Забороняю використовувати інформацію з цього сайту в соціальних мережах, а також мережі інтернет без посилання на адресу сайту!!!                                                                                       

                                                                            Яблуня

                                         Сорта яблук літнього терміну дозрівання.

 

 Номер мобільного телефона - МТС - 0660457599

Електронна пошта - sadovod303@ukr.net

Viber: +380660457599

Садівник, розплідниковод: Завізіон Руслан Петрович.

                                                                          

← ← ← ← ← Для придбання саджанців яблуні зайдіть в розділ "Каталог саджанців" і подивіться, які сорта яблуні є в наявності на продажу.

Для придбання живців яблук для щеплення зайдіть в розділ "Каталог живців для щеплення"

 

 

 

Сорта яблук літнього терміну дозрівання. Саджанці яблук.

Перелік сортів яблук літнього терміну дозрівання: Алка (Валерія), Алые Паруса (Червоні вітрила), Амбассі (Ambassy), Аннагло, Аполон, Аромат де Варе, Астраханське біле, Білий налив, Боровинка, Веснянка, Вільямс Прайд, Віста Белла, Делела, Дельбарестівале (Делькорф), Діскавері, Джорж Кав, Джуліред, Джулія, Донешта, Елена (Олена), Зарі, Каравелла, Кармен де Сонен, Канада, Катя, Квінті, Княжна, Коваленківське, Колорит, Конфетне, Леді Крим, Малуша, Мантет, Медове, Мелба, Моліс Делішес, Настя, Орлінка, Орловим, Паланка, Пікало, Пірос, Прістін, Рассвет, Ред Атлас, Ред Мак, Ред Фрі, Рожевий налив, Саммеред, Санрайз, Сансе, Сільвія, Сирена, Сочі-2-1, Спасівка, Старк Ерліест, Суйслепське, Трініті, Целесте, Цуя Ріхард, Шафран молдавський, Фея, Фукутами, Ерлі Голд, Ерлі Женева, Ерлі Мак, Ямба, Розмарин літній.

 

 

      Алка (синонім Валерія) - сорт яблук пізньо-літнього (ранньо-осіннього) терміну дозрівання польської селекції. Отримано сорт, як сіянець від вільного запилення сорту Примула.

Дерево середньоросле, формує кулясту крону, середньої густини.

Плоди середнього розміру і великі, масою (150-200г.), кулястої або кулясто-видовженої форми, не одномірні.

Шкірочка гладенька, червона, вкрита густим, фіолетово-сизим, пруіновим нальотом, який легко зтирається.

М'якоть кремова (жовта), щільна, дрібнозерниста, соковита, солодка, з легкою кислинкою, гарного освіжаючого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,5 балів.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після посадки в сад. Врожайність висока.

Дозрівають плоди - 20 серпня - 10 вересня. В сховищі зберігаються - 2-3 місяці, у холодильнику до Нового року.

Зимостійкість для центральної частини України висока. Підмерзання деревини і квіткових бруньок не спостерігалося.

Стійкість до грибкових хвороб висока. Не уражується паршею і іншими грибковими хворобами. Чистий листовий апарат і плоди.

Товарність плодів висока.

Транспортабельність плодів хороша.

Дерево на загальний вигляд здорове, витривале.

Вживаються плоди у свіжому вигляді і для технічної переробки.

Увага!!! Маємо сорт яблук Алка в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Алка в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


  



Аксамит - сорт яблук літнього терміну дозрівання білоруськоїї селекції. Отримано сорт в РУП "Білоруський НДІ плодівництва" в результаті схрещування сортів 86-55/53 х Редфрі.

Дерево середньоросле, формує кулясто-пірамідальну крону, середньої густини.

Плоди середнього і вище середнього розміру, масою (150-165г.), кулясто-конічної форми, одномірні.

Шкірочка зелена, вкрита рожево-червоним рум'янцем на більшій частині поверхні плоду та дуже сильним пруіновим нальотом.

М'якоть біла, щільна, соковита, ароматна, солодка, гарного десертного смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,7 балів.

Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках.

Дуже швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 2-й рік після посадки в сад на підщепі 62-396. Врожайність висока, щорічна.

Дозрівають плоди - 20 серпня - 10 вересня. Споживання - серпень-вересень.

Зимостійкість дуже висока.

Стійкість до перші висока.

Товарність плодів висока.

Транспортабельність плодів хороша.

Вживаються плоди у свіжому вигляді і для технічної переробки.

Передано у Держсортовипробування у 2014 році.

      



Алые Паруса (Червоні вітрила) - сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання інтенсивного типу селекції Кримської дослідної станції садівництва Інституту НААН. Отримано сорт в результаті схрещування у 1970 році сортів Голден Делішес х Вагнера призове.

Селекціонери: Усов А.Г., Ляпіхова А.А.

Дерево середньоросле, формує кулясту або широко-овальну, компактну крону, середньої густини. Основні скелетні гілки відходять від стовбура майже під прямим кутом. Збуджуванність бруньок і пагоноутворювальна здатність - середні.

Пагони середньої довжини, товсті, прямі, темнувато-коричневі, з жовтуватим відтінком, опушенність сильна. Міжвузля короткі. Чечевички дрібні, округлі, розміщені рідко, світлі, слабо помітні. Бруньки великі, конічні, опушенність середня, сірувато-коричневі, з верхівкою, віддалені від пагону. Облистянність дерева хороша. Листки великі, світло-зелені, матові, видовжено-яйцевидної форми, опушенність середня, складеність середня, вигнуті сильно; розміщені під гострим кутом до пагону. Основа листової пластинки округла, кінчик короткий, різко загострений, нервація середня, краї середньо-хвилясті, тупопільчаті. Черешок середньої довжини і товщини, слабо опушений, світло-зелений, з бордовою основою. Прилистники середньої величини, нитковидні.

Плоди середнього розміру і великі, масою (150-180г.), правильної кулясто-конічної форми, з широкою основою і слабкою ребристістю, одномірні. Лійка середньої глибини і ширини, іноді оржавлена. Плодоніжка середньої довжини і товщини, опушенність середня, червонувато-коричнева. Блюдце середньої глибини, широке, слабо складчате. Чашечка закрита або напіввідчинена; підчашечна трубка коротка, лійковидна. Сердечко яйцевидне з невеликими напіввідкритими насіннєвими камерами. Осьова порожнина ланцетовидна. Насіння слабо виконане, конічної форми, темнувато-коричневе.

Шкірочка щільна, еластична, гладенька, суха на дотик, світло-жовта, з яскравим рожево-червоним розмитим рум'янцем майже по всій поверхні плоду і великими підшкірними крапками.

