Забороняю використовувати інформацію з цього сайту в соціальних мережах, а також мережі інтернет без посилання на адресу сайту!!!              

                                                                       

       

                                                                        Яблуня

                                          Сорта яблук осіннього терміну дозрівання.

      

ОСГ Розплідник саджанців плодових дерев "Посади свій сад"

Номер мобільного телефона - МТС - 0660457599

Електронна пошта - sadovod303@ukr.net

Viber: +380660457599

Садівник, розплідниковод: Завізіон Руслан Петрович.


← ← ← ← ← Для придбання саджанців яблуні зайдіть в розділ "Каталог саджанців" і подивіться, які сорта яблуні є в наявності на продажу.

Для придбання живців яблук для щеплення зайдіть в розділ "Каталог живців для щеплення"

        

Сорта яблук осіннього терміну дозрівання. Саджанці яблуні.

        Перелік сортів яблук осіннього терміну дозрівання: Албена, Амулет, Анета, Антоніус, Антонівка звичайна, Антонівка нова, Антонівка Золотий монах, Антонівка 600г., Ауксіс, Белла, Болеро, Вітос, Власта, Гала Шніга, Гала Галаксі, Гала Наталі, Грінс Лівз, Грів Руж, Голден Міленіум, ДА-6517 (Дашенька), Далійо, Джеймс Грів Спур, Джестер, Джоніка, Делікатес, Делічія, Жовтневе Дукі, Кадел, Кальвіль Дюкена, Канділь сінап, Кармін, Кіддс оранж ред, Марипоса Роя, Мліевчанка осіння, Мінкар, Монастирське осіннє, Ред Пешн, Ремо, Прайм Голд, Пріма, Пепінка золотиста, Пепінка литовська, Пінк Перл, Прайм, Пріам, Сава, Сінта, Слава Переможцям, Сонечко, SR-0523, Стеллар, Теремок, Тошіро, Цірцея, Емілія, Едіт, Юпітер, Колежанка, Ренет Бурхарда, Роджерс Ред Макінтош.

 

 

           Албена - сорт яблук осіннього терміну дозрівання болгарської селекції.

           Дерево середньо- або сильноросле.

           Плоди середнього розміру, масою (120-160г.), плоскувато-кулястої форми.

           Шкірочка яскраво-червона.

           М'якоть жовта, ароматна, соковита, кисло-солодка, хорошого смаку.

           Знімальна зрілість плодів - 15-20 вересня.

           Зимостійкість вища за середню. 

Увага!!! Маємо сорт яблук Албена в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Албена в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

 

 

    Амулет  - сорт яблук пізньо-осіннього терміну дозрівання інтенсивного типу селекції Інституту садівництва НААН (м.Київ). Сорт отриманий в результаті схрещування сортів Рубін х Прісцилла у 1984 році.

Селекціонери: Копань В.П., Копань К.М., Болдижева Л.Д., Кондратенко Т.Є.

Дерево середньоросле, швидко росте, формує міцну, широко-конічну крону, середньої густини.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом 30-60°.

Збуджуванність бруньок і пагоноутворювальна здатність середні.

Плодоношення зосереджено на верхівках однорічних приростів, кільчатках, плодових прутиках.

Пагони середньої довжини, товсті, слабо колінчасті, темнувато-коричневі, опушення слабке. Чечевички різних розмірів, добре помітні. Бруньки дрібні, ширококонічні, слабо опушені, коричневі, притиснуті до пагону. Листова пластинка характеризується середньою складенністю і увігнутістю, розміщена під прямим кутом до пагону. Листя велике, темнувато-зелене, овальної форми з коротким і гострим кінчиком, основа округла, зазубренність країв двічі пильчаста або городчаста. Черешок середньої довжини і товщини, опушення середнє. Прилистники дрібні, ланцетовидні. У суцвітті 5-6 світло-рожевих квіток середнього розміру, бутони рожево-білі; пелюстки видовжені, слабо зімкнуті.

Плоди вище середнього розміру і великі, масою (160-200г.), кулясто-конічної форми зі слабкою ребристістю на верхівці, одномірні.

Шкірочка середньої товщини, блискуча, еластична, без слідів оржавленості, зеленувато-жовта, вкрита інтенсивним темнувато-червоним розмитим рум'янцем майже по всій поверхні плоду з помітними опробковілими чечевичками. Лійка глибока, широка. Плодоніжка довга, середньої товщини, опушена. Чашечка закрита, блюдце середнє, складчасте. Підчашечна трубка конічна. Сердечко середньої величини, цибулиноподібне з напіввідкритими або відкритими насіннєвими камерами. Осьова порожнина широколанцетовідна. Насіння невелике, конічне, темнувато-коричневе (8-10 штук на 1 плід).

М'якоть кремова, середньої щільності, дрібнозерниста, ламка, соковита, ароматна, кисло-солодка, доброго смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,5 балів.

Цвіте в середні терміни, досить дружно. Життєздатність пилку відрізняється по роках - від 10% до 92%. Енергія зростання пилкових трубок щорічно дуже висока. Зав'язування від вільного запилення становить - 12-17%.

Найкращі запилювачі: Вітос, Пріам, Флоріна, Фрідом, Чемпіон, Глостер, Імрус.

Плоди містять: сухих речовин - 12,68-15,14%, цукрів - 8,34-10,32, органічних кислот - 0,34-0,64%, вітаміну С - 5,10-6,64 мг на 100 г. сирої маси.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору  плодоношення на середньорослій підщепі на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, регулярна. 7-8-ми річні дерева на середньорослій підщепі 54-118 дають по 28-42кг (25-30 т / га) плодів високої якості.

Знімальна зрілість плодів - 15 вересня. Період споживання плодів - з жовтня по грудень. Плоди в холодильнику зі звичайною атмосферою зберігаються до листопада, з використанням газової камери зберігаються - 3-4 місяці, не втрачаючи своїх смакових якостей. Термін дозрівання плодів дуже сильно залежить від суми позитивних температур. Тому в більш південних теплих регіонах України дозрівання плодів цього сорту може проходить швидше, ніж в північних регіонах України.

Після дозрівання плодів спостерігається їх повне осипання. Впалі на землю плоди не гниють, зберігають свій товарний вигляд. Для тривалого зберігання плодів даного сорту необхідний своєчасний їх збір в період технічної зрілості. Можливо на окремих плодах розтріскування біля плодоніжки.

Зимостійкість висока в умовах Лісостепу та Полісся України. Витримує морози до - 36°С. Морозобоін не спостерігалося на штамбі і скелетних гілках при зниженні температури повітря до -32-33°С, навіть на тих деревах, які розміщувалися в низинах. Сорт високозимостійкий і морозостійкий по всім 4-м компонентах зимостійкості.

          Сорт має стійкість до 5-ти рас парші (ген Vf), стабільну стійкість до борошнистої роси і європейського раку. Спостерігається сприйнятливість до попілиці.

Транспортабельність плодів висока. Високотоварні плоди.

Плоди придатні для технічної переробки, виготовляють високоякісний сік, споживаються у свіжому вигляді.

З 1996 року сорт проходив державне сортовипробування. У 2006 році сорт включений до Державного реєстру сортів рослин, як придатний для поширення в Лісостепу, Поліссі та Степу України. Високоефективний в селекції як донор олігогенної стійкості до парші.

Цікавим є для аматорського садівництва, як технологічний сорт, що не потребує хімічного захисту від хвороб, з високою товарністю і відмінним смаком плодів.

Увага!!! Маємо сорт яблук Амулет в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Амулет в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

     

Анета - сорт яблук осіннього терміну дозрівання чеської селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів (Чемпіон х (Джолан х Рубін)).

Дерево середньоросле.

Плоди великі, масою (150-180г.), кулясто-овальної форми.

Шкірочка зеленувато-жовта з розмитим яскраво-червоним рум'янцем на більшій частині поверхні плоду.

М'якоть світло-кремова, щільна, соковита, ароматна, кисло-солодка, хорошого смаку.

Знімальна зрілість плодів - 15 вересня. Зберігаються в холодильнику до 4-х місяців.

Стійкість до грибкових хвороб висока, не потребує хімічного захисту.

Зимостійкість вища за середню.

Увага!!! Маємо сорт яблук Анета в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Анета в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

 

      

        Антоніус - сорт яблук осіннього терміну дозрівання шведської селекції.

            Дерево середньоросле.

  Плоди великі, масою (180-220г.), кулясто-конічної форми.

        Шкірочка жовтувато-зелена, вкрита плямистим рожево-помаранчевим рум'янцем.

      М'якоть біла, щільна, кисло-солодка, хорошого смаку.

      Знімальна зрілість плодів - 15 вересня.  

            Зимостійкість висока.

Увага!!! Маємо сорт яблук Антоніус в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Антоніус в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

             

Антонівка звичайна - сорт яблук осіннього терміну дозрівання російської селекції. Отримано сорт в результаті народної селекції (не встановлено родовід сорту). Даний сорт отримав популярність і широке поширення в Курській губернії в другій половині 19 століття і до теперішнього часу займає провідне становище в сортименті яблуні центральної Росії і Білорусії, районований також в ряді областей північної частині України і в Поволжі.

Широко поширений в промислових садах Полісся і Лісостепу. Районований в цих зонах з 1928 року.

Дерево сильноросле, формує овальну крону, яка з віком стає широко-кулястою. Основні скелетні гілки підняті вгору, але з часом розходяться в сторони, добре обростають гіллястими кільчатками, на яких, в основному зосереджено плодоношення. Нерідко плодоношення буває і на 2-х річній деревині. Кора на скелетних гілках коричневого кольору.

Пагони коричневого кольору, колінчасті, зазвичай не прямі. Листя яскраво-зелене, довгасто-яйцевидної форми (рідше овальне), з кулястою основою і пильчато-городчатою зазубренністю країв, з зморшкуватою поверхнею, розташоване під прямим кутом до осі пагону на коротких черешках, з досить великими широколанцетовидними прилистниками.

Квітки досить великі, блюдце видної форми, білі зі слабким рожевим відтінком, пелюстки довгасті, прилягають один до одного.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під тупим кутом - 60-85°.

Збуджуванність бруньок висока, пагоноутворювальна здатність середня.

Плоди середнього та вище середнього розміру, масою (130-180г.), сплющено-кулястої або видовжено-конічної форми, із згладженими гранями і ребрами на верхівці, досить одномірні. Багато плодів трішки конічні до чашечки. Ребра помітні по всій довжині, особливо по краях блюдця. Лійка глибока, вузька, оржавленна. Плодоніжка у центральних на плодової сумці плодів - коротка, товста, у бічних - середньої довжини і товщини, пряма, значно видається з досить глибокою лійкою. Блюдце глибоке, середньої ширини, з дрібноскладчастими стінками. Чашечка закрита, поміщається в досить глибокому дрібноскладчастому блюдці. Підчашечна трубка коротка, зворотньоконічна або лійчаста. Сердечко велике, цибулиновидне, містить напіввідкриті просторі насіннєві камери. Осьова порожнина невелика, слабо виражена, вузькоовальна. Насіння середнього розміру, комо- або яйцеподібне, з витягнутим кінчиком, коричневого кольору.

Шкірочка гладенька, але в глибині лійки, а іноді і за її межами, середньої товщини і щільності, еластична, злегка масляниста, забарвлення при зніманні - зеленувато-жовте, зі слабким сизим нальотом, при повному дозріванні стає жовтим при зберіганні, без покривного рум'янцю або з дуже слабким розмитим рум'янцем на меншій частині поверхні плоду.

М'якоть жовтувато-біла, середньої щільності, ніжна, соковита, ароматна, приємного солодко-кислого смаку з деяким надлишком кислоти, яка, завдяки неповторному антонівському смаку і аромату, не тільки не знижує дегустаційну оцінку, але, навпаки (у своєчасно знятих і дозрілих плодів) підвищує її. Зрілі плоди видають найсильніший надзвичайно привабливий запах, завдяки чому сорт придбав виняткову популярність.

Дегустаційна оцінка - 3,8-4,1 балів.

Цвіте в середньо-ранні терміни, дуже щедро і дружно. Зав'язування плодів від вільного запилення - 6-22%. Життєздатність пилку середня - 38-57%.

Самобезплідний сорт.

Найкращі запилювачі: Алкмене, Бойкен, Кальвіль сніговий, Пепінка золотиста, Ренет курський золотий, Уелсі.

Плоди містять: сухих речовин - 9,41-11,9%, цукрів - 7,11-9,9%, органічних кислот - 0,72-1,06%, вітаміну С - 8,6-21,1 мг на 100г. сирої маси.

В пору плодоношення на сильнорослій підщепі вступає на 6-7-й рік, на середньорослій підщепі - на 4-й рік після садіння в сад. Плодоношення періодичне. В перші роки цвітіння і плодоношення регулярне, потім - періодичне. Врожайність дуже висока. 8-9-ти річні дерева на середньорослій підщепі формують - по 30-48 кг, 12-14-ти річні - по 60-130 кг з дерева.

Знімальна зрілість плодів настає в кінці серпня (Лісостеп) - на початку вересня (Полісся), споживча стиглість - в середині вересня. У звичайному сховищі плоди зберігаються - 1-1,5 місяця, в холодильнику - 2-3 місяці. Зрілі плоди видають сильний, надзвичайно привабливий аромат, завдяки чому сорт придбав виняткову популярність. До знімальної зрілості досить міцно утримуються на дереві. Під час зберігання часто хворіють "засмагою".

Потребує щорічної нормуючої обрізки, яка зменшує періодичність плодоношення і покращує товарні якості плодів.

Плодоношення в основному зосереджено на кільчатках і списиках.

Зимостійкість висока.

Стійкість до парші та борошнистої роси вища за середню, до плодової гнилі - середня.

Транспортабельність плодів середня. При дотриманні умов пакування транспортабельність плодів висока.

Товарність плодів висока.

Плоди споживаються у свіжому вигляді і хороші для технічної переробки: соки, компоти, повидла, приготування пастили і мармеладу. Особливо цінними є вони для замочування.

Широко поширений в промислових і аматорських садах Полісся і Лісостепу України. Використовується в селекції як джерело морозо- і зимостійкості, стійкості до парші.

Увага!!! Маємо сорт яблук Антонівка звичайна в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Антонівка звичайна в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

      

Антонівка Золотий монах - стаканчастий різновид сорту Антонівка звичайна, який поширений з садів с.Івни, Обоянського повіту, Курської губернії. За радянських часів сорт вивчався на Кримській помологічній станції ВІР.

Сорт Антонівка Золотий Монах реалізовувався розплідником Клейнмихеля.

Дерево сильноросле, формує розлогу, рідку крону.

Плоди великі, масою (180-250г.), ребристі, усічено-конічної форми. Блюдце дуже просторе, глибоке, ребристе; чашечка то відкрита, то напівзакрита. Плодоніжка коротка, товста з разтрубами в обох кінцях і не виступає за межі дуже місткої і глибокої лійки, яка вистлана променистим шаром іржі.

Шкірочка запашна, зеленувато-жовта, одноколірна або з невеликою засмагою на сонячному боці, в білих точках, розсіяних по всій поверхні плоду, на дотик слабо жирна і жорстка, щільна.

М'якоть досить ніжна, дрібнозерниста, соковита, винно-кисла, досить гарного смаку.

Цвіте в ранні терміни. Від цвітіння до знімальної зрілості плодів проходить всього 90 днів.

Плоди містять: сухих речовин - 15,01%, цукрів - 9,48%, органічних кислот - 0,60%, вітаміну С - 6,40 мг / 100 г. сирої маси 

В пору плодоношення вступає на 7-8-й рік після садіння в сад. Врожайність 19-ти річного дерева до 170 кг.

На півдні знімальна зрілість плодів настає в першій половині серпня, зберігати плоди можна 3-4 тижні. Плоди після дозрівання на дереві сильно обсипаються. У середній смузі знімальна зрілість настає в кінці вересня, період їх зберігання триває до лютого.

Сорт близький до Антонівки звичайної і вважається її клоном.

