита легким рожевим рум'янцем на сонячній стороні плоду.

М'якоть жовта, щільна, соковита, солодка, відмінного смаку. 

Кісточка середнього розміру, відокремлюється від м'якоті.

Дозрівають плоди - 10-30 серпня.




Ренклод зелений (Zelena renkloda) - сорт сливи середнього терміну дозрівання південно-європейського походження. Сорт невідомого походження, що набув поширення в Франції на початку 16 століття. Ренклод зелений найпоширеніший сорт. Дякуючи Людовіку 12 і його дружині сорт Ренклод зелений отримав статус королівського подарунка, і до сих пір остається королем ренклодів, через високу якість плодів.

Даний сорт добре розмножується кісточками.

Дерево середньо- або сильноросле, швидко росте, формує широко-кулясту крону, середньої густини. Штамб товстий, ізвилістий. Гілки товсті, кора сіра з червонуватим відтінком. Другорядні обростаючі гілки порівняно тонкі. Пагони середньої довжини і товщини, червонувато-коричневі, вкриті сріблястою плівкою.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом - 45-60°.

Листові бруньки видовжені, більш-менш відстовбурчені. Однорічні плодові гілочки густо вкриті бруньками. Листя овальне, товсте, шкірясте. Пластинка зверху темно-зелена, гладенька, з рідко розкиданими волосками, знизу світло-зелена, опушена, краї двояко-зазубрені.

Квітки порівняно невеликі. Пелюстки білі, еліптичні, заокруглені.

Плоди середнього розміру, масою (35-40г.), кулястої форми, декілька приплюснуті з полюсів. Шов майже плоский, малопомітний. Плодоніжка коротка, тоненька.

Шкірочка тоненька, зеленувато-жовта, при повному дозріванні - темно-жовта з червоними крапками на сонячній стороні плоду, вкрита густим сизим пруїновим нальотом на всій поверхні плоду.

М'якоть темно зелена або зеленувато-жовта, майже прозора, тане, ніжна, соковита, дуже солодка, хорошого смаку.

Кісточка маленька, опукла, еліпсовидна, слабо зморшкувата, у верхній частині заокруглена, до плодоніжки трохи витягнута, добре відокремлюється від м'якоті.

Самобезплідний сорт. Цвіте в рані-середні терміни.

Найкращі запилювачі: Кірке, Ренклод Альтана, Угорка ажанська, Вікторія, Катерина, Угорка домашня, Угорка італійська, Ганна Шпет, Яєчна жовта, Рання.

У свою чергу, він запилює сорти: Ренклод Альтана, Кірке, Вікторія, Угорка ажанська, Катерина, Угорка італійська, Угорка домашня, Ганна Шпет.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 4-5-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, але не досить регулярна.

Дозрівають плоди - 10-30 серпня, швидко перестигають на дереві, обсипаються.

Зимостійкість деревини висока, квіткових бруньок вища за середню.

Посухостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока. При повному дозріванні в дощову погоду плоди сильно розтріскуються і загнивають на дереві. Плоди сильно пошкоджуються сливовим пилильщиком. Уражується попілицею.

Транспортабельність плодів добра, якщо плоди зняті з дерева впрозелень. А так при звичайному зборі в стадії повної зрілості транспортабельність низька - плоди покриваються пятнами при зборі та перевезення.

Дерева можуть давати при глибокій посадці корені вище місця щеплення і потім переходить на власні корені.

Добре реагує на омолоджуючу обрізку.

На зовнішній вигляд плоди не особливо привабливі, але дуже смачні. Разом з тим це прекрасний консервний сорт, який дає хороше варення, джем і чудовий компот.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для технічної переробки (варення, компоти, джем).

Гарно сумісний з підщепою жердель. Гарно вдається в свіжому, не тяжкому, не сирому грунті.    

Увага!!! Маємо сорт сливи Ренклод зелений в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Ренклод зелений в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

  

    

Ренклод Уленса - сорт сливи середнього терміну дозрівання. Старовинний французький сорт. Припускають, що цей сорт є сіянцем Ренклоду зеленого. Широко був повсюдно поширений в Україні.

Дерево сильноросле, велике, формує красиву, кулясту крону. Гілки сильні, з багаточисленними великими чечевичками. Пагони зелені з червоним забарвленням на сонячній стороні. Бруньки великі, конічні, не притиснуті до пагону, на однорічних пагонах розміщуються на товстих плодушечках. Листя доволі велике, овальне, темно-зелене, з ніжним опушенням на верхньому боці і досить сильно опушене знизу.

Плоди середнього розміру і великі, масою (50-60г.), кулястої або кулясто-овальної форми.

Шкірочка тоненька, зелена, при повному дозріванні жовтувата, на сонячній стороні у добре освітлених плодів є слабкий помаранчевий румянец. Поверхня вкрита світлим пруїновим нальотом.

М'якоть жовта, досить щільна, тане, з ніжними волокнами, соковита, дуже солодка, відмінного десертного смаку.

Кісточка середнього розміру, від м'якоті відокремлюється недостатньо добре з частинками м'якоті.

Частково самоплідний сорт.

Найкращі запилювачі: Персикова, Вікторія, Ренклод Альтана, Яєчна жовта, Велетенська.

В пору плодоношення вступає на 5-6-й рік після садіння в сад. Врожайність висока.

Дозрівають плоди - 1-20 серпня. Плоди довго не зберігаються.