М'якоть біла, соковита, ніжна, дрібнозерниста, аромат слабкий, кисло-солодка, відмінного смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,6-4,9 балів.

Цвіте в середні терміни. Тривалість цвітіння - 7-9 днів.

Найкращі запилювачі: Мелба, Мантет, Старк Ерліест, Кандиль Сінап, Віста Белла, Салгірське.

У плодах міститься: сухих речовин - 15,6-16,2%, цукрів - 11,7-12,4%, органічних кислот - 0,58-0,64%, вітаміну С - 18,4-22,6 мг на 100г. сирої маси.

Швидкоплідний сорт. Вступає в  пору плодоношення на карликовій підщепі - на 3-й рік, на середньорослій підщепі - на 4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна, 15-ти річних дерев на середньорослій підщепі становить 27-40 т/га. Тип плодоношення змішаний: переважно на кільчатках і приростах попереднього року.

Знімальна зрілість плодів - 15-30 серпня, споживча - вересень-жовтень. Дозрівання неодномірне. Зберігаються в звичайному підвалі - 2 місяці, в холодильнику - до січня, не втрачаючи своїх товарних і смакових якостей. На дереві плоди тримаються міцно, не обсипаються.

Зимостійкість в умовах Криму хороша, в інших регіонах України - середня, можливо підмерзання деревини і квіткових бруньок.

Стійкість до грибкових хвороб висока (парша, борошниста роса).

Транспортабельність плодів хороша.

Плоди придатні для приготування високоякісного соку з підвищеним вмістом вітаміну С.

З 1994 року сорт Червоні вітрила уведений до Реєстру сортів рослин України. Рекомендується для промислового і особливо аматорського садівництва Криму і південних степових областей України. Ефективний в селекції, як джерело швидкоплідності, стабільної врожайності і високої якості плодів.

Увага!!! Маємо сорт яблук Червоні вітрила в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Червоні вітрила в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

 

           

Амбассі (Ambassy) - сорт яблук пізньо-літнього (ранньо-осіннього) терміну дозрівання французької селекції. Червоний клон сорту Делькорф (Дельбарестівале). Виявлено сорт у 1987 році у Франції. Від основного сорту відрізняється більш інтенсивним рум'янцем. Отримано основний сорт (Делькорф) в результаті схрещування сортів Голден Делішес х Старк Джон Граймс.

Дерево в молодому віці сильноросле, після вступу в пору плодоношення стає середньорослим, формує широко-пірамідальну, розлогу крону зі звисаючими гілками, середньої густини. Листя темнувато-зелене, знизу густо опушене, довгастої або видовжено-яйцевидної форми, з загостреною або з заокругленою основою і явно вираженим кінчиком. Іноді злегка закручені за годинниковою стрілкою, з крупно хвилястими двоякозубчатимі краями.

Квітки середнього розміру, білі, блюдцеподібної форми.

Плоди середнього розміру і великі, масою (145-180г.), овально-циліндричної форми, трохи видовжені.

Шкірочка жовта, вкрита інтенсивно червонувато-помаранчевим смугастим рум'янцем на 50-70% поверхні плоду.

М'якоть жовтувата, щільна, хрустка, соковита, ароматна, дуже солодка. Вміст цукру в плодах Амбассі вище, ніж у інших клонів сорту Делькорф.

Дегустаційна оцінка - 4,7-4,9 балів.

Частково самоплодний сорт. Цвіте в ранні терміни. Квітки стійкі до зворотніх заморозків.

Найкращі запилювачі: Айдаред, Найдаред, Пауларед, Алкмене, Гала, Голден Делішес, Делікатес, Джеймс Грів, Лігол, Ельстар, Фієста, Санрайз, Чемпіон, Ерлі Женева, Діскавері.

Є відмінним запилювачем для інших сортів яблук.

Швидкоплідний сорт. У пору плодоношення вступає на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока. Схильний до періодичності плодоношення.

Знімальна зрілість плодів - 25 серпня - 10 вересня. Плоди добре зберігаються в холодильнику на протязі 2-3-х місяців, не втрачаючи своїх смакових якостей.

Зимостійкість і посухостійкість вища за середню.

Не вимогливий до умов вирощування.

Стійкість до грибкових хвороб середня. Сорт слабо стійкий до парші та борошнистої роси, уражується бактеріальним опіком.

Транспортабельність плодів висока.

Товарність плодів хороша.

Промисловий сорт в Європі.

Плоди Амбассі дозрівають в той же період, що і сорт Дельбарестівале, але відрізняються від основного сорту більш інтенсивним рум'янцем, який покриває майже всю поверхню плоду. Рум'янець переважно розмитий, в деякі роки може бути розмито-смугастим. Плоди Амбассі більш привабливі і смачніше, ніж сорт Дельбарестівале.

Увага!!! Маємо сорт яблук Амбассі в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Амбассі в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.




Аміт - сорт яблук літнього терміну дозрівання канадської селекції. 

Дерево середньоросле.

Плоди середнього розміру, масою (130-150г.), кулясто-конічної або стаканчатої форми.

Шкірочка білувато-жовта.

М'якоть жовта, щільна, середньої соковитості, ароматна, пряна, кисло-солодка, відмінного смаку. 

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-й рік після посадки в сад. 

Дозрівають плоди - 20 липня - 10 серпня.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Транспортабельність плодів висока.

Товарність плодів хороша.



      

Аннагло (Annaglo) - сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання австралійської селекції. Клон сорту Роял Гала. Отримано сорт у 1996 році, впроваджено у виробництво у 2003 році. Походження: Нова Зеландія, Австралія.

Дерево середньо- або сильноросле.

Плоди середнього розміру і великі, масою (150-220г.), кулясто-подовжено-циліндричної форми.

Шкірочка блискуча, жовта, вкрита яскраво червоним смугастим рум'янцем.

М'якоть кремова, щільна, солодка, відмінного смаку.

Цвіте в середні терміни.

Врожайність висока, щорічна.

Дозрівають плоди - 1-10 вересня.

Зимостійкість вища за середню.

Транспортабельність плодів відмінна.

Увага!!! Маємо сорт яблук Аннагло в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Аннагло в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

          

Аполон - сорт яблук літнього терміну дозрівання.

Дерево середньоросле.

Плоди великі, масою (180-200г.), кулясто-конічної форми.

Шкірочка блискуча, жовта, вкрита темнувато-червоним плямистим рум'янцем на більшій частині поверхні плоду.

М'якоть кремова, середньої щільності, хрустка, солодка з невеликою кислинкою, ароматна, десертного відмінного смаку.