Зимостійкість висока.

Увага!!! Маємо сорт яблук Антонівка Золотий монах в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Антонівка Золотий монах в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

  

Антонівка полуторафунтова (600г.) - сорт яблук осіннього терміну дозрівання російської селекції. Цей сорт з'явився у вигляді брунькової варіації у 1888 році на одній з гілок 5-ти річного дерева відомого старого сорту Антонівки Могилевської білої і після різних випробувань протягом 4-х років у 1892 році запущений в продаж за його виключно велику величину плодів і їх гарну якість.

Селекціонер: Мічурін І.В.

Дерево сильноросле, формує широку, кулясту, густо облистяну крону з товстими міцними гілками. Листя велике, листова пластинка широка.

Плоди дуже великі, масою (до 600г.), досягають 12,5 см в діаметрі, кулястої форми, з помітними ребрами. Забарвлення плодів світло-жовте, з помітними точками білого кольору. Форма плоду - ріпчасто-овальна, злегка ребриста. Плодоніжка коротка, виходить з глибокої лійки, яка покрита іржею. Чашечка закрита, поміщається в ребристій впадині. Насінневе гніздо широке з закритими камерами. Насіння середньої величини, догори загострене, повне, темно-коричневе.

М'якоть біла, соковита, дрібнозерниста, солодка з ніжною кислинкою, слабо ароматна, смачна, при перезріванні м'якоть пухка.

Сорт не стійкий до бактеріального опіку. Плоди довго не зберігаються, при дозріванні обсипаються, плодоношення розтягнуте.

З дерева середніх розмірів виходить до 50-60 кг плодів в урожайний рік. З великого дерева до 120 кг. Врожайність висока.

Плоди погано зберігаються, тому в промисловості даний сорт не використовується, а є технічним сортом. Весь врожай пускають на переробку для консервування.

Дозрівають плоди - вересень, зберігаються до грудня, але, в залежності від складу грунту, в деяких місцевостях плоди можуть зберігатися навіть і до березня, не втрачаючи своєї краси і смакових якостей.

Увага!!! Маємо сорт яблук Антонівка (600г.) в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Антонівка (600г.) в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


  


  Антонівка краснокутська - клон сорту яблук Антонівна звичайна. Отримано сорт на Краснокутській дослідній станції садівництва. Відрізняється від Антонівки звичайної більш великими плодами, високим вмістом пектинових речовин, дозріває на 1 тиждень раніше.




         Ауксіс - сорт яблуні осіннього терміну дозрівання литовської селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Мекинтош х Графенштейнське червоне в Вітенскій плодоовощній дослідної станції Литовського НДІ плодоовочевого господарства.

Селекціонери: Штарас І., Булава Д.

Дерево середньоросле, формує кулясту або широко-пірамідальну крону, середньої густини.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура майже під прямим кутом.

Збуджуванність бруньок дуже висока, пагоноутворювальна здатність середня.

Пагони довгі, середньої товщини, темно-коричневого кольору, опушення середнє. Чечевички нечисленні, різної величини, жовтуваті, помітні. Бруньки середнього розміру, конічні, опушення середнє, коричневі, притиснуті до пагону. Облистянність дерева хороша. Листя велике і середнього розміру, середньої щільності, зелене, середньо блискуче, широко-овальної або кулястої форми з коротким злегка скрученим кінчиком; нервація середня; зазубренність країв одно-двухпільчата. Черешок середньої довжини, товстий, опушення слабке. Прилистники або зовсім відсутні, або дрібні, шиловідні. Бутони мають рожеве забарвлення, в міру розпускання стають білими з легким рожевим відтінком.

Плоди вище середньої величини і великі, масою (160-220г.), плоско-кулястої або ріповидної, правильної форми, ребра майже непомітні. Лійка глибока, широка, оржавленність сильного або середнього ступеня. Плодоніжка довга, середньої товщини або товста, міцна, слабо опушена, сірувато-коричнева. Блюдце досить глибоке, широке, рівне або слабо складчате. Чашечка відкрита або напіввідчинена. Підчашечна трубка середньої довжини і ширини, лійковидна або циліндрична. Сердечко середньої величини, цибулиновидне або ріпчасте з невеликими закритими і напівзакритими насіннєвими камерами. Осьова порожнина дуже вузька, циліндрична. Насіння конічної форми, темно-коричневого кольору (5-7 штук на 1 плід).

Шкірочка щільна, досить товста, ніжна, гладенька, блискуча, злегка жирнувата на дотик, в період знімальної зрілості - зеленувато-жовта, при повному дозріванні - світло-жовта, з рожево-червоним рум'янцем на більшій частині поверхні плоду, на тлі якого помітні темнувато-червоні штрихи. Підшкірні точки великого розміру, яскраво виражені, деякі з них з оржавленністю по центру. Поверхня плоду вкрита сизим пруїновим нальотом.

М'якоть світло-жовта, з зеленуватим відтінком, середньої щільності, дрібнозерниста, дуже соковита, ароматна, кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,4-4,5 балів.

Цвітіння відбувається в середині-кінці травня, на 1-2 дня раніше сорту Слава Переможцям. Тривалість цвітіння - 11-15 днів.

Самобезплідний сорт.

Сорт потребує перехресного запилення іншими сортами з таким же терміном цвітіння.

В пору плодоношення вступає на середньорослій підщепі на 4-5-й рік після садіння в сад. Характеризується регулярним, щедрим плодоношенням, але часом при перевантаженні врожаєм спостерігається періодичність плодоношення, яка виражена в середній ступені. Плодоношення змішаного типу. Плоди зав'язуються по 1-4 на одному плодовому утворенні. На дереві плоди тримаються добре, не обсипаються.

Знімальна й споживча стиглість плодів настає в вересні, зберігаються плоди до січня-лютого (в холодильнику - до березня).

Зимостійкість в умовах Лісостепу України висока. Стійкість квіток до весняних заморозків середня.

Стійкість до парші та борошнистої роси високі.

Транспортабельність плодів середня.

Сорт поширений в Латвії, Литві, Білорусії, проходить вивчення в різних грунтово-кліматичних зонах України. Перспективний для широкого промислового випробування і аматорського садівництва.

Увага!!! Маємо сорт яблук Ауксіс в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Ауксіс в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

 

Афродіта – сорт яблок ранеосеннего срока созревания российской селекции. Получен сорт как сеянец от свободного опыления гибрида 814 в 1981 году на Орловской зональной плодово-ягодной станции (сейчас Всероссийского НИИ селекции плодовых культур). 

Селекционеры: Седов Е.М., Серова З.М., Жданов В.В., Долматов Е.О.

Дерево среднерослое, формирует округлую крону, средней густоты. 

Основные скелетные ветки отходят от ствола почти под прямым углом.

Возбудимость почек и побегообразовательная способность – высокие.

Плодоношение сосредоточено преимущественно на кольчатках.

Побеги средней длины и толщины, дуговидные, средне коленчатые, красно-коричневого цвета, средней опушенности. Почки средних размеров, конические с округлой верхушкой, сильно опушены, коричневые, прижаты к побегу. Листовая пластинка средней величины, темно-зеленая, с желтоватым оттенком, матовая, овальная, слабо опушена, слабо выгнутая, сложенность средняя, размещены под средним острым углом к побегу, с округлым основанием и средним по длине и резко заостренным скрученным кончиком, края слабоволнистые, двухтупопильчатые (зубцы мелкие); нервация сильная, поверхность сморщенная. Черешок средней длины и толщины, опушенный, светло-зеленый, с нижнего бока красноватый, с красным основанием. Прилистники мелкие, узкоовальные.

Плоды выше средней величины, массой (170-190г.), удлиненные, округло-конические, асимметричные, одномерные. Лейка средней глубины и ширины с небольшой серой оржавленностью в глубине. Плодоножка средней длины, толстая, согнутая. Блюдце средней глубины, широкое. Чашечка закрытая. Подчашечная трубка большая, лейковидная. Сердечко большое, плоско-округлое, содержит большие полуоткрытые семенные камеры. Осевая полость среднего размера, овальная. Семена средних размеров, конические с длинным носиком, коричневого цвета.

Кожица плотная, тонкая, эластичная, гладкая, сухая, светло-желтая, с темно-красным размытым румянцем на всей поверхности плода, с темно-бордовыми штрихами на его фоне и небольшим количеством мелких розовых подкожных точек.

Мякоть светло-кремовая, с розовыми прожилками, нежная, мелкозернистая, очень сочная, гармоничного, кисло-сладкого вкуса.

Дегустационная оценка – 4,3-4,5 балла.

Цветет в ранние сроки, очень щедро, дружно. Жизнеспособность пыльцы средняя. Завязывание плодов от свободного опыления составляет – 8-15%. Лучшие опылители изучаются. 

В плодах содержится: сухих веществ – 12,82-13,48%, сахаров – 8,72-9,64%, органических кислот – 0,45-0,58%, витамина С – 1,6-4,18 мг на 100г. сырой массы.

Скороплодный сорт. Вступает в пору плодоношения на 3-4-й год после посадки в сад. Урожайность высокая, ежегодная. Урожайность 4-х летних деревьев на среднерослом подвое составляет - 6-10 кг, 7-ми летних - 25-28 кг с дерева.

Съемная и потребительская зрелость наступает в конце августа. В холодильнике плоды хранятся 2 месяца. Созревшие плоды быстро перезревают (мякоть вспухает) и опадают.

Высокозимостойкий сорт, иммунный против 5-ти рас парши. Устойчивость к мучнистой росе – высокая, плодовой гнили – выше средней.

Универсального назначения.

Сорт находится в коллекционных и первичных насаждениях научных учреждений Полесья и Лесостепи Украины. Используется в селекции как донор гена Vf, источник зимостойкости, скороплодности, высокой товарности и потребительских качеств плодов.




Белла (Bella) - сорт яблук осіннього терміну дозрівання американської селекції.

Дерево середньо- або сильноросле.

Плоди великі, масою (180-220г.), серцевидно-кулястої форми.

Шкірочка жовтувато-зелена, вкрита темнувато-червоним рум'янцем по всій поверхні плоду.

М'якоть біла, соковита, кисло-солодка, хорошого смаку.

Дозрівають плоди - 15 вересня.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість до грибкових хвороб вища за середню.

Транспортабельність і товарність плодів хороші.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для технічної переробки.

Увага!!! Маємо сорт яблук Белла в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Белла в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 


Валівка - сорт яблук ранньо-осіннього терміну дозрівання. Старовинний сорт.

Дерево середньо- або сильноросле.

Плоди середнього розміру, масою (150-160г.), кулясто-конічної форми.

Шкірочка жовта, вкрита розмитим малиновим рум'янцем по всій поверхні плоду.

М'якоть біло-кремова, щільна, соковита, ароматна, кисло-солодка, пряного хорошого смаку.

Дозрівають плоди - 25 серпня - 15 вересня. 

Зимостійкість висока.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для мочки, виготовлення джему, варення.

Увага!!! Маємо сорт яблук Валівка в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Валівка в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 



       Вітос - сорт яблук осіннього терміну дозрівання польської селекції. Отримано сорт в 1975р. шляхом схрещування сортів Фантазія х Примула.

Дерево сильноросле, формує широкоовальну крону, середньої густини. Пагони середньої довжини і товщини, слабо колінчаті, буро-коричневі, сильно опушені, з малою кількістю дрібних округлих чечевичок. Бруньки середні, широкоовальні, опушення середнє. Листові пластинки середнього розміру, світло-зелені, матові, опушення середнє, широкояйцевідні, з округлою основою і середнього розміру різко загостреним кінчиком, розташовані під середнім тупим кутом до пагону. Виразність нервації середня, краї слабохвилясті, двояко-пильчато-городчаті, поверхня горбиста. Черешок середній по довжині, товстий, світло-зелений, з червоною основою. Прилистники середньої величини, шаблевидні.

Основні скелетні гілки середньої міцності, відходять від стовбура під великим гострим кутом.

Збуджуванність бруньок висока, пагоноутворювальна здатність середня.

Плоди вище середніх розмірів і великі, масою (180-225г.), одномірні, сплющено-кулястої форми. Лійка середньої ширини, дрібна. Плодоніжка коротка, середньої товщини, пряма. Блюдце неглибоке, вузьке, зморшкувате. Чашечка закрита, підчашечна трубка середньої величини, конусоподібна. Сердечко середніх розмірів, цибулиновидне, містить напіввідкриті простору насіннєві камери. Осьова порожнина широкоовальна. Насіння добре наповнене, сірувато-коричневе.

Шкірочка тонка, середньої щільності, блискуча, гладка, помірно масляниста, жовто-зелена, з тьмяно-червоним смугасто-розмитим рум'янцем, який найчастіше покриває 1/3-1/2 поверхні плоду, середньою кількістю дрібних, світлих, підшкірних точок і легким сизим нальотом.

М'якоть кремово-біла, дрібнозерниста, дуже ніжна, соковита, запашна, гармонійного кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,6-4,7 балів.

Цвіте в середньоранні терміни, дуже рясно і дружно. Життєздатність пилку середня - 42-60%. Зав'язування плодів від вільного запилення помірне - 6-13%. У суцвітті частіше зав'язується одне яблуко.

Найкращі запилювачі: Амулет, Скіфське золото, Джеймс Грів, Катя, Лобо, Делічія.

У плодах міститься: сухих речовин - 13,65-13,83%, цукрів - 8,57-8,98%, кислот - 0,62-0,77%, вітаміну С - 3,56-4,18 мг на 100г сирої маси.

В плодоношення вступає на 3-4-й рік після садіння в сад. При вирощуванні на середньо- і сильнорослій підщепах схильний до періодичного плодоношення. Урожайність 6-8-ми річних дерев на підщепі 54-118 становить - 16-20 кг, 10-річних - 32-39 кг. Плодоношення змішаного типу. Урожайність помірна.

Знімальна зрілість плодів настає в середині вересня. Зволікання із збиранням врожаю призводить до осипання і поганій лежкості плодів. У холодильнику плоди зберігаються - 2,0-2,5 місяці.

Зимостійкість висока.

Імунний проти п'яти рас парші (донор гена Vf), стійкість до борошнистої роси - середня, проти європейського раку - висока.

Через тонку і ніжну шкіру транспортабельність плодів невисока.

Висока товарність і відмінний смак плодів.

Плоди споживаються у свіжому вигляді і для технічної переробки: соки, компоти, сухофрукти.

Цікавим є для вирощування по всій території України. Перспективний сорт в основному для аматорського садівництва. Використовується в селекції, як донор гена Vf, джерело високої товарності плодів і хороших споживчих якостей плодів.

Увага!!! Маємо сорт яблук Вітос в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Вітос в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

     

      Власта - сорт яблук пізньо-осінного терміну дозрівання української селекції. Отримано сорт в Інституті помології ім.Сіміренко Л.П. НААН в результаті схрещування в 1977 році сортів Лорд Ламбурне х Апорт. Сіянець вступив у плодоношення в 1985р., і був виділений для станційного сортовивчення в 1991 р, в еліту увійшов - в 2000 р.

Селекціонери: Чупрінюк В.Я., Гоменюк С.В.

Дерево сильноросле, формує пірамідальну, підняту крону, середньої густини. Гілки розташовані компактно, відходять від стовбура під гострим кутом. Кора на штамбі і основних скелетних гілках шорстка, бура. Пагони довгі, товсті, коричневі, шорсткі, прямі і дугоподібні зі слабким опушенням і великою кількістю білих чечевичек середнього розміру. Бруньки середньої величини, конічні, опушення середнє, притиснуті до пагону. Довжина міжвузля середня. Листові пластинки великі, довгі, зелені, матові, опушенність помірна, зігнутість слабка, складеність середня, подовжено-еліптичної форми, з округлою основою і середнім різко загостреним кінчиком; краї слабо хвилясті, сегментовані, тупопільчаті, поверхня зморшкувата. Черешок короткий, середньої товщини, опушений. Прилистники дрібні, ланцетовидні. Квітки рожеві, запашні, середньої величини.