Зимостійкість висока.

Грибковими хворобами уражується середньо. При зайвій вологості плоди можуть уражуватись плодовою гниллю. Шкідники полюбляють цей сорт.

Транспортабельність плодів добра.

Не вимогливий до умов вирощування.

Вживаються плоди у свіжому вигляді і для технічної переробки на компот, варення і цукати.   

Увага!!! Маємо сорт сливи Ренклод Уленса в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Ренклод Уленса в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

     

Сільвія (Silvia) - сорт сливи середнього терміну дозрівання румунської селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Ренклод Альтана х Рання Ріверса у 1978 році.

Дерево середньо- або сильноросле.

Плоди великі, масою (50-60г.), кулястої або кулясто-овальної форми, типу ренклодів.

Шкірочка темно-фіолетова, вкрита густим, світлим, пруіновим нальотом.

М'якоть жовто-зелена, соковита, щільна, кисло-солодка, десертного смаку. Смак задовільний, посередній, з значним вмістом сухих речовин.

Кісточка маленька, добре відокремлюєтья від м'якоті.

Цвіте в рані-середні терміни. Самобезплідний сорт.

Найкращі запилювачі: Чачакська лепотіка, Діана і інші.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після посадки в сад. Врожайність висока, щорічна.

Дозрівають плоди - 5-15 серпня.

Зимостійкість хороша.

Стійкість до грибкових хвороб висока. Сорт сприйнятливий до шарки.

Товарність плодів висока.

Сорт призначений для промислових садів і аматорського садівництва.

Добре підходить для виготовлення чорносливу.

Використання плодів універсальне, для десерту і технічної переробки.    

Увага!!! Маємо сорт сливи Сільвія в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Сільвія в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

  

Чачакська Лепотіка (Cacanska Lepotika) – сорт сливи середнього терміну дозрівання селекції Сербії. Отримано сорт на Чачакській ОСС у результаті схрещування сортів Стенлі х Руш Гештеттер у 1961 році. 

Дерево слабо- або середньоросле, швидко росте, формує пірамідальну, компактну крону, середньої густини. 

Плоди середнього розміру та великі, масою (40-50г.), видовжено-овальної форми.

Шкірочка темно-бордова (рожево-фіолетова) з інтенсивним блакитним пруїновим нальотом. Набирає забарвлення рано. 

М'якоть зеленувато-жовта, щільна, соковита, десертного, кисло-солодкого смаку. Свої смакові характеристики сорт набуває при повному дозріванні плодів. 

Кісточка середнього розміру добре відокремлюється від м'якоті. 

Цвіте у ранні терміни. 

Самоплідний сорт. Є хорошим запилювачем для інших сортів сливи з раннім терміном цвітіння. Для підвищення врожайності використовують сорти-запилювачі.

Найкращі запилювачі: Герман, Чачакська рання, Емпрес, Президент, Олена, Чачакська наіболія. 

Плоди містять: сухих речовин – 18%, цукрів – 10,8%, органічних кислот – 1,25%.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4 рік після посадки в сад. Врожайність висока, щорічна. 

Дозрівають плоди - 10-25 серпня. Плоди мають тривалий термін зберігання.

Зимостійкість вища за середню. Плодові бруньки та квіти сприйнятливі до весняних заморозків. 

Стійкість до грибкових хвороб висока. Толерантний до шарки сливи. 

Товарність та транспортабельність плодів високі. 

Універсального використання. Вживаються плоди у свіжому вигляді для приготування компотів, варення, джемів, інших заготовок, сухофруктів. 

Призначений для промислового та присадибного садівництва.    

Увага!!! Маємо сорт сливи Чачакська лепотіка в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Чачакська лепотіка в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


          

Юбілеум (Jubileum) - сорт сливи середнього терміну дозрівання шведської селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Giant x Yakima у 1989 році.

Дерево середньоросле, формує в молодому віці густу крону, яка схильна до оголення, вертикально зростаючих гілок. Після вступу в пору плодоношення крона стає більш розлогою і не така густа.

Плоди великі, масою (50-70г.), мах - (80-100г.), овальної форми. За зовнішнім виглядом плоди схожі на сорт Вікторія.

Шкірочка рожево-червона, вкрита тонким, світлим, пруіновим нальотом. На поверхні плоду спостерігається велика кількість світло-коричневих цяток.

М'якоть помаранчева, щільна, соковита, солодка з легкою кислинкою, високоцукриста, відмінного десертного смаку.

Кісточка середнього розміру, видовженої форми, легко відокремлюється від м'якоті.

Самоплідний сорт. Хороший запилювач для інших сортів сливи. Для підвищення врожайності використовують запилювачі.

Найкращі запилювачі: Ренклод Зелений, Ренклод Альтана, Королева Вікторія.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна.

Дозрівають плоди - 10-20 серпня. При сильному загущенні і при відсутності поливу плоди дрібнішають, погіршуються їхні смакові якості. Потребує проріджування зав'язі.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока. Толерантний до шарки.

Товарність плодів висока.

Не вимогливий до умов вирощування.

Універсального використання: вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для приготування чорносливу, компотів і соку.

Рекомендується для промислового і аматорського садівництва.    

Увага!!! Маємо сорт сливи Юбілеум в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт сливи і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту Діамант в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта сливи, які є в каталозі і придбати їх в нас!!! Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.