Дозрівають плоди - 25-30 липня.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для технічної переробки.

Увага!!! Маємо сорт яблук Аполон в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Аполон в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

   

Аромат де Варе - сорт яблук ранньо-літнього терміну дозрівання румунської селекції.

Дерево слабо- або середньоросле, формує кулясту крону.

Плоди середнього розміру, масою (130-170г.), кулястої або кулясто-плескатої форми, з незначною ребристістю.

Шкірочка тоненька, жовтувато-зелена, вкрита яскравим рожево-червоним, смугастим рум'янцем на більшій частині поверхні плоду.

М'якоть кремова, щільна, хрустка, ніжна, соковита, ароматна, солодка, відмінного смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,5-4,8 балів.

Цвіте в ранні терміни.

Найкращі запилювачі: Квінті, Ерлі Мак, Айдаред.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після посадки в сад. Швидко нарощує врожай.

Знімальна зрілість плодів настає - 20-30 червня і закінчується на початку серпня (дозрівання плодів дуже розтягнуте) - в середньому 20-30 липня. При перевантаженні врожаєм спостерігається періодичність плодоношення. Зберігаються плоди до 2-х тижнів.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість до грибкових хвороб висока. Паршею не уражується.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для технічної переробки.

Увага!!! Маємо сорт яблук Аромат де Варе в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Аромат де Варе в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

  

Астраханське біле - старовинний літній сорт російської селекції невідомого походження.

Дерево сильноросле, в молодому віці формує овальну крону, після вступу в пору плодоношення - разлого-кулясту крону, трохи обвислу, середньої густини. Штамб рівний, прямий, середньої товщини, червонувато-жовтий, з сірим нальотом, з неглибокими, широкими тріщинами. Пагони середньої довжини і товщини, прямі або злегка зігнуті, червонувато-коричневого кольору, сильно опушені, з невеликою кількістю дрібних округлих і овальних майже білих чечевичек. Міжвузля середнього розміру. Бруньки великі, тупоконічні, сильно опушені, коричневого кольору, притиснуті до пагону. Листова пластинка середнього розміру, середньої товщини і щільності, темно-зеленого кольору, матова, широко еліпсовидної форми, опушена, слабо вигнута, середньо складена, з круглою основою і різко загостреним коротким кінчиком; края пильчато-городчаті, зубці неоднорідні за розміром, слабо нахилені вперед, поверхня слабо зморщена. Черешок короткий, товстий, густо опушений, зеленого кольору, з фіолетово-червоним боком. Квітки великі, білі, бутони червонуваті.

Плоди меньше середнього розміру і середні, масою (80-130г.), плоско-кулястої або кулясто-конічної форми, на верхівці з невеликою ребристістю, асиметричні, не одномірні. Лійка середньої глибини, широка, зі слабкою або середньою оржавленністю. Плодоніжка у периферійних плодів - довга і тонка, у центральних плодів в суцвітті - коротка і товста, іноді навіть м'ясиста, слабо опушена, жовтувато-зелена або коричнева. Чашечка невелика, закрита, рідше напіввідчинена, знаходиться у вузькому, дрібному блюдці. Підчашечна трубка невелика, конічна. Сердечко велике або середнього розміру, конусоподібне. Насіннєві камери великі, закриті або напіввідкриті. Осьова порожнина невелика, ланцетовидна. Насіння середнього або великого розміру, коротко загострене, рідше притуплене, коричневе, по 1-2 штуки в камері.

Шкірочка тоненька, тендітна, слабо ароматна, дуже ніжна, гладенька, слабо блискуча, на дотик суха, в період споживчої зрілості - матово-жовта, з легким рожево-червоним смугасто розмитим рум'янцем на сонячній стороні, іноді з легким сизуватим нальотом. Підшкірні крапки численні, добре помітні на зеленому або рожевому тлі.

М'якоть біла, ніжна, дрібнозерниста, соковита, доброго, кисло-солодкого смаку, але швидко стає борошнистою, особливо при запізнілому знятті плодів з дерева.

Цвіте в ранні терміни. Сорт самобезплідний.

Найкращі запилювачі: Апорт, Боровинка, Пепин литовський, Королівське солодке, Антонівка звичайна, Яндиковське.

В пору плодоношення на середньорослій підщепі вступає на 4-5-й рік після садіння в сад. Плодоношення щорічне, регулярне, можливо періодичне плодоношення.

Знімальна зрілість плодів настає в другій половині липня і часто триває до середини серпня. Яблука знімають в кілька прийомів (неодночасне дозрівання), за 5-7 днів до настання споживчої зрілості. Спостерігається схильність до здріблення і розтріскування плодів.

Транспортабельність плодів низька. Плоди, зібрані впрозелень, можуть зберігатися на протязі 2-х місяців. При запізненні із збиранням, зберігаються близько 2-х тижнів, а потім стають борошнистими і розтріскуються. Використовуються в свіжому вигляді і для технічної переробки.

До ґрунтових умов не вимогливий, але краще росте на родючих, добре аерованих ґрунтах. Вимагає систематичного добрива, особливо на бідних грунтах.

Засуху переносить добре.          Зимостійкість висока.

Стійкість до парші, борошнистої роси і плодової гнилі, а також до пошкоджень плодожеркою і яблуневим пильщиком - середня.

Увага!!! Маємо сорт яблук Астраханське біле в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Астраханське біле в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

      

Білий налив (Папіровка) (Алебастровий, Налив білий прибалтійський, Кальвіль білий королівський) сорт ранньо-літнього терміну дозрівання прибалтійської народної селекції. Поширений сорт в Поліссі та Лісостепу України. Основний сорт ранньо-літнього терміну дозрівання як у промислових насадженнях, так і в аматорських садах.

Дерево середньоросле, формує в молодому віці - овальну крону, після вступу в пору плодоношення, крона стає - широко-овальною або кулясто-овальною, негустою.

Основні скелетні гілки середньої міцності, відходять від стовбура під кутом 40-60°. Кора світло-сіра.

Збуджуванність бруньок і пагоноутворювальна здатність середні.

Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках.

Пагони середньої довжини і товщини, прямі, опушення сильне, сірувато-світло-коричневе з невеликою кількістю переважно подовжених, білих чечевичек. Бруньки середнього розміру, конічні, плоскі, сірувато-коричневі, опушення середнє, притиснуті до пагону. Листові пластинки середньої величини, темно-зелені, з жовтуватим відтінком, матові, яйцевидної або правильної, широкоовальної форми, із середнім або довгим піднесеним вгору кінчиком, який поступово загострюється і дугоподібною або округлою основою, слабо або зовсім не вигнуті, складенність середня або слабка з рівною або слабо горбатою поверхнею, опушення середнє, розташовані під прямим кутом до пагона; края слабо або середньо хвилясті, дрібно городчаті. Черешок середньої довжини і товщини, сірувато-зелений, з червоною основою, біля основи блідо пофарбований або не фарбований взагалі. Прилистники дрібні, шаблевидні.