Плоди великі, масою (210-220г.), мах - (250г.), плоско-кулястої форми, точені, без ребристості і оржавленості. Лійка середньої ширини і помірної глибини. Плодоніжка середньої довжини і товщини, міцна, коричнево-бура, помірно опушена. Чашечка напіввідчинена; блюдце глибоке, середньої ширини. Іржа на поверхні, поблизу чашечки, дуже слабка. Насіннєві камери закриті. Насіння добре розвинене, конічної форми, коричневе.

Шкірочка міцна, гладка, зі слабким восковим нальотом, зеленувато-жовта, з яскраво-червоним смугасто-розмитим рум'янцем майже по всій поверхні плоду.

М'якоть кремова, щільна, дрібнозерниста, соковита, запашна, гармонійного, десертного, кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,4-4,5 бала.

Цвіте в середньо-ранні терміни.

У плодах міститься: сухих речовин - 11,94%, цукрів - 10,35%, органічних кислот - 0,48%, вітаміну С - 4,6 мг на 100 г. сирої маси.

Скороплідний сорт. В пору плодоношення на карликовій підщепі вступає на 2-3-й рік після садіння в сад, швидко нарощує товарну врожайність. Спостерігається періодичність плодоношення. Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках і плодушках. Урожайність в 3-8-ми річному віці становить 29,3 т/га. Придатний до інтенсивних технологій.

Знімальна зрілість плодів в Лісостепу України настає в першій-другій декадах вересня, споживча - в третій декаді вересня. У сховищі плоди зберігаються до грудня-січня, в холодильнику - до лютого. Низька лежкість плодів. Втрата смакових якостей в процесі зберігання.

Зимостійкість висока.

Стійкість до парші середня, борошнистої роси висока.

У 2006 році сорт внесений до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, районований в Лісостепу України.

         Увага!!! Маємо сорт яблук Власта в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Власта в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

      

Гала Шніга (Gala Szniga) - сорт яблук ранньоосінного терміну дозрівання італійської селекції. Виявлений в Південному Тіролі, Італія. Є одним з клонів сорту Гала з яскраво забарвленими плодами.

Селекціонер: F.Schnitzer.

Дерево середньоросле, формує широкоовальну крону, середньої густини.

Плоди середнього розміру та великі, масою (130-150г.), кулясто-конічної форми, верхівка зі слабкою ребристістю, одномірні.

Шкірочка тоненька, щільна, блискуча, суха на дотик, основне забарвлення - жовте, покривне - яскраво-червоний рум'янець на більшій частині поверхні плоду, з розмитими темно-червоними, слабко вираженими смугами та штрихами і світлими підшкірними крапками. Рум'янець світліший, ніж у сорту Гала Галаксі. Забарвлюються плоди досить рано.

М'якоть кремова, щільна, хрустка, дуже соковита, солодка з легкою кислинкою, доброго смаку. Максимальну цукристість набирає під час повного дозрівання плодів. Смакові якості вищі, а ніж у сорту Гала Маст.

Дегустаційна оцінка - 4,5 балів.

Цвіте в середньопізні строки. Цвітіння тривале. Диплоїдний сорт. Вважається одним з найкращих запилювачів.

Найкращі запилювачі: Бребурн, Дельблаш (Тентейшн), Гренні Смітт, Пінова, Ельстар, Фуджі, Айдаред, Голден Делішес, Ред Делішес, Рубенс, Рубінетте, Еверест.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока. Потребує сорт своєчасної обрізки крони, в іншому випадку падає його продуктивність. Плодоношення зосереджено в основному на кільчатках.

Дозрівають плоди - 1-15 вересня. Зберігаються в холодильнику - 4-5 місяців, в газовому середовищі - 5-7- місяців.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб середня (чутливість до парші висока, до борошнистої роси середня). Сприятливий до хвороб кори і деревини.

Використовують плоди в свіжому вигляді і для технічної переробки.

Транспортабельність плодів середня.

Промисловий сорт.

Увага!!! Маємо сорт яблук Гала Шніга в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Гала Шніга в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 


Гала Галаксі (Gala Galaxy) - сорт яблук осіннього терміну дозрівання. Отриманий в Новій Зеландії в кінці 1980 року. Темно-червоний клон сорту Гала, зовні нагадує сорт Гала Маст. Самий великоплідний клон сорту Гала.

Дерево середньоросле, формує округлу крону, середньої густини.

Плоди великі, масою (160-240г.), округло-конусоподібної форми, одномірні, за формою нагадують яблука сорту Гала Маст.

Шкірочка блискуча, темно-червона з штрихами і світлими підшкірними крапками. Забарвлення плодів з'являється в кінці серпня.

М'якоть жовто-кремова, щільна, дрібнозерниста, хрустка, соковита, ароматна, солодка з легкою кислинкою, відмінного смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,9 бала.

Цвіте в середньопізні строки, інтенсивно. Квітки стійкі до весняних заморозків.

Кращі запилювачі: Діскавері, Ельстар, Глостер, Голден Делішес, Айдаред, Чемпіон, Пауларед, Мелроуз, Ред Делішес, Фуджі.

В плодоношення вступає на 4-5-й рік після садiння в сад. Врожайність висока, щорічна. Схильний до перевантаження урожаєм. Потребує проріджуванні зав'язі.

Дозрівають плоди - 10-20 вересня. На дереві швидко перестигають, при запізнілому зборі розтріскуються. Потребує сорт своєчасного збору плодів. Плоди не обсипаються, міцно висять на дереві. Зберігаються в холодильнику - 4-5 місяців, в регульованому газовому середовищі - 6-7 місяців. У звичайному підвалі до березня.

Зимостійкість і посухостійкість середні.

Стійкість до парші та бактеріального опіку - середня, до борошнистої роси - слабка. При зберіганні плоди можуть урожуватися сірою гниллю.

Транспортабельність і товарність плодів високі.

Використовуються плоди у свіжому вигляді, для технічної переробки.

Увага!!! Маємо сорт яблук Гала Галаксі в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Гала Галаксі в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

       

Гала Наталі (Gala Natali) - сорт яблук осіннього терміну дозрівання польської селекції. Більш пофарбований клон сорта Гала.

Дерево середньоросле, формує розлогу, густу крону. Легко формується.

Плоди середнього розміру, масою (150-170г.), кулясто-конусної форми.

Шкірочка гладенька, жовтувато-зелена, вкрита червоним смугастим рум'янцем на 70-80% поверхні плоду.

М'якоть жовта, щільна, ароматна, солодка, відмінного десертного смаку.

Найкращі запилювачі: Еліза, Лігол, Глостер, Бребурн, Ельстар, Фієста, Фуджі, Голден Делішес, Джестер, Мелроуз, Ред Делішес, Еверест, Професор Шпрінгер, Мутсу, Рубінстар.

Плодоношення зосереджено на плодушках. Урожайність щорічна.

Дозрівають плоди - вересень, дозрівання: на 7-10 днів пізніше, ніж сорт Гала Маст. Зберігаються в холодильнику до березня, в газовому середовищі - до травня. Збір плодів в 2 етапи.

Зимостійкість середня.

Стійкість до парші середня, борошнистої роси нижча за середню, хвороби кори і деревини слабка, бактеріального опіку слабка.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для технічної переробки (консервування, сушіння).

Увага!!! Маємо сорт яблук Гала Наталі в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Гала Наталі в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

     

Грінс Лівз (Greensleeves) - сорт яблук осіннього терміну дозрівання англійської селекції. Отримано сорт на Іст-Моллінгскій дослідній станції (Великобританія) в результаті схрещування сортів Джеймс Грів х Голден Делішес в 1966 році.

Селекціонер: Елстон.

Дерево середньоросле, формує компактну, кулясту крону, середньої густоти. Пагони короткі, середньої товщини, прямі, сірувато-коричневі, майже без опушення, з великою кількістю округлих і овальних добре помітних чечевичок. Бруньки середнього розміру, конічні, сірувато-коричневі, слабо опушені, міцно притиснуті до пагону. Листові пластинки середньої величини і дрібні, темно-зелені, блискучі, слабо опушені, зігнутість слабка, складеність середня, широкоовальні, з округлою або дугоподібною, часто асиметричною основою і довгим різко загостреним кінчиком, розташовані під середнім гострим кутом до пагону; нервація середня, краї слабохвилясті, двоякогородчаті, поверхня слабо зморщена. Черешок середньої довжини, товстий, світло-зелений, з червоними штрихами з нижньої сторони і тьмяно-червоною основою. Прилистники дрібні, ланцетовидні або вузькоовальної форми.

Основні скелетні гілки неміцні, відходять від стовбура під великим гострим кутом - 40 градусів.

Збудливість бруньок висока, пагоноутворювальна здатність середня.

Тип плодоношення змішаний.

Плоди середнього розміру, масою (130-150г.), одномірні, кулясті або кулясто-конічної форми.

Шкірочка середньої товщини, злегка шорстка, суха на дотик, іноді з сітчастою сірувато-бурою оржавленністю (у вигляді сітки), зеленувато-жовта, іноді з легким рум'янцем на сонячній стороні плоду, із середньою кількістю великих і середніх за величиною сірих, опробковілих чечевичок. Лійка широка і глибока, ледь оржавленна. Плодоніжка коротка або середньої довжини, середньої товщини, нахилена. Блюдце середньої глибини і ширини, зморшкувате. Чашечка закрита. Підчашечна трубка середнього розміру, лійкоподібна. Сердечко середньої величини, плоско-округле, містить невеликі закриті, іноді напіввідкриті насіннєві камери. Осьова порожнина невелика, ланцетовидна. Насіння велике, яйцеподібне, асиметричне, темно-коричневе.

М'якоть жовто-кремова, щільна, хрустка, дрібнозерниста, дуже соковита, ароматна, насиченого гармонійного, кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,4-4,7 бала.

Цвіте в середні терміни, рясно і тривало. Життєздатність пилку середня - 48-53%. Зав'язування плодів від вільного запилення становить - 6-17%.

Найкращі запилювачі: Амулет, Імрус, Делічія, Чемпіон, Прима, Пріам, Ліберті.

У плодах міститься: сухих речовин - 14,66-16,92%, цукрів - 14,07-15,00%, органічних кислот - 0,39-0,48%, вітаміну С - 1,94-3,70 мг/100г. сирої маси.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна, але часом спостерігається періодичність плодоношення. Потребує проріджування. Врожайність дерев на середньорослій підщепі в 4-5-ти літніх насадженнях становить - 6-10 кг, в 7-ми річному -18-21 кг з дерева.

Знімальна й споживча стиглість плодів наступають одночасно - в середині вересня. У холодильнику плоди можуть зберігатися - 2-2,5 місяця, в підвалі - 1 місяць. При зберіганні не в'януть, зберігають свої товарні якості. Період споживання - вересень-грудень. Яблука швидко перестигають на дереві і масово опадають.

Зимостійкість висока.

Має імунітет до 5-ти рас парші, високостійкий до борошнистої роси та бурої плямистості листя.

Плоди мають високі смакові якості, підходять для приготування високоякісних світлих соків, для споживання у свіжому вигляді, для замочування.

Транспортабельність плодів середня.

Сорт близько 20 років перебуває в колекційному і первинному випробуванні в усіх грунтово-кліматичних зонах України, широко використовується в селекції, як донор гена Vf і джерело компактності крони, високої стійкості до грибкових хвороб, відмінний смак і хрустка консистенція м'якоті плоду.

Увага!!! Маємо сорт яблук Грінс Лівз в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Грінс Лівз в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Грів Руж - сорт яблук осіннього терміну дозрівання англійської селекції.

Дерево середньоросле, формує пірамідальну, а з віком плоско-кулясту крону, середньої облистянності, порівняно густо заповнену гілками. Штамб середньої величини, розтріскується, має хвилясту поверхню і коричневий колір. Пагони коричневого і бурого кольору з сірим відтінком, злегка колінчаті іноді прямі, тонкі, слабо і середньо опушені, чечевичок середня кількість, світлі, овальної форми. Листя темно-зелене, дрібне і середне, середньої ширини, довгасті, зворотно-яйцевидної і овальної форми. Вершина листа широко-клиноподібна, з середньо звуженим, мало вираженим кінчиком і широко клиноподібною основою. Листова пластинка гладка, блискуча, майже плоска, складенність і зігнутість дуже слабо виражена. Край листа рівний, одинарно- і двоякогородчатий. Опушення войлочне. Бутони рожеві, квітки дрібні, білі, з рожевим відтінком по краях, краї пелюсток рівні, пелюстки мають овальну, рідше яйцеподібну форму.

Основні скелетні гілки досить товсті, прямі, але іноді колінчаті, коричневі, обростають гілками другого порядку темно-сірого кольору. Нижні гілки відходять від провідника під гострим кутом близько 45 градусів, більш верхні під кутом, близьким до прямого.

Плодоношення зосереджено на кільчатках і копьецах.

Плоди середнього розміру, масою (110-150г.), вирівняні, округлі, слабо- і середньо сплощені, слабо ребристі, злегка округло-конічні. Лійка широка, середньої глибини з оржавленною поверхнею. Чашечка напіввідчинена, середньої величини, підчашечна трубка лійковидна, середньої глибини. Блюдце дрібне, вузьке, складчате з перлами. Насіннєві камери напіввідкриті, іноді закриті повністю. Осьова порожнина слабко виражена або відсутня.

Шкірочка світло-зелена - під час знімальної зрілості, жовта при повному дозріванні, покривне забарвлення у вигляді мармурового, скрапленого помаранчево-червоного рум'янцю іноді з малиновими штрихами майже на всій поверхні плоду.

М'якоть біла, з блідо-жовтим відтінком, щільна, соковита, кисло-солодкого смаку з сильним ароматом. У лежці стає більш солодкою, приємною, ніжною, соковитою.

Плоди містять: сухих речовин - 15,9%, цукрів - 10,3%, тітруємих кислот - 0,53%, аскорбінової кислоти - 8,4 мг/100г.

Скороплідний сорт. Врожайність висока, щорічна.

Зимостійкість вища за середню.

Посухостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб середня.

Транспортабельність плодів висока.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для технічної переробки.

Увага!!! Маємо сорт яблук Грів Руж в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Грів Руж в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

 

Голден Міленіум (Golden Millennium) - сорт яблук ранньо-осіннього терміну дозрівання американської селекції. Синонім Ерлі Фрі Голд.

Дерево середньо- або сильноросле, формує компактну крону.

Плоди великі, масою (180-200г.), кулясто-циліндричної форми.

Шкірочка зеленувато-біла з легким рум'янцем на сонячній стороні плоду.

М'якоть світло-жовта, щільна, дрібнозерниста, ніжна, соковита, ароматна, солодка, без кислоти.

Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока.

Дозрівають плоди - 20 серпня - 10 вересня. Зберігаються близько 1 місяця.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкий до парші та борошнистої роси.

Маємо сорт яблук Голден Міленіум в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Голден Міленіум в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


       ДА-65-17 (Дашенька) - сорт яблук осіннього терміну дозрівання американської селекції. Це навіть не сорт, а елітна форма яблуні, що потрапила до нас з Америки (DA - заголовні букви від Department Agricultural, а далі - селекційний номер) і стихійно  поширена серед садівників-любителів.

Дерево середньоросле, швидко росте, формує округлу крону, середньої густини. Може вирощуватися на насіннєвій підщепі. Листя блискуче, з крупно зазубреними краями і великими прилистниками біля основи черешка.

Плоди середнього розміру, масою (120-140г.), плоско-округлої форми, одномірні. Плоди розташовуються в кроні цілими гірляндами.

Шкірочка зеленувато-жовта, покрита яскравим темно-червоним рум'янцем.

М'якоть біла, дрібнозерниста, хрустка, ніжна, соковита, кисло-солодка, доброго смаку.

Скороплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 2-3-й рік після садіння в сад на середньорослій підщепі. Урожайність висока. У досить теплий вегетаційний період вже на однорічних приростах закладаються квіткові бруньки, тому саджанці або щеплення можуть зацвісти в перший же рік. На таку скороплодність витрачається багато поживних речовин, тому вегетативний ріст стає помірним і дерева виходять середньорослі на звичайних насіннєвих підщепах.