Квітки великі, блюдцевидні, бутони рожеві, пелюстки білі, трохи рожеві, довгасті, з піднятими краями, зімкнуті або перекриваються, рильце маточки на рівні або трохи вище пильників.

Плоди середнього розміру, масою (110-140г.), на молодих деревах більші, сплющено-кулясто-конічної форми, зазвичай з добре помітними широкими ребрами, середньої одномірності. Спостерігається неоднорідність у формі плодів. Великі плоди часто виглядають тригранними. На багатьох плодах помітний шов (гостра поздовжня складка шкірки). Лійка середньої глибини і ширини, іноді з сірою оржавленністю. Плодоніжка середньої довжини або довга, середньої товщини, злегка нахилена. Блюдце вузьке, неглибоке. Чашечка закрита. Підчашечна трубка середнього розміру, лійчаста або подовжено-конічна. Сердечко велике, цибулиноподібне. Осьова порожнина велика, ланцетовидна. Насіннєві камери великі, просторі, напіввідкриті і відкриті. Насіння середньої величини, коротко-яйцевидне, незграбне, світло-коричневе.

Шкірочка тоненька, гладенька, суха, забарвлення плодів без рум'янцю, під час знімальної зрілості - зеленувато-жовте, вкрите білуватим пруїновим нальотом, при повному дозріванні - зеленувато-жовта з численними великими зеленими підшкірними крапками і густим пруїновим нальотом.

М'якоть біла, пухка, ніжна, грубозерниста, соковита в оптимальній зрілості, гарного, кисло-солодкого смаку. При перезріванні плоди стають сухуватими, розсипчастими, пухкими, з бурим відтінком, посереднього смаку.

Дегустаційна оцінка - 4-4,2 балів.

Цвіте в середні терміни. Життєздатність пилку середня - 22-55%.

Самобезплідний сорт.

Найкращі запилювачі: Квінті, Антонівка звичайна, Джорж Кав, Джеймс Грів, Уелсі, Мекинтош - забезпечують зав'язування плодів у межах - 24-37%.

У плодах міститься: сухих речовин - 9,54-12,52%, цукрів - 6,63-9,65%, органічних кислот - 0,85-1,08%, вітаміну С - 6,31-19,37 мг / 100 г сирої маси.

Швидкоплідний сорт. У пору плодоношення вступає на середньорослій підщепі на 3-4-й рік, на насіннєвій підщепі на 4-5-й рік після садіння в сад. З віком інтенсивно нарощує врожайність і плодоносить рясно. Спостерігається періодичність плодоношення. 10-12-ти річні дерева на підщепі ММ106 формують по 50-75 кг плодів. З роками вони перевантажуються врожаєм, плодоношення стає періодичним.

Знімальна й споживча стиглість плодів настає дуже рано - 15-30 липня. Плоди дозрівають неодночасно. Збирати плоди бажано в кілька прийомів. Відразу після знімання плоди готові до вживання. Зберігаються плоди не більше 2-3 тижнів. У зв'язку з тим, що плоди Папіровка без покривного забарвлення, а шкірочка дуже тоненька, на них дуже сильно проявляються потемнілі плями від натисків і ударів.

Зимостійкість висока. Квіткові бруньки також характеризуються високою зимостійкістю. За зимостійкістю не поступається Антонівці звичайній.

Стійкість до парші та борошнистої роси середня.

Сорт позитивно реагує на інтенсивний захист від парші, систематичну обрізку з укорочуванням і проріджуванням гілок, омолодженням плодух.

Транспортабельність плодів низька.

Плоди використовуються у свіжому вигляді, а також на виробництво сухих порошків, компотів, соків з м'якоті. Соки, приготовлені з плодів Білого наливу, відрізняються підвищеним вмістом катехінів.

Сорт районований з 1928 року і поширений на Поліссі та в Лісостепу України. Основний сорт ранньолітнього терміну дозрівання як у промислових насадженнях, так і в аматорських садах. Використовується в селекції як джерело скороплідності і раннього терміну дозрівання плодів.

Увага!!! Маємо сорт яблук Білий налив в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Білий налив в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


  


Боровинка – сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання народної селекції (Росія). Старий сорт. Широко поширений в Росії і на Кавказі.

Дерево середньоросле, формує кулясту, досить рідку крону (з рідким розташуванням головних гілок). Молоді дерева нерідко мають мітловидну або вертикально-овальну, густо облистяну крону. Пагони середньої величини і товщини, вигнуті, злегка колінчаті, темно-коричневі з фіолетовим, а іноді з зеленуватим відтінком, слабо опушені з дрібними, округлими і витягнутими чечевичками. Міжвузля досить довгі. Листя зелене з темнуватим відтінком, досить велике, широке, овальне з кулястою основою і досить коротким, різко вираженим кінчиком. Рельєф листя досить плоский, вони майже не складені по головній жилці і слабо вигнуті. У різних місцях листової пластинки зустрічаються характерні вдавленності діаметром з горошину. Поверхня листа глянцева, з графітовим блиском. Краї листової пластинки хвилясті, городчато-зазубрені. Опушення слабке. Черешки довгі, тонкі, темно-малинового забарвлення. Лист розташований під прямим кутом до пагона. Квітки середньої величини, суцвіття у вигляді парасольки, білі, зі слабким рожевим відтінком.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом 30-45º, зігнуті, злегка колінчаті, в молодому віці притискаються до провідника, гладкі, зелені, з темно-бурим відтінком на сонячному боці.

Плодоношення в молодому віці переважно на прутиках і списиках, пізніше - на часто розташованих, кінцевих, гіллястих кільчатках.

Плоди середнього та вище середнього розміру, масою (130-160г.), плоско-округлої правильної форми, без помітних ребер, майже точені, з гладкою поверхнею, симетричні. Лійка глибока, досить широка. Плодоніжка довга, тонка, видається з поглиблення, світло-зеленого кольору. Блюдце досить дрібне, широке, з невеликими складками, зазвичай з горбками біля основи чашолистків. Чашечка велика, закрита. Підчашечна трубка  чашоподібна, рідше конусоподібна, середньої ширини і глибини. Осьова порожнина слабко виражена або відсутня. Насіннєве гніздо досить велике, камери закриті. Насіння досить великі, широкі, темно-коричневого забарвлення.

Шкірочка світло-зелена або жовта, з рожевим відтінком, покрита крапчато-смугастим рум'янцем по рожевому фону або більшій частині плоду. На шкірці помітні численні, світлі, підшкірні точки. Восковий наліт слабкий, шкірка гладка, суха.

М'якоть кремова, соковита, трохи грубувата, кисло-солодкого смаку (з помітним переважанням кислоти).

Плоди містять: сухих речовин - 15,3%, цукрів - 9,9%, тітруємих кислот - 0,62%, вітаміну С - 8,2мг/100г. сирої маси.

Вступає в пору плодоношення на 5-6-й рік після садіння в сад. Врожайність висока. Врожайність 10-ти річних дерев становить 60-80 кг з дерева. Сорт схильний до різкої періодичності плодоношення.

Дозрівають плоди - 15-30 серпня. Висять на дереві 2-3 тижні.

Зимостійкість висока.

Посухостійкість недостатня, при повітряній засусі і при недостатньому поливі плоди сильно обсипаються.

Сорт невибагливий і порівняно стійкий до грибкових хвороб.

Транспортабельність плодів хороша.

Товарність плодів висока.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також придатні для сушіння і переробки на сік.

Увага!!! Маємо сорт яблук Боровинка в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Боровинка в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.



 

Веснянка– сорт яблук ранньо-літнього терміну дозрівання народної селекції (Лопатін сад).

Дерево середньоросле.

Плоди дрібні і середнього розміру, масою (70-130г.), кулясто-приплюснутої форми.

Шкірочка жовта, вкрита червоним румянцем на сонячній стороні плоду.

Мякоть біла, дуже соковита, дуже ароматна, солодка з кислинкою, гарного смаку.

Схильний до періодичності плодоношення.

Дозрівають плоди – липень, на 2 тижні раніше сорту Папіровка. Зберігаються в холодильнику до 30 днів.

Спостерігається незначна періодичність плодоношення.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб вища за середню.

Сорт придатний для вирощування екологічно чистих яблук.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для технічної переробки (соки, сухофрукти).

Увага!!! Маємо сорт яблук Веснянка в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Веснянка в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

 

Вільямс Прайд (Williams Pride) - сорт ранньо-літнього терміну дозрівання американської селекції. Отримано сорт в результаті п'ятиетапного схрещування сортів Уелсі, Ром Бьюті, Старр, Мелба, Ред Ром, Джонатан, Моліс Делішес і Джуліред.

За комплексом біологічних і господарсько цінних ознак даний сорт набагато перевершує відомий сорт - "Слава Переможцям".

Дерево середньоросле, формує широкоовальну крону, середньої густини.

Основні скелетні гілки середньорозвинені, відходять від стовбура під великим гострим кутом.

Збуджуванність бруньок середня, пагоноутворювальна здатність сильна.

Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках, однорічних приростах і плодових прутиках.

Пагони довгі, середньої товщини, слабо колінчаті, сильно опушені, буро-коричневі, з невеликою кількістю дрібних, округлих чечевичок. Бруньки дрібні, конічні, опушення середнє, коричневі. Листові пластинки середні і дрібні, яскраво-зелені, сильно опушені з нижнього боку, яйцевидної форми з довгим загостреним кінчиком і округлою, часто асиметричною основою, слабо бугристі, середньої складеності і розташовані під прямим або малим тупим кутом до пагону; края слабо хвилясті, двох-трьох-тупопільчаті; жилкування середнє. Черешок середньої довжини, світло-зелений, рожевий біля основи. Прилистники середні, ланцетоподібні.

Плоди середнього розміру, масою (120-160г.), кулясто-конічної форми, деякі асиметричні, середньої одномірності, Лійка середньої ширини і глибини, має сіру променеву оржавленність. Плодоніжка коротка, середньої товщини, опушення середнє. Блюдце неглибоке, вузьке, холмисто-ребристе, чашечка закрита; підчашечна трубка середньої величини, подовжено-конічна. Сердечко велике, цибулеподібне, з невеликими відкритими насіннєвими камерами, осьова порожнина невелика, широкоовальна. Насіння середнє, яйцевидне, коричневе.

Шкірочка тоненька, щільна, еластична, гладенька, слабо ребриста у верхній половині, жовтувато-біла з розмитим, рожево-темно-червоним покривним забарвленням на більшій частині поверхні плоду, з сильним восковим нальотом, середньою кількістю дрібних, рожевих, добре помітних підшкірних крапок.

М'якоть жовтувато-кремова, з рожевими прожилками, середньозерниста, щільна, хрустка, соковита, терпко-кисло-солодка.

Дегустаційна оцінка - 4,5 балів.

Цвіте в ранні терміни, дуже рясно і дружньо. Життєздатність пилку невисока - 14-22%. Зав'язування плодів від вільного запилення - 16-23%.

Найкращі запилювачі: Катя, Папіровка, Джулія, Мелба.

У плодах міститься: сухих речовин - 9,68-12,07%, цукрів-6,82-8,76%, кислот - 0,68-0,71%, вітаміну С - 3,61-5,13 мг на 100 г. сирої маси.

Сорт дуже скороплідний. Плодоношення щорічне, але нерівномірне по роках. Урожайність 7-9-ти річних дерев на підщепі 54-118 становить - 39-57кг. Швидко нарощує врожайність в перші роки плодоношення. Урожайність висока.

Знімальна зрілість плодів в Поліссі та Лісостепу настає в кінці липня - першій декаді серпня. Дозрівають плоди на дереві не одночасно. Збирають плоди в 2-3 прийоми. Зберігаються плоди близько 1,5 місяця.

Зимостійкість висока.

Імунний до парші, стійкість до борошнистої роси - висока, сильно сприйнятливий до європейського раку, середньо уражається плодовою гниллю.

Транспортабельність плодів висока.

Плоди вживаються в свіжому вигляді.

Сорт цінується за свої високі смакові якості. Близько 10 років знаходиться в первинному і виробничому випробуванні в Поліссі та Лісостепу, використовується в селекції як донор імунітету проти парші, джерело скороплідності, високої і стабільної врожайністі.

Увага!!! Маємо сорт яблук Вільямс Прайд в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Вільямс Прайд в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

    

Віста Белла (Vista Bella) - сорт яблук ранньо-літнього терміну дозрівання американської селекції (Нью-Джерсі, США). Отримано сорт в результаті схрещування сортів Мелба х Ерлі Мекинтош в 1956 році. Має перевагу перед іншими літніми сортами, завдяки дуже раннього терміну дозрівання плодів (дозріває раніше Білого наливу). У перекладі Віста Белла означає Східна красуня.