Дозрівають плоди - 10-30 вересня. Зберігаються до грудня-січня.

Зимостійкість вища за середню. Краще прищеплювати даний сорт на зимостійких скелетоутворювачах.

Має імунітет до грибних хвороб. Дерево не виносить затінення і загущеної посадки. В таких умовах, особливо у вологе літо плоди, листя і кора можуть покритися темним сажистим нальотом (грибне захворювання), яке послаблює дерево і погіршує товарний вигляд врожаю.

Товарність плодів висока.

Увага!!! Маємо сорт яблук Дашенька в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Дашенька в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


 

Далійо (Dalijo) - сорт яблук осіннього терміну дозрівання. Мутант сорту Джонаголд.

Дерево слаборосле.

Плоди середнього розміру і великі, масою (120-160г.), жовті, покриті червоним смугастим рум'янцем.

Скороплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Урожайність висока.

Дозрівають плоди - 10-20 вересня.

Увага!!! Маємо сорт яблук Далійо в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Далійо в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


 

Джеймс Грів Спур - сорт яблук осіннього терміну дозрівання. Є клоном сорту Джеймс Грів. Виведений в Шотландії селекціонером Джеймсом Гривом. Типовий спуровий сорт у якого плоди зав'язуються «гронами» по кілька штук разом.

Дерево середньоросле, формує пірамідальну, компактну крону, середньої густоти.

Плоди великі, масою (150-180г.), кулясто-конічної форми, трохи приплюснуті, злегка ребристі.

Шкірочка середньої товщини, щільна, блискуча, зеленувато-жовта, покрита помаранчевими смугами і червоним розмитим рум'янцем на сонячній стороні плоду.

М'якоть кремова, середньої щільності, дрібнозерниста, дуже соковита, приємного солодко-винного смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,4-4,5 балів.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 2-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна.

Знімальна зрілість плодів - кінець серпня - початок вересня. Дозрівають плоди на тиждень пізніше сорту Слава переможцям. У холодильнику зберігаються до січня. Період споживання - вересень-жовтень.

Зимостійкість середня.

Стійкість до борошнистої роси і парші середня.

Увага!!! Маємо сорт яблук Джеймс Грів Спур в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Джеймс Грів Спур в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

   

        Джестер - сорт яблук осіннього терміну дозрівання англійської селекції. Відмінний осінній сорт.

Дерево слаборосле, формує компактну, незагущену крону, спурового типу.

Плоди вище середнього розміру, масою (150-180г.), кулясто-конічної форми, одномірні.

Шкірочка гладенька, без оржавленості, зеленувато-жовта, покрита штриховато-розмитим червоним рум'янцем на більшій частині поверхні плоду.

М'якоть кремово-біла, соковита, ароматна, кисло-солодка, відмінного смаку.

Дегустаційна оцінка - 5 балів.

Дуже швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 2-й рік після садіння в сад.

Дозрівають плоди з другої декади вересня. При дозріванні не обсипаються. У холодильнику зберігаються до 4-х місяців.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Увага!!! Маємо сорт яблук Джестер в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Джестер в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


 

Джоніка (Jonica) - сорт яблук осіннього терміну дозрівання. Клон сорту Джонаголд. Виявлено в Німеччині професором Г.Шнайдером.

Дерево середньоросле, формує округлу, розлогу крону, середньої густини. Пагони середньої довжини і товщини, сірувато-буро-коричневі, опушення середнє. Чечевички нечисленні, середнього розміру і дрібні, світло-сірі, помітні. Бруньки великі, конічні, коричневі, опушення середнє, притиснуті до пагону, деякі в незначній мірі відхилені. Облистянність добра. Листя середньої величини, щільні і жорсткі, зелені, середньо блискучі, овальної форми, коротко-загострені; нервація середня, зазубренність краюгостропільчастаЧерешок середньої довжини і товщини або товстий, опушений. Прилистники середніх розмірів або дрібні, шабле- або ланцетоподібні.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під великим гострим кутом або близьким до прямого.

Збудливість бруньок і погоноутворювальна здатність високі.

Плоди вище середнього розміру, масою (170-200г.), кулясто-ширококонічної форми, більш витягнуті, ніж яблука сорту Джонаголд, злегка ребристі або без ребер. Лійка середньої ширини, різного розміру (від дрібної до глибокої), неоржавленна. Плодоніжка середньої довжини або довга, середньої товщини або тонка, міцна, зеленувато-коричнева, опушення середнє. Чашечка закрита; блюдце глибоке, середньої ширини, гладке або в дрібних складочках. Підчашечна трубка середньої величини, конічна. Сердечко середньої величини, цибулиновидне, з закритими і напіввідкритими насіннєвими камерами. Осьова порожнина - вузька щілина. Насіння середнього розміру, багато з них слабо наповнені, конічні, темно-коричневі (5-8 шт./плід).

Шкірочка середньої щільності і товщини, гладенька, блискуча, жирна на дотик, при знімальній зрілості - зеленувато-жовта, пізніше жовта, з зеленуватим відтінком і яскраво-червоним розмитим рум'янцем майже по всій поверхні плоду і з досить рідкими, середніх розмірів і дрібними, світло-жовтими, добре помітними підшкірними цятками.

М'якоть жовта, іноді з зеленими прожилками, середньої щільності, дрібнозерниста, дуже соковита, гармонійного, кисло-солодкого смаку, з сильним ароматом. Десертний сорт.

Дегустаційна оцінка - 8,2-8,5 бали.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після посадки в сад.

Знімальна й споживча стиглість плодів наступає в ті ж терміни, що і у сорту Джонаголд. Зберігаються плоди в холодильнику до квітня.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість до парші та борошнистої роси висока.

Транспортабельність плодів висока.

Увага!!! Маємо сорт яблук Джоніка в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Джоніка в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

 

Делікатес (Delikates) - сорт яблук осіннього терміну дозрівання польської селекції. Отримано сорт на початку 60-х років в Польщі в результаті схрещування сортів Джеймс Грів х Кортланд.

Селекціонер: Мясковяк М.

Дерево слабо- або середньоросле (висота дерева - до 3,5м навіть на насіннєвій  підщепі), формує широкоовальну крону, середньої густини.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під гострим кутом.

Збудливість бруньок і пагоноутворювальна здатність високі.

Формує велику кількість плодових утворень: кільчаток, списиків, плодових прутиків. Може закладати плодові бруньки навіть на саджанцях (однолітки) в розпліднику. Однорічні саджанці добре кронуються без застосування спеціальних прийомів.

Плоди вище середнього розміру, масою (140-180г.), кулясто-конічної (овальної) форми, трохи приплюснуті, одномірні.

Шкірочка світло-жовта, покрита яскраво-червоним смугасто-розмитим рум'янцем на 70-80% поверхні плоду.

М'якоть біла з зеленими прожилками, дрібнозерниста, щільна, дуже ніжна, соковита, ароматна, кисло-солодка, відмінного смаку. Десертний сорт.

Дегустаційна оцінка - 4,6-4,8 бали.

Є хорошим запилювачем для одночасно квітучих з ним сортів.

Найкращі запилювачі: Амбассі, Ельстар, Ідаред, Джонамак, Лігол, Найдаред, Спартан, Джеймс Грів, Мекинтош, Слава Переможцям, Целеста, Теремок, Чемпіон, Голден Делішес.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 2-4-й рік після посадки в сад. Врожайність висока, схильний до періодичного плодоношення. Схильний до перевантаження врожаєм. Потребує проріджування зав'язей і річної обрізки.

Дозрівають плоди - 10-15 вересня. Дозрівання розтягнуте до кінця вересня. Зберігаються в холодильнику - 2-3 місяці. При дозріванні осипаються.

Зимостійкість висока.

При стандартних хімічних обробках стійкість до грибкових хвороб висока. Без обробок стійкість до парші - середня, борошнистої роси - висока, до європейського раку і бактеріального опіку - середня.

Сильно уражується плодожеркою.

Транспортабельність плодів середня.

Увага!!! Маємо сорт яблук Делікатес в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Делікатес в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

     

Делічія (Delicia) - сорт яблук ранньоосіннього терміну дозрівання американської селекції.

Дерево слабо- або середньоросле, формує широкоовальну крону в молодому віці і кулясту, компактну, не загущену - в плодоносному віці. Пагони середньої довжини, товсті, прямі, слабо колінчасті, сірувато-темно-коричневі, опушення середнє з великою кількістю кулястих або подовжених добре помітних чечевичок. Бруньки середньої величини, овальні, сірувато-коричневі, опушення сильне, їх верхівки дещо відстають від пагону. Листова пластинка середнього розміру, темно-зелена, матова, широкоовальна або широкояйцевидна, опушення і складеність слабкі, з округлою асиметричною основою; середнім по довжині, декілька притупленим кінчиком, розташованим під середнім або великим тупим кутом до пагону; нервація ніжна, краї слабохвилясті, 2-х тупопільчасті, поверхня злегка горбата.

Щорічно на деревах формується надмірна кількість генеративних (плодових) бруньок. Сорт потребує проріджуючої обрізки молодих дерев.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом 60-85 градусів.

Збудливість бруньок середня, пагоноутворювальна здатність висока.

Плодоношення зосереджено на кільчатках, списиках і плодових прутиках.

Плоди середнього розміру і великі, масою (150-190г.), плоско-кулясто-конічної форми, деякі асиметричні, середньої одномірності. Лійка широка і глибока, у деяких плодів з сіруватою оржавленністю. Плодоніжка коротка, середньої товщини, пряма. Блюдце середньої ширини, неглибоке. Чашечка закрита. Підчашечна трубка середньої величини, лійкоподібна. Сердечко середньої величини, цибулиновидне. Насіннєві камери середнього розміру, закриті та напіввідкриті. Осьова порожнина невелика, ланцетовидна. Насіння велике, яйцеподібне, асиметричне з притупленим коротким носиком, коричневе.

Шкірочка тонка, середньої щільності, суха, гладка із середнім блиском, зеленувато-жовта, покрита інтенсивним темно-червоним розмито-смугастим рум'янцем на більшій частині поверхні плоду, з невеликою кількістю дрібних слабо помітних підшкірних цяток і середнім сизим нальотом.

М'якоть біла, іноді рожево-біла, дрібнозерниста, середньої щільності, соковита, ароматна, кисло-солодка, відмінного смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,8-5 балів.

Цвіте в ранні терміни, дуже інтенсивно і дружно. Зав'язування плодів помірне - 9-12%. Редукція неопиленних недорозвинених квіток і зайвої зав'язі проходить дуже дружно протягом перших двох тижнів після закінчення цвітіння.

Кращі запилювачі: Антонівка звичайна, Джеймс Грів, Слава переможцям, Жовтневе Дуки.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 11,85-13,89%, цукрів - 10,04- 12,06%, органічних кислот - 0,53-0,61%, пектинів - 0,833%, а також вітаміну С - 3,08-4,12 мг/100г. сирої маси.

Скороплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна. Урожайність дерев на середньорослій підщепі становить 5-7, п'ятого - 12,0, а в 10-річному віці - 45-53 кг з дерева.

Знімальна й споживча стиглість настає - 1-10 вересня. У холодильнику плоди зберігаються - 2,5-3 місяці. При зберіганні можливо спухання плодів.

Зимостійкість висока.

Стійкість до парші, борошнистої роси та бурої плямистості висока, плодової гнилі середня.

Транспортабельність і товарність плодів високі.

Використовуються плоди свіжими і на виготовлення натуральних соків.

Сорт проходить виробниче випробування на Поліссі та в Лісостепу України. Використовується в селекції як джерело комплексної стійкості проти грибкових хвороб, швидкоплідності, високих товарних і смакових якостей плодів.

Увага!!! Маємо сорт яблук Делічія в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Делічія в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


 

 

Жовтневе Дукі - сорт яблук осіннього терміну дозрівання української селекції. Виведений сорт в інституті садівництва УААН (м.Київ) в результаті схрещування в 1934 році сортів Пармен зимовий золотий х Джонатан.

Селекціонери: Дука С.Х., Резніченко Л.С.

Дерево середньоросле, формує в молодому віці овальну, в період повного плодоношення округлу, не загущену крону.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під широким або прямим кутом - 55-90 градусів.

Збудливість бруньок вища за середню, пагоноутворювальна здатність середня.

Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках, списиках, плодових прутиках.

Плоди середніх розмірів, масою (110-145г.), середньої одномірності, сплющено-округлої форми.

 Шкірочка тонка, гладка, блискуча, масляниста, яскраво-жовта з буро-червоним розмитим рум'янцем і зеленувато-бурими підшкірними крапками.

М'якоть кремово-жовта, дрібнозерниста, щільна, дуже соковита, ламка, ароматна, відмінного, кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,6-4,7 бала.

Цвіте в середні терміни. Життєздатність пилку середня. Зав'язування плодів від вільного запилення - 18-47%.

Найкращі запилювачі: Антонівка звичайна, Алкмене, Слава переможцям, Джеймс Грів Спур.

Плоди мають: сухих речовин - 12,34-15,0%, цукрів - 9,82-10,06%, органічних кислот - 0,28-0,64%, пектинів - 0,52-1,01%, вітаміну С - 0,62-2,82 мг/100г. сирої маси.

В плодоношення вступає на 3-4-й рік після садіння в сад. Сорт схильний до періодичного плодоношення. Швидко нарощує врожайність. 5-7-ми річні дерева формують - по 10-30, 10-13-річні - по 55-90 кг плодів.

Знімальна й споживча стиглість настає в кінці серпня - напочатку вересня. При запізненні із збиранням врожаю спостерігається сильне обпадання плодів, швидке перезрівання, спухання, водянисте розкладання м'якоті, плоди втрачають смакові якості. У звичайному сховищі зберігаються - 2-3 тижні, в холодильнику - 1-1,5 місяці.

Зимостійкість середня. Сорт недостатньо зимостійкий в умовах Лісостепу і Полісся України.

Стійкість до парші - вище середньої, проти борошнистої роси - невисока. Потребує інтенсивного захисту від борошнистої роси і нормування квіток і зав'язі.

Транспортабельність плодів середня.

Плоди використовуються у свіжому вигляді, для виготовлення високоякісних соків, сухофруктів.

З 1983 року сорт районований в західному Лісостепу. Цікавим є для любительского садівництва, особливо при вирощуванні на високозимостійких штамбоутворювачах (Антонівка звичайна, Боровинка).

Увага!!! Маємо сорт яблук Жовтневе Дукі в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Жовтневе Дукі в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

      

Кадел (Cadel) - сорт яблук пізньо-осіннього терміну дозрівання.

Дерево середньоросле, формує компактну форму крони.

Плоди великі, масою (150-160г.), подовжено-конічної форми, одномірні.

Шкірочка щільна, глянцева, рубіновий рум'янець на всю поверхню плоду.

М'якоть жовта, середньої щільності, в процесі зберігання стає пухкою, соковита, кисло-солодка, з сильним ароматом, доброго смаку.

Дегустаційна оцінка - 4-4,3 бала.

Швидкоплідний сорт.

Врожайність висока.

Дозрівають плоди - 15-30 вересня. Зберігаються до грудня. Збір врожаю вибірковий, в 2-3 етапи. При перезріванні смакові якості плодів знижуються.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока. Імунний сорт.

Товарність і транспортабельність плодів високі.

Рекомендується для промислових насаджень.

Увага!!! Маємо сорт яблук Кадел в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Кадел в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

        

Кальвіль Дюкена (Calville Duguesne) – стародавній  сорт яблук осіннього терміну дозрівання європейського походження. Виведений пепіньєрістом Дюкенном (Бельгія) в результаті запилення сорту Кальвіль зимовий білий пилком Пепіна Рібстона.

Дерево сильноросле, формує овальну крону.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під великим кутом.