Дерево сильноросле, швидко росте, формує широкоовальну крону, середньої густини.

Основні скелетні гілки міцні, відходять від стовбура під кутом 45-70°.

Збуджуванність бруньок і пагоноутворювальна здатність - середні.

Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках.

Пагони довгі, товсті, прямі, слабоколінчаті, коричневі, з червоним відтінком, опушення середнє, з малою кількістю дрібних і середньої величини округлих чечевичек. Бруньки середньої величини, округло-конічні, опуклі, коричневі, сильно опушені, притиснуті до пагону. Листові пластинки середнього розміру, зелені, з жовтуватим відтінком, матові, широкоовальні, слабо опушені, зігнутість і складеність слабка, з округлою основою і коротким середньо загостренним і слабо скрученим кінчиком, розташовані під великим гострим або прямим кутом до пагону; вираженість нервації середня, края середньо хвилясті, 2-3хпильчасто-городчаті, поверхня слабо зморшкувана. Черешок середньої довжини, товстий, світло-зелений з червоною основою. Прилистники дрібні або середніх розмірів, ланцетоподібні.

Плоди середньої величини, масою (140-150г.), сплющено-кулястої форми, одномірні. Воронка середньої глибини і ширини або вузька, у деяких плодів оржавлена. Плодоніжка коротка або середньої довжини і товщини, ледь нахилена. Блюдце дрібне, середньої ширини, зморшкувате. Чашечка закрита. Підчашечна трубка середньої величини, воронкоподібна. Сердечко середнього розміру, плоско-округле. Насіннєві камери середнього обсягу, закриті. Насіння добре наповнене, середніх розмірів, яйцевидне, з коротким гострим кінчиком, сірувато-коричневе.

 Шкірочка середньої товщини, щільна, еластична, гладка, суха, світло-зелена, з привабливим темно-червоним, розмитим, покривним рум'янцем по всій поверхні плоду, численними, великими, середньої величини, світлими, підшкірними крапками і слабким восковим нальотом.

М'якуш світло-кремовий, ніжний, соковитий, відмінного, гармонійного, кислувато-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,5-4,6 балів.

Цвіте в ранні терміни, інтенсивно і дружньо. Життєздатність пилку середня - 42-67%. Зав'язування плодів від вільного запилення становить - 9-17%.

Найкращі запилювачі: Квінті, Мантет, Мелба, Папіровка, Ямба, Джеймс Грів, Ерлі Женева.

У плодах міститься: сухих речовин - 12,38-13,99%, цукрів - 9,25-11,87%, органічних кислот - 0,77-0,91%, вітаміну С - 4,14-5,35 мг 100 г. сирої маси.

Скороплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на середньорослій підщепі на 4-й рік після садіння в сад. Урожайність 6-8-ми річних дерев - 12-25 кг, 12-15-ти літніх - 55-70 кг з дерева. Плодоношення щедре, щорічне, за умови інтенсивного захисту від парші.

Знімальна зрілість плодів в умовах Полісся і Лісостепу настає в другій-третій декаді липня, раніше Білого наливу (на 5-7 днів). Дозрівають плоди нерівномірно. У холодильнику плоди зберігаються до 1 місяця.

Зимостійкість висока. Стійкість до парші та європейського раку - низька, до борошнистої роси - середня. Висока сприйнятливість до збудників основних грибних хвороб. Шкідники: тля, червоний павутинний кліщ, плодожерка.

Транспортабельність плодів середня.

Основне призначення - ранньолітне вживання плодів у свіжому вигляді, а також приготування соків, джемів, пастила, повидла і ін.

З кінця 70-х років минулого століття сорт проходить первинне і виробниче випробування у всіх зонах плодівництва України. Використовується в селекції як джерело раннього дозрівання плодів.

Увага!!! Маємо сорт яблук Віста Белла в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Віста Белла в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 


Делела (Delela) - сорт яблук пізньолітнього терміну дозрівання польської селекції. Червоний мутант сорту Celeste (Целеста). Delela - (Stark Jongrimes × Golden Delicious).

Дерево середньоросле, формує колоновидну крону, середньої густини. Крона легко формується.

Плоди великі, масою (150-200г.), кулясто-циліндричної форми.

Шкірочка тоненька, гладенька, жовтувато-зелена, вкрита штрихуватим або розмитим червоно-оранжевим рум'янцем на більшій частині поверхні плоду.

М'якоть кремова, щільна, сколююча, хрустка, соковита, аромат сильний, кисло-солодка, відмінного смаку.

Найкращі запилювачі: Ельстар, Гала, Айдаред, Джеймс Грів, Лобо, Санрайс.

Дозрівають плоди - 20 серпня. Зберігаються в холодильнику - 2-3 місяці.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна. Схильний до перевантаження врожаєм, що призводить до періодичності плодоношення. Потребує проріджування зав'язі і омолоджуючої обрізки.

Зимостійкість висока.

Стійкість до парші та борошнистої роси середня, до хвороб кори і деревини  слабка.

Універсального призначення.

Увага!!! Маємо сорт яблук Делела в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Делела в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


          

Дельбарестівале (Delbarestivale), Делькорф (Delcorf) - сорт яблук пізньолітнього терміну дозрівання французької селекції. Отримано сорт у Франції в розпліднику Ж.Дельбара в 1956 році в результаті схрещування сортів Старк Джонграймс (Stark Jonqrimes) х Голден Делішес.

Дерево сильноросле в молодому віці, після вступу в пору плодоношення ріст слабшає, стає середньорослим, формує компактну, міцну, широкопірамідальну крону, середньої густини, яка легко формується.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом 50-85 градусів.

Збудливість бруньок висока, погоноутворювальна здатність середня.

Пагони довгі, середньої товщини, прямі, слабо колінчасті, темно-коричневі з великою кількістю чечевичок дрібних і середнього розміру. Бруньки середньої величини, округло-конічні, сірувато-коричневі, сильно опушені, міцно притиснуті до пагону. Листові пластинки середніх розмірів або великі, темно-зелені, блискучі, слабо опушені з нижнього боку, з поступово загостреним слабо скрученим кінчиком і дугоподібною асиметричною основою, зігнутість слабка, складенність середня, зі зморшкувато-горбистою поверхнею; розташовані під малим і середнім гострим кутом до пагону; краї сильно хвилясті, дрібно тупопильчасті. Черешок короткий, товстий, світло-зелений з бордовою основою. Прилистники дрібні, шабле- або ланцетоподібні з нерівним краєм.