Плоди великі, масою (180-220г.), широко-усічено-конічної форми, з п'ятьма ясно вираженими ребрами в області носика. Блюдце дуже просторе і глибоке, в борозенках і опуклих ребрах. Плодоніжка помірно довга або коротка, не надто товста, майже не виступає за межі досить глибокої і широкої лійки, яка вистлана шаром іржі.

Шкірочка запашна, на дотик жирна, тонка, але щільна, світло-жовта, вся всіяна темними точками різного калібру; сонячний бік плода іноді забарвлений в яскраво-рожевий колір.

М'якоть жовтувато-біла, середньої щільності, ніжна, соковита, кисло-солодка з тонким цукерковим ароматом, відмінного смаку. В процесі зберігання м'якоть стає пухкої.

Вступає в пору плодоношення на слаборослій підщепі на 2-3-й рік, на сильнорослій підщепі - на 6-8-й рік після садіння в сад. Урожайність висока.

Дозрівають плоди в середині вересня. Схили до осипання.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Увага!!! Маємо сорт яблук Кальвіль Дюкена в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Кальвіль Дюкена в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

  

Кандиль синап - сорт яблук осіннього терміну дозрівання. Старокримський сорт народної селекції. За припущенням, сорт походить від стародавнього кримського сорту Сари Сінап.

Дерево сильноросле, повільно зростаюче, формує високу, вузькопірамідальну крону «свічка» в молодому віці і широкопірамідальну в плодоносному. Пагони середньої довжини, тонкі, прямі, червоно-коричневі, опушення середнє. Чечевички дрібні, світлі, розташовані рідко, малопомітні. Міжвузля середньої довжини. Бруньки середнього розміру, конічні, з округлою верхівкою, коричневі, опушення середнє, слабо відокремлені від пагону. Облистянність дерева хороша. Листя дрібне і середньої величини, подовжено-овальної форми, з вузьким різко загостреним кінчиком; зазубренність країв дрібнопильчата, жилкування помітно у стані середнього ступеню або слабо. Черешок короткий або середній по довжині, середньої товщини і опушения, світло-зелений з рожевою основою. Прилистники середнього розміру, вузьколанцетовидної форми, зелені.

Основні скелетні гілки середньої товщини, прямі, відходять від стовбура під гострим кутом - 35-75°.

Збудливість бруньок середня, пагоноутворювальна здатність нижча за середню.

Плодоношення зосереджено в основному на кільчатках і списиках.

Плоди середнього та вище середнього розміру, масою (125-160г.), подовжено-циліндрової форми, з декілька конічною верхівкою. Лійка дуже вузька, середньої глибини, без оржавленості. Плодоніжка середньої довжини, тонка, слабо опушена. Блюдце вузьке, дрібне, ребристе. Чашечка невелика, закрита; підчашечна трубка середнього розміру, лійчаста. Сердечко середньої величини, подовжено-серце- або цибулиновидне з невеликими закритими або напіввідкритими насіннєвими камерами. Осьова порожнина дуже вузька, ланцетовидна. Насіння дрібне, вузько-яйцевидне, коричневе (8-10 шт./плід).

Шкірочка гладенька, глянцева, помірно жирна на дотик, в період знімальної зрілості світло-зелена, пізніше - світло-жовта, покрита яскравим червоно-рожевим рум'янцем на більшій частині поверхні плоду, покрита численними, світло-зеленими підшкірними крапками і сизим нальотом.

М'якоть біла, ніжна, соковита, кисло-солодка, відмінного смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,5 бала.

Цвіте в пізні терміни, рясно і дружно протягом 6-8 днів.

Кращі запилювачі: Сари Сінап, Розмарин білий, Банан зимовий, Аврора кримська.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 9,43-15,44%, цукрів - 10,13- 12,34%, органічних кислот - 0,26-0,37%, а також вітаміну С - 3,8-5, 7 мг/100 г. сирої маси.

Вступає в пору плодоношення на карликовій підщепі на 4-й рік, на середньорослій підщепі на 5-й рік, на насіннєвій підщепі на 10-15-й рік після садіння в сад. Урожайність дуже висока, нарощує дуже повільно. Сорту властива періодичність плодоношення.

В умовах Криму знімальна зрілість плодів настає - 1-10 вересня, споживча - в жовтні. Яблука зав'язуються добре, по 2-3, іноді 3-4 на одному плодовому утворенні. На дереві тримаються слабо, при вітрі легко обсипаються. У холодильнику при температурі + 2°С зберігаються до кінця січня. В процесі зберігання уражуються засмагою і в'януть.

В умовах Криму зимостійкість висока, в Лісостепу достатня для його вирощування.

Стійкість до парші та борошнистої роси середня.

Транспортабельність плодів середня. Плоди ніжні, вимагають дбайливого ставлення при збиранні та транспортуванні: кожне яблуко обгортали в папір, кожен ряд (не більше 4-х) перекладався тонкою стружкою. Сильні плями при ударах через ніжну шкірку.

Дерево сильне, здорове, довговічне.

У Криму зустрічаються могутні екземпляри Кандиль синап у віці понад 80 років, і, незважаючи на свої настільки поважні роки, ці дерева знаходяться в відмінному стані  здоров'я і до сих пір не перестають приносити регулярні і щедрі врожаї. Протягом багатьох десятиліть сорт був районований і широко поширений в Криму, в Росії, Грузії, Узбекистані і Казахстані. За його участю створено дуже велика кількість нових сортів.

 Маємо сорт яблук Кандидат синап в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Кандидат синап в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Кармін - сорт яблук ранньо-осіннього терміну дозрівання.

Дерево середньоросле.

Плоди великі, масою (170-220г.), мах - (250-280г.), кулясто-бочковидної (кулясто-конічної) форми, одномірні.

Шкірочка зелено-жовта, покрита яскравим карміновим рум'янцем на більшій частині поверхні плоду.

М'якоть жовтувата, середньої щільності, ароматна, кисло-солодка, відмінного смаку.

Скороплідний сорт.

Дозрівають плоди - 20 серпня - 10 вересня. Перед дозріванням схильні до осипання.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість до грибкових хвороб висока. Імунний сорт.

Цікавим є для присадибного садівництва.

Маємо сорт яблук Кармін в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Кармін в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

        

Марипоса Роя - сорт яблук ранньо-осіннього терміну дозрівання. Червономясий сорт яблук.

Дерево середньоросле, легко піддається формуванню.

Плоди середнього розміру, масою (120-140г.), мах - (160г.), плоско-кулястої форми.

Шкірочка зеленувато-жовта, вкрита темнувато-червоними смугами або суцільним червоним рум'янцем на всій поверхні плоду.

М'якоть червона, щільна, середньої соковитості, ароматна, винно-солодка, відмінного освіжаючого смаку. Сік рожевий.

Дуже швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 2-й рік після садіння в сад. Врожайність висока.

Знімальна зрілість плодів - 20 серпня - 10 вересня.

Зимостійкість висока.

Досить стійкий до парші та борошнистої роси.

Маємо сорт яблук Марипоса Роя в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Марипоса Роя в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Млієвчанка осіння - сорт яблук осіннього терміну дозрівання української селекції. Отримано сорт в 1978 році в Інституті помології ім.Симиренка Л.П. НААН в результаті схрещування сортів Новорічне х Мліївська красуня.

Селекціонери: Чупрінюк В.Я., Гоменюк (Овчаренко) С.В.

Дерево середньоросле, формує компактну, підняту, пірамідальну крону, середньої густини. Кора на штамбі і скелетних гілках бура, гладка. Пагони короткі, товсті, дугоподібні, червонувато-коричневі, помірно опушені із середньою кількістю дрібних, овальних, сірих чечевичок. Міжвузля середнього розміру. Бруньки великі і середнього розміру, округло-конічні, сіро-коричневі, сильно опушені, притиснуті до пагону. Листова пластинка середньої довжини, світло-зелена, широкоовальна, іноді яйцевидної форми, з округлою основою і коротким кінчиком, поступово загострюється, слабо опушена, гладка, зігнутість сильна, складенність середня, розташована під прямим кутом до пагону; краї середньо хвилясті, городчаті. Черешок середньої довжини, тонкий, помірно опушений, світло-зелений, біля основи червоний. Прилистники дрібні, ланцетовидні. Квітки середнього розміру і великі, білі, з рожевими прожилками. Бутони світло-рожеві. У суцвітті зав'язується переважно по 1 плоду.

Основні скелетні гілки в нижньому ярусі відходять від стовбура під великим гострим, в наступних ярусах - під середнім і малим гострим кутами.

Плодоношення зосереджено переважно на плодушках і кільчатках.

Плоди вище середнього розміру і великі, масою (170-225г.), одномірні, плоско-округло-конічної форми, помірно ребристі. Лійка середнього розміру, гостро конічна, слабо оржавленна. Плодоніжка коротка, середньої товщини або товста, сильно опушена, буро-коричнева, зазвичай за межі лійки не виступає. Блюдце середньої ширини, дрібне з горбистими стінками. Чашечка напіввідчинена або закрита; підчашечна трубка коротка, лійкоподібна. Сердечко середньої величини, серцеподібне. Насіннєві камери напіввідкриті або відкриті в просторі. Осьова порожнина овальна. Насіння добре наповнене, середнього розміру, яйцевидне, темно-коричневе.

Шкірочка щільна, гладка, слабо масляниста, вкрита густим сизим нальотом, зеленувато-жовта, з інтенсивним рожево-червоним розмитим рум'янцем на більшій частині поверхні і іноді з смугами більш інтенсивного кольору, великою кількістю світло-сірих добре помітних підшкірних точок і сизим нальотом.

М'якоть біла, ніжна, ароматна, соковита, відмінного, кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,7 бала.

Цвіте в середньопізні терміни, дуже рясно.

Кращі запилювачі: Амулет, Делічія, Чемпіон.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 10,69-13,5%, цукрів - 7,15- 10,45%, органічних кислот - 0,46-0,84%, пектинів - 0,66-1,21% , а також вітаміну С-2,9 мг/100г. сирої маси.

Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Схильність до періодичного плодоношення середня. Схильний до передчасного опадання плодів. Урожайність молодих дерев висока.

Знімальна і споживча зрілість плодів настає в кінці вересня. В умовах холодильника плоди зберігаються до січня.

Зимостійкість середня.

Стійкість до парші та борошнистої роси середня.

Транспортабельність плодів середня.

Використовуються плоди переважно у свіжому вигляді.

У 2008 році сорт внесений до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, районований в Лісостепу. Перспективний для використання в селекції, як джерело високих смакових якостей плодів.

Маємо сорт яблук Млієвчанка осіння в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Млієвчанка осіння в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.



    

Мінкар - сорт яблук пізньоосіннього терміну дозрівання української селекції. Отримано сорт в Інституті зрошуваного садівництва імені Фідоренко М.Ф. НААН в результаті схрещування сорту Голден Делішес сумішшю пилку сортів Бельфлор жовтий + Енні Елізабет + Ренет Баумана + Ренет Симиренка.

Селекціонери: Максимова І.М., Канашина Р.А.

Дерево слаборосле, формує пірамідальну, компактну крону, середньої густини. Пагони середньої довжини і товщини, сизувато-зелено-коричневі, опушення середнє з невеликою кількістю дрібних округлих і подовжених, світлих, помірно помітних чечевичок. Бруньки великі, подовжено-конічні, опуклі, коричневі, опушення середнє, притиснуті до пагону, деякі слабо віддалені від пагону. Листя середнього розміру, сизувато-зелене, овальне і яйцеподібне, основа округла або широкодуговидна; кінчик середньої величини, слабо скручений; вигнутість слабка, складенність середня; відходить від пагону під гострим кутом; краї слабо хвилясті, середньо тупопільчаті; поверхня слабо горбата; жилковання ніжне. Черешок середньої довжини і товщини, опушення середнє, світло-зелений. Прилистники середньої величини, ланцетоподібні, зелені.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під великим гострим кутом.

Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках і шпорцах.

Плоди середньої величини, масою (120-150г.), мах - (180г.), округло-подовжено-конічної форми, декілька скошені, з слабо горбистою поверхнею. Лійка вузька, середньої глибини, без оржавленості. Плодоніжка середньої довжини або коротка, середньої товщини, слабо опушена, світло-зелена. Блюдце середньої ширини і глибини, рівне. Чашечка маленька, закрита; підчашечна трубка невелика, лійчаста. Сердечко середнього розміру, яйцевидне з закритими, іноді напіввідкритими насіннєвими камерами, середньої величини. Осьова порожнина дуже вузька або відсутня. Насіння добре наповнене, конічне, коричневе (9-14 шт./плід).

Шкірочка тонка, ніжна, помірно масляниста, покрита восковим нальотом, основне забарвлення в період знімальної стиглості - біло-зелене, споживчої - зеленувато або світло-жовте, покривне - у вигляді червоного розмитого рум'янцю слабкої інтенсивності на сонячній стороні плоду. Підшкірні точки нечисленні, середніх розмірів, білі, слабо помітні.

М'якоть біло-зелена, середньої щільності, дрібнозерниста, хрустка, соковита, аромат середній, кисло-солодка, десертного доброго смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,5-4,8 бала.

Цвіте раніше на 1-3 дні сорту Айдаред. Тривалість цвітіння - 7-12 днів.

Кращі запилювачі: Айдаред, Ред Делішес, Світанок, допустимі - Голден Делішес, Флоріна. Зав'язування в середньому - 11-18, в окремі роки до 33% плодів.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 13,49-16,43%, цукрів - 9,87-12,14%, органічних кислот - 0,65-1,04%, а також вітаміну С - 7,92-9,68 мг/100 г. сирої маси.

Скороплідний сорт. У пору плодоношення дерева на середньорослій підщепі вступають на 3-й рік після садіння в сад. Урожайність висока. Схильний до перевантаження врожаєм і здрібленню плодів.

Дозрівають плоди - 15-30 вересня, споживча - жовтень. Зберігаються плоди, не втрачаючи смакових якостей, до січня. Плоди уражаються засмагою під час зберігання.

Зимостійкість висока. Витримує морози до -26-28 градусів. Висока стійкість квіткових бруньок до весняних заморозків.

Посухостійкість висока.

Стійкість до парші середня, борошнистої роси висока.

Транспортабельність плодів хороша.

Основне призначення - вживання плодів у свіжому вигляді, а також для тривалого приготування високоякісних світлих соків, відмінно підходять для мочіння в бочці.

З 1991 року сорт Мінкар проходить державне сортовипробування. Цікавим є для інтенсівного промислового і аматорського садівництва. Внесений до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, з 2002 р. районований в Степу України. Використовується в селекції, як джерело слаборослості, високої швидкоплідності, компактності зростання, врожайності, смакових якостей плодів. Придатний для ущільнених посадок.

Маємо сорт яблук Мінкар в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Мінкар в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


 

Монастирське осіннє - давній, дуже рідкісний сорт осіннього терміну дозрівання.

Дерево середньоросле, формує кулясто-пірамідальну, добре облистяну крону.

Плоди великі, масою (190г.), кулясто-конічної або циліндричної форми, одномірні.

Шкірочка біло-жовта з штрихуватим або розмитим яскраво-червоним рум'янцем на сонячній стороні плоду.

М'якоть кремово-зелена, щільна, соковита, ніжна, кисло-солодка, з пряним ароматом, відмінного смаку.

Вступає в пору плодоношення на 4-5-й рік після садіння в сад. Врожайність помірно висока, щорічна.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Маємо сорт яблук Монастирське осіннє в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Монастирське осіннє в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

Ред Пешн (Red Passion) - сорт яблук осіннього терміну дозрівання швейцарської селекції. Один із серії Redlove. Червоном'ясий сорт яблук. Декоративне дерево з червоними листками і деревиною. Квітки червоно-рожеві.

Дерево слаборосле, формує округлу, густу крону.

Плоди середнього розміру, масою (120-150г.), кулястої форми.

Шкірочка темнувато-червона з точками і смугами.