Плоди середнього розміру і великі, масою (140-180г.), подовжено-циліндричної і зрізано-округло-конічної форми, середньої одномірності. Лійка середньої ширини і глибини або глибока зі слабкою променевою оржавленністю. Плодоніжка середньої довжини і товщини, пряма або злегка нахилена. Блюдце середньої ширини, глибоке, слабо зморшкувате або з рівними стінками. Чашечка закрита. Підчашечна трубка велика, широковоронкоподібна. Сердечко маленьке, яйцевидне. Насіннєві камери закриті. Насіння велике, асиметричнояйцевидне з витягнутим клиноподібним кінчиком, сірувато-коричневе. Осьова порожнина довга, щелевидна.

Шкірочка гладенька, середньої товщини і щільності, злегка жорстка, слабо блискуча, на дотик суха, жовта, покрита червоно-апельсиновим мраморно-смугастим рум'янцем на більшій частині поверхні плоду і середньою кількістю жовтих добре помітних підшкірних крапок, покрита незначним восковим нальотом.

М'якоть світло-жовта або жовтувато-кремова, середньозерниста, хрустка, ніжна, соковита, тане, відмінного, кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,8 бала.

Цвіте в ранні терміни, дуже рясно. Діплоїд. Життєздатність пилку - 58-92%. Є хорошим запилювачем для багатьох сортів яблук.

Найкращі запилювачі: Алкмене, Діскавері, Ельстар, Джемс Грів, Айдаред, Гала, Голден Делішес, Фієста, Санрайз, Катя, Слава переможцям.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 13,69-14,10%, цукрів - 9,28- 10,10%, органічних тітруемих кислот - 0,37-0,42%, пектинів - 0,787%, а також вітаміну С - 4,5-6,0 мг на 100 г. сирої маси.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Плодоношення щорічне, щедре. Дорослі дерева схильні до перевантаження урожаєм, а отже, і до періодичності плодоношення. У зв'язку з цим необхідні проріджувати і омолоджувати дерева для нормування врожаю. У перші роки плодоношення помірне. Урожайність 4-5-ти річних дерев становить - 12-15 кг, 7-9-ти літніх - 23-54 кг.

Дозрівають плоди - 15 серпня - 10 вересня. У холодильнику зберігаються до 2-3-х місяців. Дозрівання неодночасне. Дозрілі яблука, обсипаються.

Зимостійкість висока.

Сприйнятливість до парші та європейському раку середня, проти борошнистої роси - нижча за середню, до плодової гнилі - висока. Сприйнятливий до бактеріального опіку.

Транспортабельність плодів висока.

Використовуються переважно в свіжому вигляді, а також придатні для виготовлення високоякісного натурального соку.

Перспективний для вирощування в Лісостепу і Степу України.

Сорт генетично нестабільний. Є велика кількість клонів, які відрізняються від основного сорту яскравим покривним забарвленням плодів. Найбільш привабливим клоном Дельбарестівале є сорт Амбассі (Ambassy, Dalili).

Увага!!! Маємо сорт яблук Делькорф в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Делькорф в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


       

Діскавері (Discovery) - сорт яблук літнього терміну дозрівання англійської селекції. Отримано сорт в Англії у 1949 році селекціонером K.Даммером (K.Dummer). Один з найпопулярніших сортів ранніх яблук в Європі.

Дерево середньоросле, формує широку крону з короткими гілками.

Плоди середнього розміру, масою (120-150г.), правильної, плоско-кулястої форми.

Шкірочка жовтувато-зелена, з сонячної сторони плоду майже вся поверхня покрита яскравим темно-червоним  рум'янцем.

М'якоть кремова, шільна, хрустка, середньої соковитості, з невеликим ароматом, кисло-солодка, відчувається слабко виражений присмак полуниці. Цікавою особливістю даного сорту є те, що колір шкірочки може злегка "кровоточити" в м'якоть.

Цвіте в ранні терміни, сорт трохи чутливий до заморозків. Хороший запилювач для багатьох сортів різного терміну дозрівання.

Врожайність хороша. Плодоносить щорічно (немає періодичності плодоношення), схильний до перевантаження врожаєм, тому врожай потрібно нормувати.

Дозрівають плоди - 10 серпня. Зберігаються плоди 1-2 тижні в холодильнику. Десертний столовий сорт.

Плоди не призначені для тривалого зберігання, споживаються протягом тижня після зняття з дерева. 

Плодоношення зосереджено на кільчатках і плодових прутиках.

Зимостійкість середня.

Мало сприйнятливий до парші.

На основі сорту Діскавері створені багато інших сорти, в тому числі сорт "Кеті", який має більш виражений присмак полуниці, але дозріває трохи пізніше.

Увага!!! Маємо сорт яблук Діскавері в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Діскавері в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


      

       Джорж Кав  (George Cave) - сорт яблук літнього терміну дозрівання французької селекції невідомого походження.

Дерево середньоросле, формує широкоовальну, негусто крону. Основні скелетні гілки середньої товщини, відходять від стовбура під кутом 45-75 градусів. Збудливість бруньок середня, пагоноутворювальна здатність нижча за середню.

Плодоношення зосереджено на кільчатках, списиках, плодових прутиках і однорічних приростах.

Пагони довгі, середньої товщини, прямі, слабо колінчасті, коричневі, сильно опушені із середньою кількістю дрібних і середніх, переважно кулястих чечевичок. Бруньки дрібні, конічні, сірувато-світло-коричневі, сильно опушені, прилягають впритул до пагону. Листова пластинка середньої величини, зелена, з жовтуватим відтінком, слабо блискуча, сильно опушена з нижньої сторони, слабо вигнута,  овальна, з плоско-округлою основою, розміщена під великим гострим або прямим кутом до пагону. Краї слабо хвилясті, тупопільчасті, поверхня зморщена, жилки сильно виражені. Черешки середньої довжини, товсті, сірувато-світло-зелені, з рожевою основою, сильно опушені. Прилистники середнього розміру, ланцетоподібні.

Плоди середнього розміру, масою (110-140г.), зрізано-кулясто-конічної форми, одномірні. Лійка вузька, середньої глибини або дрібна, у деяких плодів оржавлена. Плодоніжка коротка, товста, пряма. Блюдце середньої ширини або широке, дрібне, з горбато-складчастими стінками. Чашечка закрита. Підчашечна трубка середньої величини, конічна. Сердечко невелике, ріповидне. Насіннєві камери закриті або напівзакриті, тісні. Осьова порожнина невелика, вузькоовальна. Насіння добре виконане, середнього розміру, яйцевидної форми, з коротким тупим носиком, коричневе.