М'якоть рожево-червона з білими прожилками, щільна, соковита, ароматна, солодка з легкою кислинкою, відмінного смаку і ягідним післясмаком. Містить велику кількість антиоксидантів. М'якоть на повітрі не темніє і не втрачає свого кольору навіть після термічної обробки.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 2-3-й рік після садіння в сад. Врожайність висока.

Дозрівають плоди - 5-15 вересня. Зберігаються у сховищі до листопада. Під час зберігання смакові якості плодів поліпшуються.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Транспортабельність плодів хороша.

Товарність плодів висока.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для технічної переробки.

Маємо сорт яблук Ред Пешн в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Ред Пешн в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 



Ремо - сорт яблук пізньо-осіннього терміну дозрівання німецької селекції. Отримано сорт в НДІ плодівництва та селекції плодових культур (Німеччина) в 1990 році в результаті схрещування сорту Джеймс Грів і імунного до парші клону від Malus floribunda.

Дерево слаборосле, формує компактну, кулясту, досить рідкісну крону, яка утворена слаборослими трохи тонкими пагонами. Пагони середньої довжини і товщини, прямі, середньо колінчаті, слабо опушені, світло-коричневі з середньою кількістю округлих і подовжених, добре помітних чечевичок. Бруньки дрібні, округло-конічні, коричневі, опушення середнє, притиснуті до пагону. Листові пластинки дрібні і середніх розмірів, темно-зелені, слабо опушені, широкоовальні, із середнім, різко загостреним кінчиком і округлою основою, зігнутість і складенність середні, зі зморшками, шкірястою, блискучою поверхнею, розташовані під прямим кутом до пагону; краї слабо хвилясті або рівні, дрібногородчаті. Нервація ніжна. Черешок середньої довжини і товщини, слабо опушений, світло-зелений, з бордовою основою. Прилистники дрібні і середньої величини, шило - і ланцетоподібні.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура майже під прямим кутом.

Збудливість бруньок висока, пагоноутворювальна здатність середня.

Плоди середньої величини, масою (120-150г.), одномірні, кулясто-конічної-довгастої форми, часто асиметричні. Лійка глибока, середньої ширини. Плодоніжка середньої довжини і товщини, слабо вигнута. Блюдце середньої ширини і глибини, згладжено-зморшкувате. Чашечка закрита або напіввідчинена. Підчашечна трубка середнього розміру, широколійковидна. Сердечко велике, цибулиновидне. Насінневі камери великі, закриті та напіввідкриті, в просторі. Насіння добре наповнене, велике, яйцеподібне з коротким носиком, коричневого кольору. Осьова порожнина довга, вузькоовальна.

Шкірочка середньої товщини, щільна, гладенька, у деяких плодів з невеликою оржавленністю, суха, основне забарвлення - світло-жовте, покривне - темнувато-червоний розмитий рум'янець майже на всій поверхні плоду, із середньою кількістю дрібних, опробковілих чечевичок і сизим нальотом.

М'якоть кремова, середньої щільності та соковитості, дрібнозерниста, кисло-солодка, трохи терпка.

Цвіте в середньопізні терміни, дуже інтенсивно. Життєздатність пилку вище середньої - 61-73%. Зав'язування плодів від вільного запилення становить - 15-21%.

Найкращі запилювачі: Едера, Ревена, Флоріна, Регліндес, Ретіна.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 14,26-15,57%, цукрів - 9,31 - 10,66%, органічних титруємих кислот - 1,03-1,19%, вітаміну С - 3,89-5,84 мг/100г. сирої маси.

Швидкоплідний сорт. Плодоношення щорічне, щедре. Врожайність 3-4-х літніх дерев на підщепі 54-118 становить - 4-11 кг, 8-9-ти літніх - 20-37 кг.

Тип плодоношення змішаний.

Знімальна зрілість плодів настає на початку-середині вересня, споживча стиглість - відразу ж після збору врожаю до листопада. У холодильнику зберігаються 3-4 місяці.

Зимостійкість висока. Стійкий до пізньовесняних заморозків.

Імунний до парші (джерело резистентності Vf), високостійкий до борошнистої роси, бактеріального опіку та європейському раку. Не має потреби в обприскуванні фунгіцидами.

Транспортабельність плодів висока.

Для промислового і любительського садівництва. Використовують для виробництва соків і технічної переробки. В окремі несприятливі роки спостерігається посередній смак плодів. Сік дуже красивого рубінового кольору з надзвичайно приємним смаком гармонійно поєднує цукор і кислоту. Для даного сорту в якості підщепи необхідно вибирати підщепи від М26 до сіянцевих підщеп. Спостерігається високий ступінь розгалуження в другому полі розплідника.

Сорт Ремо включений в Держреєстр сортів рослин України. Придатний для поширення в Лісостепу України. Використовується для закладки сировинних садів і в селекції, як донор Vf.

 Маємо сорт яблук Ремо в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Ремо в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Прайм Голд (Primegold) - сорт яблук осіннього терміну дозрівання американської селекції. Виведений сорт в 1969р. в результаті схрещування сортів Старк Голденспур х Старк Джонраймс.

Дерево середньоросле, формує широко-пірамідальну крону, середньої густини.

Плоди великі, масою (180-220г.), кулястої форми, одномірні, дуже красиві, своїм зовнішнім виглядом нагадують сорт Голден Делішес.

Шкірочка гладенька, без оржавленості, яскраво-жовта з темними підшкірними цяточками.

М'якоть світла, дуже соковита, кисло-солодка, хорошого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,7 бала.

Найкращі запилювачі: Голден Делішес, Делікатес, Чемпіон Рено, Ред Мак, Джестер.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 2-3-й рік після садіння в сад. Врожайність середня, щорічна.

Дозрівають плоди в - 10-20 вересня. У холодильнику зберігаються до 2-х місяців, не змінюючи своїх смакових якостей.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість до парші та борошнистої роси  середня.

Маємо сорт яблук Прайм Голд в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Прайм Голд в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 



Прима - сорт яблук ранньо-осіннього терміну дозрівання американської селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сіянців 14-510 (F2 26829-2-2 х Голден Делішес) х NY 123249.

Дерево сильноросле, формує широко-округлу, досить густу крону. Пагони середньої довжини і товщини, прямі і слабо вигнуті зі слабкою колінчастостю і опушенням, червонувато-коричневі, із середньою кількістю дрібних округлих чечевичок. Бруньки дрібні, конічні, коричневі, опушення середнє, міцно притиснуті до пагону. Листові пластинки середнього розміру і дрібні, темно-зелені з жовтуватим відтінком, слабо опушені, овальні і подовжено-овальні з середнім по довжині різко загостреним скрученим і відігнутим вниз кінчиком і широко-дугоподібною основою, середньо вигнуті, сильно складені, зі слабко зморшкуватою поверхнею, розташовані під прямим або великим гострим кутом до пагону; краї слабо хвилясті, одно-двопільчато-городчаті. Нервація ніжна. Живці середньої довжини і короткі, товсті, світло-зелені, з червоною основою. Прилистники середньої величини і дрібні, вузьколанцето- або ниткоподібні.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура майже під прямим кутом.

Збудливість бруньок середня, пагоноутворювальна здатність середня.

Плодоношення зосереджено на кільчатках, списиках, плодових прутиках і однорічному прирості.

Плоди середнього розміру і великі, масою (140-180г.), одномірні, сплющено-округлі, з ребристою верхівкою, часто асиметричні.

Шкірочка тоненька, еластична, ніжна, блискуча, жовта,     вкрита буро-темно-червоним смугасто-розмитим рум'янцем на більшій частині поверхні плоду і великою кількістю дрібних світлих підшкірних цяток і сизим нальотом. Лійка середньої глибини, широка, слабо оржавленна. Плодоніжка середньої товщини і довжини або довга, майже пряма. Блюдце широке, неглибоке з холмисто-ребристими стінками. Чашечка закрита або напіввідчинена. Підчашечна трубка середньої величини, зрізано-конічна. Сердечко велике, цибулиновидне. Насіннєві камери відкриті та напіввідкриті. Осьова порожнина довга, вузьколанцентовидна. Насіння середнє та велике, клиновидне і овальне з витягнутим кінчиком, опукле, темно-коричневе.

М'якоть кремова, середньої щільності, ніжна, соковита, кисло-солодка, доброго смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,0-4,5 бала.

Цвіте в ранні терміни. Життєздатність пилку середня - 25-56%. Зав'язування плодів від вільного запилення становить - 7-13%.

Найкращі запилювачі: Пріам, Делічія, Алкмене.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 12,02-14,74%, цукрів - 9,70- 12,58%, органічних тітруємих кислот - 0,62-0,79%, а також вітаміну С - 3,76- 4,12 мг/100 г. сирої маси.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на середньорослій підщепі на 3-й рік після садіння в сад. Інтенсивно нарощує врожайність. Врожайність висока, щорічна. Схильний до перевантаження врожаєм.

Знімальна й споживча стиглість настають - 20 серпня - 10 вересня. Спостерігається масове опадання плодів при запізнілому зборі. У звичайному сховищі плоди зберігаються - 1 місяць, в холодильнику - 2-3 місяці. При зберіганні можуть уражуватись гіркою подкорковою плямистістю.

Зимостійкість вища за середню.

Імунний до парші, високостійкий до борошнистої роси і плодової гнилі.

Транспортабельність плодів висока.

Вживаються у свіжому вигляді, на виготовлення соків, компотів, пюре, сухофруктів.

Сорт пройшов випробування в дослідних насадженнях наукових установ по всій території України. У 1991 році сорт районований у степовій зоні, в 2010 році в Лісостепу України. Використовується в селекції, як донор гена Vf, джерело раннього терміну дозрівання плодів, високої врожайністі.

Маємо сорт яблук Прима в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Прима в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

 

Пепінка литовська (Пепінка, Пепин литовський) - сорт яблук осіннього терміну дозрівання. Ймовірно сорт походить з Литви і є сортом народної селекції.

Дерево середньоросле, формує кулясту крону - в молодому віці, з роками крона набуває куполоподібну, густу форму крони зі звисаючими нижніми гілками. Пагони довгі і тонкі, прямі, буро-коричневі, сильно опушені, з міжвузлями вище середнього розміру і середньою кількістю дрібних, жовтих чечевичок. Бруньки середньої величини, подовжено-яйцевидної форми, опушені. Листові пластинки середнього розміру, темно-зелені, матові, еліпсової форми, з коротким рівномірно загостреним кінчиком і дугоподібною основою, сильно опушені, гладкі і слабо зморшкуваті, сильно вигнуті, зворотньо-складені (кілевидні), розташовані під великим тупим кутом до пагону; краї хвилясті, двухгородчаті (зубці дрібні). Черешок короткий, середньої товщини, опушений, зелений, з червоною основою. Прилистники маленькі, шиловидні, опушені, рано опадають.

Основні скелетні гілки середньо розвинені, верхні відходять від стовбура під великим гострим, а нижні - під прямим кутом.

Збудливість бруньок середня, пагоноутворювальна здатність висока.

Плодоношення зосереджено в основному на кільчатках, плодушках, плодових прутиках.

Плоди нижче середньої величини, масою (70-90г.), мах - (150г.), кулясто-конічної або яйцевидної форми. Лійка вузька, середньої глибини, гладка, іноді оржавленна. Плодоніжка від короткої до довгої, вільно виступає за межі лійки, середньої товщини, з потовщенням біля основи, зігнута. Блюдце вузьке і глибоке, зморшкувате. Чашечка велика, напіввідчинена. Підчашечна трубка середнього розміру, конічна. Сердечко велике, виділяється не чітко, цибулиновидне. Насіннєві камери великі, просторі, напіввідкриті і закриті. Осьова порожнина довга, ланцетовидна. Насіння добре наповнене, невелике, клиновидне, коричневе.

Шкірочка тонка, ніжна, блискуча, масляниста, світло-жовта з рожево-помаранчевим розмитим рум'янцем на сонячній стороні плоду і невеликою кількістю дрібних, підшкірних точок і слабким сизим нальотом.

М'якоть біла, дрібнозерниста, ніжна, дуже соковита, доброго, кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4-4,3 бала.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин -10,82-11,29%, цукрів - 8,27-9,67%, органічних кислот - 0,60-0,98%, пектинів - 0,35-0,49% , а також вітамін С - 23,3 мг/100 г. сирої маси.

Цвіте в середні терміни, дуже рясно, дружно. Схильний до самоплідності. Зав'язування плодів від вільного запилення часто надмірне, а в середньому становить 10-18%.

Кращі запилювачі: Антонівка звичайна, Аніс, Боровинка, Бойкен, Кальвіль сніговий, Мекинтош, Ренет Симиренка.

Скороплідний сорт. Вступає в плодоношення на насіннєвій підщепі на 4-5-й рік після садіння в сад. Врожайність висока. З віком дерев плодоношення стає різко періодичним.

Знімальна зрілість плодів настає в середині вересня. Дозрілі плоди міцно тримаються на дереві, не обсипаються. У холодильнику зберігаються 3-4 місяці.

Зимостійкість висока.

Стійкість до парші середня, стійкий до борошнистої роси.

Транспортабельність плодів висока.

Використовуються плоди для квашення і виготовлення різних високоякісних продуктів переробки. В даний час популярність сорту Пепінка литовська в Україні втрачена, він ще зустрічається в старих насадженнях Харківської, Черкаської та Чернігівської областей, а також на присадибних ділянках. Довгий час насіння цього сорту використовували для вирощування насіннєвої підщепи.

Маємо сорт яблук Пепинка литовська в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Пепинка литовська в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

     

Пепинка золотиста - сорт яблук осіннього терміну дозрівання української селекції. Отримано сорт в 1928 році на Мліївській дослідній станції садівництва (нині Інститут помології ім. Л.П.Симиренко УААН) в результаті схрещування сортів Пепінка литовська х Ренет Баумана.

Селекціонери: Ро Л.М., Цехмістренко П.Ю., Никоненко М.М.

Дерево середньоросле, формує широко-кулясту крону, середньої густини зі звисаючими нижніми гілками. Кора на штамбі гладка, сіро-жовтого кольору. Пагони середньої довжини, середньої і вище середньої товщини, дугоподібні, сильно опушені, буро-темно-коричневі з малою кількістю округлих і овальних бежевих чечевичок середнього розміру або дрібні. Міжвузля середньої величини. Бруньки середнього розміру, округлі або округло-конічні, червоні, сильно опушені, притиснуті до пагону. Облистянність хороша. Листові пластинки великі, темно-зелені, з сіруватим відтінком, широкояйцевідной форми з округлою основою і довгим різко звуженим кінчиком; сильно опушені, середньо вигнуті, складенність слабка; краї пилчато-городчаті, слабо хвилясті. Черешок середньої довжини і товщини, сильно опушений, світло-зелений, з бордовою основою. Прилистники дрібні, зелені, ланцетоподібні.

Основні скелетні гілки міцні, відходять від стовбура під кутом - 50-90 градусів.

Збудливість бруньок і пагоноутворювальна здатність середні.

Плодоношення зосереджено в основному на однорічному прирості, кільчатках, списиках, плодових прутиках.

Плоди середнього та вище середнього розміру, масою (150-180г.), кулястої або кулясто-конічної форми, дещо звужені до чашечки і плодоніжки, середньої одномірності. Лійка помірної глибини, вузька. Плодоніжка середньої товщини і довжини або коротка. Блюдце середньої ширини і глибини, дрібноскладчате. Чашечка середньої величини, закрита або напіввідчинена. Сердечко середнього розміру, цибулиновидне. Насіннєві камери закриті. Осьова порожнина щелевидна. Насіння вище середньої величини, подовжено-конічне, темно-коричневе.

Шкірочка дуже тонка, гладка, блискуча, масляниста, зеленувато-жовта, покрита світло-червоним розмитим рум'янцем на сонячній стороні плоду і зеленувато-сірими ледь помітними підшкірними крапками.

М'якоть біла, дуже ніжна, соковита, дрібнозерниста, кисло-солодка, доброго смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,1-4,3 бала.

Цвіте в ранні терміни, дуже рясно, дружно. Життєздатність пилку середня - 41-59%. Зав'язування плодів від вільного запилення - 12-21%, від кращих запилювачів (Антонівка звичайна, Айдаред, Кальвіль сніговий, Рубінове Дукі, Спартан, Ровесник, Кіддс Оранж Ред) - 12-37%. Схильний до самоплідності.

У плодах міститься: сухих речовин - 10,76-13,22%, цукрів - 8,53-11,42%, органіче¬скіх кислот - 0,29-0,43%, пектинів - 0,6-0,98 %, вітаміну С - 3,28 мг/100г. сирої маси.

Вступає в пору плодоношення на середньорослій підщепі ММ106 на 3-4-й рік після садіння в сад. У молодому віці швидко нарощує урожай. Молоді дерева плодоносять щорічно, дорослі - зі слабо вираженою періодичністю. Врожайність 5-8-ми річні дерева формують по 30-45 кг, 10-13-річні - по 80-120 кг плодів.

Знімальна зрілість плодів - 10-20 вересня, споживча стиглість - жовтень. У сховищі зберігаються - 1-1,5, в холодильнику - до 4 місяців. На дереві плоди тримаються міцно.

Зимостійкість висока.

Посухостійкість задовільна.

Паршею і борошнистою росою сорт уражується слабо.

При дефіциті калію в грунті спостерігається скловидність плодів.

Добре вдається в регіонах з помірно теплим кліматом.

Недостатня транспортабельність плодів.

Товарність плодів хороша.

Основне призначення - використовуються у свіжому вигляді, для приготування високоякісних соків, а також для мочіння плодів.

З 1971 року сорт Пепінка золотиста районований у всіх грунтово-кліматичних зонах України, але найбільш поширений на Поліссі та в Лісостепу України. Представляє основний інтерес для аматорського садівництва. Сорт нагороджений золотою медаллю на Міжнародній виставці в Штутгарті (Німеччина), неодноразово відзначався почесними дипломами, преміями.

Маємо сорт яблук Пепинка золотиста в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Пепинка золотиста в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Пінк Перл (Pink Pearl) - сорт яблук осіннього терміну дозрівання американської селекції. Отримано сорт у 1944 році в Каліфорнії, США. Червоном'ясий сорт яблук. У перекладі - «Рожеві перли».

Селекціонер: Альберт Еттер.

Дерево середньоросле. Листя зелене.

Плоди середнього та вище середнього розміру, масою (120-200г.), кулясто-видовженої форми.

Шкірочка світло-зелена, напівпрозора, вкрита білими підшкірними крапками.

М'якоть червонувато-рожева, дрібнозерниста, хрустка, соковита, ароматна, кисло-солодка, трохи терпка, відмінного смаку. М'якоть на повітрі не окислюється і не змінює колір при тепловій обробці.

Вступає в пору плодоношення на 2-3-й рік після садіння в сад. Врожайність висока.

Дозрівають плоди - 20 серпня - 10 вересня. При перезріванні плодів терпкість в смаку зникає. Зберігаються в сховище - 3 місяці.

Зимостійкість вища за середню.

Транспортабельність плодів хороша.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для технічної переробки (варення, сік, компоти).

Не вимогливий до умов вирощування.

Даний сорт вирощується в США, Канаді, Австралії, Англії.

Маємо сорт яблук Пінк Перл в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Пінк Перл в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

       

Прайм - сорт яблук осіннього терміну дозрівання.

Дерево середньо- або сильноросле.

Плоди великі, масою (180-250г.), зрізано-кулястої форми.

Шкірочка жовтувато-зелена, вкрита помаранчево-червоним смугастим рум'янцем по всій поверхні плоду.

М'якоть кремова, щільна, дрібнозерниста, соковита, кисло-солодка, відмінного смаку.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 2-3-й рік після садіння в сад.

Дозрівають плоди - вересень. Зберігаються у сховищі до лютого.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Маємо сорт яблук Прайм в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Прайм в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

         

Пріам (Priam) - сорт яблук пізньоосіннього терміну дозрівання французької селекції. Отримано сорт в результаті схрещування імунного сіянця 610-2 ((F2 26829-2-2 х Голден Делішес) х Мекынтош) з Джонатаном.

Дерево сильноросле, формує овальну крону. Пагони довгі, середньої товщини, прямі і слабо дугоподібні, середньої колінчастості і опушения, зеленувато-коричневі з середньою кількістю дрібних округлих і овальних чечевичок. Бруньки невеликі, конічні, світло-коричневі, сильно опушені, притиснуті до пагону. Листові пластинки середньої і нижче середньої величини, темно-зелені, опушення середнє, подовжено-овальні, з довгим скрученим кінчиком, поступово загострюється, і дугоподібною основою, слабо вигнуті і складені, поверхня зморшкувата, розташовані під великим гострим кутом до пагону; краї слабо хвилясті, двох-трьох-дрібнотупопільчаті. Виразність нервації середня. Черешок середньої довжини і товщини, опушений, світло-зелений, з тьмяно-рожевою основою. Прилистники дрібні, овальні і ланцетоподібні.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під великим гострим кутом, кінці їх спрямовані вгору.

Збудливість бруньок середня, пагоноутворювальна здатність висока.

Плодоношення зосереджено на кільчатках, плодових прутиках, кінцях однорічних приростів.

Плоди середнього розміру, масою (100-120 г), одномірні, видовжено-конічної форми. Лійка вузька, глибока, слабо оржавленна. Плодоніжка коротка, середньої товщини або тонка, нахилена. Блюдце середньої ширини, дрібне, з рівними або згладжено-борознистими стінками. Чашечка закрита. Підчашечна трубка невелика, вузькоконічна. Сердечко середньої величини, плоско-округле. Насіннєві камери вузькі, закриті та напіввідкриті. Осьова порожнина невелика, вузькоовальна. Насіння середньої величини і наповненості, овальні з довгим гострим носиком, коричневе.

Шкірочка тонка, ніжна, еластична, гладка, блискуча, зеленувато-жовта, покрита яскраво-червоним розмитим рум'янцем майже по всій поверхні плоду, із середньою кількістю дуже дрібних світлих підшкірних цяток і слабким сизим нальотом.

М'якоть жовтувато-світло-кремова, середньої щільності, дрібнозерниста, дуже ніжна, соковита, гарного смаку. Недостатньо високі смакові якості плодів.

Дегустаційна оцінка - 4-4,3 бала.

Цвіте в середні терміни. Життєздатність пилку низька - 10,7-17,6%. Зав'язування плодів від вільного запилення - 9-16%.

Кращі запилювачі: Мекфрі, Прима, Флоріна, Джеймс Грів, Уелсі.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 12,57-14,97%, цукрів - 10,47- 13,94%, органічних тітруємих кислот - 0,52-0,68%, а також вітаміну С-3,88- 4,37 мг/100г. сирої маси.

Скороплідний сорт. На 7-8-й рік на підщепі ММ106 врожайність становить 40-44 кг, в період повного плодоношення - 80-140 кг з дерева. Врожайність висока, періодична.

Знімальна зрілість плодів настає - 5-10 вересня. У звичайному сховищі плоди зберігаються - 2,5-3 місяці в холодильнику - 5 місяців. В кінці зберігання можливо вспухання.

Зимостійкість вища за середню.

Імунний проти 5-ти рас парші. Стійкість до борошнистої роси середня.

Транспортабельність плодів висока.

Використовуються свіжими, а також на виготовлення соків, сухофруктів.

За результатами виробничого випробування в насадженнях наукових установ по всій території України визнаний перспективним для Прикарпаття і південного Полісся. Використовується в селекції, як донор гена Vf.

Маємо сорт яблук Пріам в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Пріам в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

         

Сава - сорт яблук осіннього терміну дозрівання польської селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Примула х Фантазія.

Дерево середньоросле, формує кулясту крону, середньої густини.

Переважний тип плодоношення - кільчаточний.

Плоди великі, масою (160-190г.), кулясто-конічні, зі слабкою ребристістю на вершині, одномірні.

Шкірочка жовтуват-зелена, вкрита яскраво-червоним розмитим рум'янцем на всю поверхню плоду.

М'якоть кремова, щільна, дрібнозерниста, середньої соковитості, ароматна, кисло-солодка, доброго смаку.

Дегустаційна оцінка - 4-4,3 бала.

Швидкоплідний сорт. Врожайність висока. В плодоношення вступає на 3-4-й рік після садіння в сад.

Знімальна зрілість плодів - жовтень, споживча стиглість - листопад-грудень.

Зимостійкість середня.

Імунний до парші. Сорт придатний для товарних посадок, не вимагає хімічного захисту.

Маємо сорт яблук Сава в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Сава в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


          

Сінта - сорт яблук осіннього терміну дозрівання канадської селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Grimes Golden х Golden Delicious.

Дерево середньоросле.

Плоди середнього розміру і великі, масою (150-180г.), кулястої форми.

Шкірочка жовта, без рум'янцю. На деяких плодах на сонячній стороні може бути легкий рожевий рум'янець слабо помітний.

М'якоть кремова, щільна, хрустка, дрібнозерниста, ніжна, соковита, з вираженим пряним ароматом, кисло-солодка, відмінного смаку.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-й рік після садіння в сад.

Дозрівають плоди - вересень. У холодильнику зберігаються 3-4 місяці.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Маємо сорт яблук Сінта в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Сінта в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


       

Слава Переможцям - сорт яблук ранньо-осіннього терміну дозрівання української селекції. Отримано сорт в 1928 році на Мліївській дослідній станції садівництва в результаті схрещування сортів Папіровка х Мекінтош.

Селекціонери: Ро Л.М., Цехмістренко П.Ю., Никоненко М.М.

Дерево сильноросле, формує широкопірамідальну або широкоовальну густу крону. Легко піддається формуванню крони. Кора на штамбі лущиться, червонувато-коричнева. Однорічні пагони довгі, середньої товщини і тонкі, дугоподібні і прямі, слабоопушенні, червонувато-коричневі або темно-бордові з численними дрібними, округлими і овальними сірими чечевичками. Бруньки середнього розміру, округлі або тупоконічні, темно-коричневі, помірно опушені, притиснуті до пагону. Облистянність дерева помірна. Листова пластинка середньої величини, світло-зелена, блискуча, зморшкувата, слабо опушена, широкоовальної форми з округленням біля основи і різко звужена у верхній частині, з коротко загостреним кінчиком, слабо вигнута, з горбатою поверхнею, розміщена під гострим або прямим кутом до пагону, злегка вигнута біля основи по центральній жилці. Краї листа рівні, двоякогородчаті або тупопільчаті. Черешок довгий або середньої довжини, середньої товщини, світло-зелений, з бордовою основою. Прилистники дрібні, ланцетовидні. Квітки блюдцевидні, рожеві з червоною основою. Бутони червоні.

Основні скелетні гілки нижнього ярусу міцні, відходять від стовбура під кутом - 60-80 градусів, верхні скелетні гілки відходять під кутом - 40-50 градусів.

Збудливість бруньок нижче середньої, пагоноутворювальна здатність висока.

Тип плодоношення змішаний.

Плодоношення зосереджено на кільчатках, списиках і менше - на плодових прутиках.

Плоди середнього розміру і великі, масою (125-180г.), кулясто-конічної або широкоовальної форми, з широкими ребрами, часто асиметричні, середньої одномірності. Лійка середньої глибини, вузька, оржавленність відсутня. Плодоніжка середньої довжини, тонка, біля основи декілька потовщена, пряма, бура. Блюдце середньої ширини і глибини, слабо складчате. Чашечка середня, закрита, часто з нещільно зімкнутими чашелистиками. Підчашечна трубка коротка, конічна. Сердечко маленьке, округле. Насіннєві камери великі, витягнуті по вертикалі, з широкими щілинами, відкриті в порожнину. Осьова порожнина велика, овальна. Насіння дрібне, овальне з коротким гострим носиком, темно-коричневе. Кількість насіння - 4-6 штук на 1 плід.

Шкірочка тонка, середньої щільності, жирна на дотик, жовто-зелена, покрита темно-червоним розмитим рум'янцем на більшій частині поверхні плоду, з бордовими штрихами і численними світлими підшкірними крапками, часто з опробковілими центрами і легким сизим пруїновим нальотом.

М'якоть жовто-біла, з рожевим відтінком під шкіркою, середньозерниста, ніжна, соковита, ароматна, гарного кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,4-4,6 бала.

Цвіте в середні терміни. Життєздатність пилку низька або середня - 12-67%. Зав'язування плодів від вільного запилення - 4-8%, від кращих запилювачів - 12-30%.

Кращі запилювачі: Антонівка звичайна, Джеймс Грів, Делічія, Пріам, Мекінтош.

Плоди містять: сухих речовин - 11,21-14,29%, цукрів - 8,2-12,87%, органічних кислот - 0,41-1,13%, вітаміну С - 0,45-11,39 мг на 100г. сирої маси.

В пору плодоношення вступає на карликовій підщепі на 3-й рік, на сильнорослій підщепі на 4-5-й рік після садіння в сад. Врожайність висока. У молодому віці плодоношення регулярне, пізніше - стає періодичним. У молодому віці швидко нарощує врожайність. Врожайність 7-8-ми річних дерев становить - 10-18 кг, 12-13-ти літніх - 40-75 кг яблук з дерева.

Знімальна зрілість плодів в Лісостепу настає - 20-30 серпня, на Поліссі - 1-10 вересня. Зберігаються в звичайному підвалі - 1-1,5 місяця, в холодильнику - 3,5-4 місяці. Швидко перестигають на дереві. Під час зберігання можуть спухати. У посушливі роки плоди сильно обсипаються.

Зимостійкість висока.

Посухостійкість слабка.

Стійкість до парші середня, борошнистої роси висока.

Транспортабельність плодів середня.

Товарність плодів висока.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, використовуються для мочіння, приготування соків, сухофруктів.

З 1954 року сорт районований в усіх грунтово-кліматичних зонах України. Широко поширений в Росії, Україні, Білорусії, Литві, Молдавії, Казахстані. Нагороджений золотою медаллю на Міжнародній виставці в Ерфурті, неодноразово нагороджувався дипломами. Серед осінніх сортів найбільш популярний у садівників-аматорів.

Маємо сорт яблук Слава Переможцям в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Слава Переможцям в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


      

Солнышко (Сонечко) - сорт яблук ранньо-осіннього терміну дозрівання російської селекції. Отримано сорт в 1981 році на Орловській зональній плодово-ягідній станції Всеросійського НДІ селекції плодових культур від вільного запилення гібридної форми 814. Семена відібрали з плодів, вирощених в 1981 році в колекційному саду. У 1990 році сіянець вперше почав плодоносити. Уже в 1993 році сорт виділили в еліту за відмінні споживчі і товарні характеристики яблук. У 1998 році сорт надійшов на Державне випробування в Ніжневолжскій, Центральний і Центрально-Чорноземний регіони Росії. У 2001 році сорт Сонечко районований в цих регіонах.

Селекціонери: Сєдов Е.М., Сєрова З.М., Жданов В.В., Долматова Е.А.

Дерево середньоросле або нижче середнього зросту, формує широкоовальну або кулясту, не густу крону.

Основні скелетні гілки середньої міцності, відходять від стовбура під великим гострим кутом, з кінцями, спрямованими вгору. На дотик кора на основних скелетних гілках і штамбі гладка, без шорсткостей, з легким блиском, бурого або коричневого кольору. Пагони середньої довжини, досить товсті, колінчаті, дугоподібні, в перерізі - грановані, сильно опушені, коричневі, з невеликою кількістю дрібних, округлих, жовтих чечевичок і укороченими міжвузлями. Чечевичок невелика кількість. Бруньки великі, конічні, опуклі, червонувато-світло-коричневі, опушення середнє, притиснуті до пагону. Листові пластинки середнього розміру, зелені або світло-зеленого кольору, блискучі, опушення слабке, яйцевидні з коротко загостреним, гвинтоподібно скрученим кінчиком і дугоподібною основою, зігнутість і складені слабкі, з трохи горбистою поверхнею, розташовані майже під прямим кутом до пагону; краї слабо хвилясті, середньо сегментовані, пилчасті; нервація виражена сильно. Платівка листя глянцева, з грубим жилкуванням. Черешок короткий, товстий, сильно опушений, сіро-зелений, від основи і майже до половини червоний. Прилистники середньої величини, овальні, світло-зелені. Квітки світло-рожевого кольору, середнього розміру.

 Збудливість бруньок середня, пагоноутворювальна здатність висока.

Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках і плодухах.

Плоди більші за середній розмір і великі, масою (160-230г.), одномірні, подовжені, округло-конічні, з широкими ребрами, кілька асиметричні. Лійка глибока, вузька, гостроконічна. Плодоніжка коротка, середньої товщини, пряма, косо поставлена. Блюдце середньої ширини і глибини, з помітними борознами. Чашечка закрита. Підчашечна трубка середньої величини, конічна. Сердечко середнього розміру, цибулиновидне. Насіннєві камери відкриті. Осьова порожнина овальна. Насіння невелике, яйцевидне з довгим гострим кінчиком, коричневе.

Шкірочка тонка, щільна, еластична, гладка, блискуча, основне забарвлення -жовтувато-світло-зелена, покривне забарвлення - яскравий, рожево-червоний (малиновий), розмитий рум'янець майже на всій поверхні плоду і численні великі сірувато-рожеві добре помітні підшкірні точки.

М'якоть біла, з рожевими прожилками, щільна, середньої зернистості, ніжна, середньої хрусткості, дуже соковита, гармонійного, кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 8,2-8,4 бала.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 11,14-12,06%, цукрів - 8,23-8,48%, органічних кислот - 0,76-0,81%, пектинів - 0,75-0,82% , вітаміну С - 5,82-6,39 мг/100 г. сирої маси.

Цвіте в середньопізні терміни, інтенсивно і дружно. Формує пилок невисокої життєздатності - 15-21%. Зав'язування плодів від вільного запилення становить - 9-16%.

Кращі запилювачі вивчаються.

Вступає в пору плодоношення на середньорослій підщепі на 3-4-й рік, на сильнорослій підщепі на 6-7-й рік після садіння в сад. Схильність до періодичного плодоношення середня. Врожайність висока - до 127 ц/га. Врожайність чотирирічних дерев - 4-6 кг, семирічних - 20-22 кг з дерева.

Знімальна й споживча стиглість настають в третій декаді серпня. У холодильнику плоди зберігаються до 2-х місяців. Схильний до обпадання плодів.

Зимостійкість дуже висока. Чутливий до пізньовесняних заморозків (пошкоджується генеративная сфера - 17-20% квіток).

Стійкість до борошнистої роси вища за середню, до плодової гнилі середня. Імунітет проти 5-ти рас парші.

Транспортабельність плодів низька.

Використовуються плоди переважно у свіжому вигляді і на сік. Сорт знаходиться в колекційному і первинному сортовипробуванні в насадженнях наукових установ Полісся і Лісостепу України. У селекції використовується, як донор гена Vf.

Маємо сорт яблук Сонечко в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Сонечко в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


       

SR-0523 - сорт яблук ранньо-осіннього терміну дозрівання. Сіянцева форма, отримана в результаті схрещування сорту Ред Мелба і гібрида (Вольф Рівер х М. atrosangujnea, 804).

Дерево середньоросле.

Плоди середнього та вище середнього розміру, масою (100-160г.), неодномірні, приплюснуто-кулястої форми.

Шкірочка зеленувато-жовта, покрита у вигляді смуг і рум'янцю яскраво-червоного кольору на більшій частині поверхні плоду.

М'якоть кремова, соковита, щільна, кисло-солодка, зі слабким ароматом.

Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність хороша. Схильний до періодичного плодоношення.

Знімальна зрілість плодів настає з середини вересня. Зберігаються плоди до листопада.

Зимостійкість середня.

Імунний до парші.

Маємо сорт яблук 0523 в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук 0523 в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 



Стеллар (Stellar) - сорт яблук осіннього терміну американської селекції.

Дерево середньоросле.

Плоди середнього розміру, масою (140-150г.), кулясто-видовженої форми.

Шкірочка тоненька, еластична, жовта, вкрита темно-червоним розмито-смугастим рум'янцем на 80% поверхні плоду з безліччю білих, добре помітних підшкірних точок.

М'якоть біла, щільна, сколююча, соковита, аромат сильний, відмінного смаку.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на середньорослій підщепі на 3-й рік після садіння в сад. Врожайність висока. Схильний до періодичності плодоношення.

Знімальна зрілість плодів настає - 1-15 вересня. При запізнілому зборі врожаю, плоди осипаються. Зберігаються до грудня.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Імунний до парші.

Маємо сорт яблук Стеллар в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Стеллар в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


      

Теремок - сорт яблук пізньо-осіннього терміну дозрівання інтенсивного типу селекції Інституту садівництва УААН. Отримано сорт від схрещування в 1971 році слаборослого гібрида 25/2-Д (Апорт Олександр х Джонатан) і сорта Джеймс Грів - Грів Руж. Вихідна форма виділена з числа сіянців, вирощених з стратифікованого насіння, позбавленого покривів, оброблених 0,005% розчином супермутагена діазоацетілбутану.

Селекціонери: Копань В.П., Копань К.М.

Дерево середньоросле, швидкоростуче, формує плоско крону, середньої густоти.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під широким кутом.

Збудливість бруньок і пагоноутворювальна здатність середні.

Плодоношення зосереджено в основному на кільчатках, списиках, однорічних приростах.

Плоди великі, масою (160-200г.), усічено-конічної форми. Чашечка напіввідчинена або закрита, в досить просторому, гладкому поглибленні. Лійка глибока, широка, оржавленна. Плодоніжка середньої довжини і товщини.

Шкірочка середньої товщини, міцна, еластична, суха або трохи жирнувата на дотик, солом'яно-жовта, покрита яскравим, помаранчево-червоним розмитим рум'янцем майже на весь плід. На тіньовій стороні проступають широкі, переривчасті смуги більш інтенсивного тону.

М'якоть жовтувата, дрібнозерниста, ніжна, середньої соковитості, ароматна, приємного винно-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,25-4,5 бала.

Цвіте в середні терміни, щорічно, досить інтенсивно. Життєздатність пилку - 71-83%. Від вільного запилення зав'язує - 6-18% плодів.

Кращі запилювачі: Алкмене, Жовтневе Дуки, Чемпіон.

У плодах міститься: сухих речовин - 14,54-15,82%, цукрів - 11,22-12,46%, кислот - 0,54-0,62%, вітаміну С - 7,22- 9,44 мг/100 г. сирої маси.

Скороплідний сорт. У плодоношення на середньорослій підщепі вступає дуже рано, з 2-3-х річного віку, інтенсивно нарощуючи товарну врожайність. Плодоносить стабільно. Врожайність чотирьох-, п'ятирічних дерев - 7-12 кг, 8-10-річних - 40-55 кг плодів.

Знімальна зрілість плодів настає в першій половині вересня, збігаючись з споживчої, яка триває один-півтора місяця. Перестигаючи, плоди зберігають зовнішню привабливість, але їх м'якоть стає борошнистою і смакові якості втрачаються. Зберігаються плоди - 1,5-2 місяці.

Зимостійкість висока.

Стійкість проти парші та борошнистої роси висока. Листя і плоди стійкі проти парші. Лише на окремих пагонах в епіфітотійного роки відзначено незначний розвиток борошнистої роси.

Транспортабельність і товарність плодів високі.

Використання плодів: у свіжому вигляді, на виготовлення соків.

У 1989 р. сорт Теремок переданий в Держсортовипробування, як перспективний і високотоварний осінній сорт для інтенсивного садівництва в Лісостепу і південному Поліссі України. З 1999 року сорт Теремок вводиться до Реєстру сортів рослин України. Являє інтерес для інтенсивного промислового і особливо аматорського садівництва. Вже придбав популярність у садоводів-любителів.

Маємо сорт яблук Теремок в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Теремок в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

Тоширо - клон сорту Фуджі, який відрізняється від вихідного батьківського сорту більш раннім дозріванням плодів (на 2-3 тижні). Сорт яблук осіннього терміну дозрівання. Виведений в Японії. Клубний сорт.

Дерево середньо- або сильноросле, формує округлу, компактну крону, яка легко піддається формуванню.

Плоди великі, масою (190-220г.), округло-довгастої форми, дуже красиві.

Шкірочка жовто-зеленого забарвлення з смугастим великим рум'янцем рожево-червоно-фіолетовим тони на більшій частині поверхні плоду.

М'якоть кремового кольору, щільна, соковита, хрустка, солодка з легкою кислинкою, ароматна, приємного смаку. Високі смакові якості плодів.

Дегустаційна оцінка - 4,9-5 балів.

Цвіте в середні терміни.

Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад.

Спостерігається схильність до надмірного зав'язування плодів, що вимагає проріджування квіток або зав'язей.

Знімальна зрілість плодів настає в кінці вересня і вони можуть зберігатися, не втрачаючи своїх відмінних смакових якостей, в звичайних сховищах 4-5 місяців, а в холодильнику до липня. Після знімання плодів споживча зрілість настає через місяць, коли в смаку зникає кислинка.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість до грибкових хвороб середня. Середньо стійкий до парші та схильний до бактеріального опіку.

Основне призначення - вживання плодів у свіжому вигляді в осінньо-зимовий період.

Маємо сорт яблук Тоширо в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Тоширо в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


 

Цірцея (Circe) - сорт яблук ранньо-осіннього терміну дозрівання швейцарської селекції. Красномясий сорт яблук серії Redlove.

Селекціонер: Маркус Кобелт.

Дерево слабо- або середньоросле. Пагони темно-коричневі, майже чорні. Листя з фіолетовим відтінком. Квітки темно-рожеві.

Плоди середнього розміру і великі, масою (150-200г.), кулястої форми.

Шкірочка темнувато-червона.

М'якоть рожево-червона з білими прожилками, хрустка, соковита, ароматна, солодка з кислинкою, доброго смаку.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока.

Дозрівають плоди - 25 серпня - 10 вересня. Зберігаються у сховищі до жовтня.

Зимостійкість вища за середню.

Транспортабельність плодів хороша.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для технічної переробки.

Маємо сорт яблук Цірцея в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Цірцея в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

        

Емілія - сорт яблук осіннього терміну дозрівання голландської селекції.

Дерево середньо- або сильноросле.

Плоди середнього розміру і великі, масою (150-190г.), кулястої форми.

Шкірочка зелено-жовта, покрита темно-червоним рум'янцем на 1/3 поверхні плоду.

М'якоть біла, ніжна, дрібнозерниста, соковита, кисло-солодка, доброго смаку.

Дозрівають плоди - 15 вересня. Зберігаються 1-2 місяці.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Маємо сорт яблук Емілія в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Емілія в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


        

Едіт (Edit) - сорт яблук осіннього терміну дозрівання латвійської селекції.

Дерево середньоросле.

Плоди середнього розміру і великі, масою (180-200г.), усічено-округло-конусної форми, одномірні.

Шкірочка жовта, покрита розмитим, яскравим, червоним рум'янцем на 1/3 поверхні плоду.

М'якоть кремова (жовта), щільна, ніжна, середньої соковитості, кисло-солодка, насиченого доброго смаку.

Дозрівають плоди - 15 вересня, споживання - жовтень. Зберігаються у сховищі 1-2 місяці. Добре тримаються на дереві, не обсипаються.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Транспортабельність плодів хороша.

Маємо сорт яблук Едіт в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Едіт в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

         

Юпітер – сорт яблук осіннього терміну дозрівання англійської селекції. Отримано сорт в результате схрещування Кокс Оранж Пепін х Старкінг Делішес.

Плоди великі, масою (180-230г.), кулясто-конічної форми.

Шкірочка гладенька, глянцева, основне забарвлення - жовтувато-зелене, вкривне - темнувато-червоний румянец.

Мякоть жовта, щільна, соковита, ароматна, кисло-сладка, хорошого смаку.

Дозрівають плоди - 15 вересня.

Зимостійкість середня.

Стійкий до парші.

Промисловий сорт. Триплоїд.   

Маємо сорт яблук Юпітер в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Юпітер в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

     

         Колежанка  - сорт яблук осіннього терміну дозрівання української селекції. Отримано сорт від схрещування сортів Амулет х Чемпіон.

Селекціонер: Болдижева Л.Д.                                                                     

        Дерево середньо росле, формує невелику кулясту крону.

        Плоди  середнього розміру, масою (160-190г.), кулясто-конічної форми.

        Шкірочка зеленувато-жовті, вкриті рожево-червоним розмитим рум′янцем майже на всій поверхні плоду та сизуватим нальотом. 

        М'якоть щільна, соковита, кисло-солодка, хорошого смаку.

        Дегустаційна оцінка - 4,2-4,4 балів.

        Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на середньорослій підщепі ММ-106 на 2-3-й рік після садіння в сад, швидко нарощуює товарну врожайність. Дуже врожайний, схильний до перевантаження врожаєм і здрібнення плодів, тому потребує  проріджування  зав’язі. Тип плодоношення змішаний. 

        Дозрівають плоди – 15 вересня. Зберігаються в холодильнику до середини листопада.

       Зимостійкість висока.

       Імунний до парші, не ушкоджується борошнистою росою.

       Транспортабельність плодів хороша.

        Рекомендований для вирощування в усіх зонах України для всіх типів саду.                                   

         Готується  до  внесення у Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

          Маємо сорт яблук Колежанка в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Колежанка в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.




         Ренет Бурхарда (Burchardt’s  Gold Reinnete, Burchardt’s seeding, Reinete de Burchrdt) - сорт яблук осіннього терміну дозрівання селекції Нікітського ботанічного саду. Старовинний сорт. Отриманий сорт із зернятки методом посіву. Присвячено сорт німецькому помологу О. Бурхарду. 

       Оригінатор: Гартвіс Н.А. 

       Дерево сильноросле, формує широкопірамідальну крону. 

       Плоди середнього розміру і великі, масою (150-200г), плоско-кулястої форми, дещо ребристі. Блюдце велике, глибоке. Плодоніжка помірно товста, коротка, майже не виступає за межі широкої та досить глибокої вирви. 

       Шкірочка тоненька, шорстка на дотик, помаранчево-жовта, вкрита ніжно-іржавими прожилками та легким рожевим рум'янцем на сонячному боці плоду. 

        М'якоть біла, щільна, ніжна, дуже соковита, солодка з легкою кислинкою, відмінного смаку. Високий вміст пектинів. 

       Швидкоплідний сорт. Врожайність висока, щорічна. Схильний до навантаження врожаєм. Потребує проріджування зав'язі. 

       Дозрівають плоди – 20-30 вересня. Зберігаються у сховищі до грудня. У процесі зберігання плоди в'януть. Плоди не міцно тримаються на дереві, обсипаються.

      Зимостійкість висока. Потребує захищеного розташування від вітру. 

      Невимогливий до умов вирощування. 

      Використовуються плоди для технічної переробки (варення, джем).

        Маємо сорт яблук Ренет Бурхарда в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Ренет Бурхарда в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 


       Роджерс Ред Макінтош (Roger's Red Mcintosh) – сорт яблук осіннього терміну дозрівання канадської селекції. Є червоноплідним клоном сорту Макінтош. Ця вегетативна мутація виявлена у 1930 році в саду Ісаака Роджерса в Денсвілл, штат Нью-Йорк. 

      Дерево середньо- або сильноросле. 

      Плоди середнього розміру та великі, масою (130-180г.), кулясто-конічної форми.

       Шкірочка жовтувато-зелена, вкрита червоним смугастим рум'янцем по всій поверхні плода. 

       М'якоть біла, соковита, кисло-солодка з винними нотками, відмінного смаку.

       Дозрівають плоди – 15 вересня. 

       Зимостійкість висока. 

       Стійкість до борошнистої роси висока, до парші слабка.

         Маємо сорт яблук Роджерс Макінтош в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Роджерс Макінтош в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.