 Шкірочка середньої товщини, щільна, еластична, слабо блискуча, суха, світло-жовта, покрита яскраво-червоним смугасто-плямистим рум'янцем на більшій частині поверхні плоду і слабким восковим нальотом.

М'якоть світло-жовта (кремова), дрібнозерниста, щільна, соковита, ароматна, кисло-солодка, відмінного смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,5-4,7 балів.

Цвіте в ранньосередні терміни, щедро. Диплоїд. Життєздатність пилку - 33-60%. Зав'язування плодів від вільного запилення досягає - 15-43%. Схильність сорту до самоплідності середня.

Найкращі запилювачі: Папіровка, Мелба, Квінті, Джерсімак.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 11,42-14,17%, цукрів - 9,11-10,43%, органічних кислот - 0,44-0,63%, вітаміну С - 2,64-4, 93 мг/100г. сирої маси.

В плодоношення вступає на насіннєвій підщепі на 5-6-й рік, на карликовій підщепі на 2-3-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна. 6-8-ми річні дерева формують - 15-25 кг, 12-18-ти річні дерева - 80-120 кг плодів.

Знімальна й споживча стиглість плодів - 20 липня - 10 серпня. Дозрівають неодночасно, збір плодів у 2-3 прийоми. При перезріванні обсипаються, але не втрачають своїх смакових якостей. У холодильнику плоди можуть зберігатися - 1-1,5 місяці.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість проти парші та борошнистої роси висока, плодової гнилі - вище середньої.

Вимогливий до умов вирощування.

Транспортабельність плодів висока.

Використовуються плоди в свіжому вигляді, для приготування соків, сухофруктів.

Сорт випробовується в дослідних насадженнях наукових установ системи Інституту садівництва УААН в Поліссі та Лісостепу України. Використовується в селекції як джерело скороплідності, високої та щорічної врожайності.

 Увага!!! Маємо сорт яблук Джордж Кав в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Джордж Кав в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Джулі Ред (July Rеd) - сорт яблук літнього терміну дозрівання американської селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Петрел, Ерлі Мекинтош, Мелба, Вільямс, Стар.

Дерево сильноросле, формує широкоовальну крону, середньої густини.

Основні скелетні гілки міцні, відходять від стовбура під кутом 45-85 градусів з піднятими вгору кінцівками.

Збудливість бруньок середня, пагоноутворювальна здатність висока.

Плодоношення зосереджено на кільчатках, списиках, на кінцях однорічних приростів.

Плоди середнього та вище середнього розміру, масою (130-160г.), кулясто-конічної форми, іноді асиметричні.

Шкірочка тонка, щільна, еластична, гладка, злегка масляниста, світло-жовта, покрита рожево-червоним смугасто-розмитим рум'янцем майже по всій поверхні плоду, з дрібними жовтуватими підшкірними цятками.

М'якоть рожево-біла, середньої щільності, ніжна, соковита, кисло-солодка, гарного  смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,2-4,5 бали.

Цвіте в середні терміни, досить помірно. Життєздатність пилку - середня - 33,61%. Зав'язування плодів від вільного запилення становить - 3-8%.

Найкращі запилювачі: Віста Белла, Джерсімак, Мантет, Папіровка, Дельбард Жубіле, Елізе, Голден Делішес, Джонаголд, Санрайз.

В плодоношення вступає на 4-5-й рік після посадки в сад. Врожайність середня, щорічна. 8-9-ти річні дерева на підщепі ММ-106 формують по 15-30 кг плодів, 10-12-ти річні - 35-60 кг плодів з дерева.

Сорт схильний до перевантаження врожаєм, що призводить до періодичності плодоношення. Необхідно проводити обрізку для нормування врожаю.

Знімальна й споживча стиглість - 20 липня - 10 серпня. Плоди дозрівають одночасно. Зберігаються плоди протягом 1 місяця. У холодильнику зберігаються до 2-х місяців. Залишені на дереві плоди швидко перестигають і обсипаються. Потребують своєчасного збору.

Зимостійкість вища за середню.

Сприйнятливість до парші середня, до борошнистої роси - нижча за середню, до грибкових хвороб кори і деревини - слабка.

Транспортабельність плодів висока.

Використовуються плоди в свіжому вигляді, а також для приготування соків, джемів.

Сорт проходить колекційне і первинне випробування в дослідних насадженнях наукових установ в Лісостепу і на Поліссі України. Цим сортом зацікавилися садівники-аматори, завдяки ранньому терміну дозрівання красивих на зовнішній вигляд і смачних плодів яблук.

Увага!!! Маємо сорт яблук Джулі Ред в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Джулі Ред в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

 

Джулія - сорт яблук ранньо-літнього терміну дозрівання чеської селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Квінті х Діскавері.

Дерево середньоросле, формує кулясту крону, середньої густини.

Основні скелетні гілки міцні, відходять від стовбура під великим гострим кутом.

Збуджуваність бруньок слабка, погоноутворювальна здатність сильна.

Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках і списиках.

Пагони середньої довжини, товсті, сильно опушені, зігнутість і колінчастість слабкі, світло-коричневі, із середньою кількістю різних за розміром і формою чечевичок. Бруньки середньої величини, широкояйцевидні, світло-коричневі, сильно опушені, притиснуті до пагону. Листові пластинки середнього розміру і великі, зелені, широкоовальні, опушення середнє, складені у вигляді човника, зігнутість слабка, основа округла або дугоподібна, кінчик короткий, загострений, розміщений під великим або середнім гострим кутом до пагону; нервація середня, краї слабо хвилясті, пильчато-городчасті, поверхня горбиста. Черешок середньої довжини і товщини, світло-зелений з рожевою основою. Прилистники середньої величини, вузьколанцетовидні або овальні.

Плоди середнього розміру, масою (120-150г.), плоско-кулясто-конічної форми, одномірні. Лійка вузька, середньої глибини, слабо оржавлена. Плодоніжка коротка, середньої товщини, пряма. Блюдце вузьке, неглибоке, зморшкувате. Чашечка закрита, підчашечна трубка середньої величини, ширококонічна. Сердечко середнього розміру, плоско-округле. Насіннєві камери напіввідкриті. Насіння середньої величини, яйцеподібне з коротким гострим носиком, коричневе. Осьова порожнина невелика, овальна.

Шкірочка середньої товщини, гладенька, блискуча, світло-зелена, покрита рожево-червоним розмитим рум'янцем майже по всій поверхні плоду, середнім сизим нальотом і великою кількістю світлих підшкірних цяток середньої величини.

М'якоть рожево-світло-кремова, ніжна, дрібнозерниста, дуже соковита, кисло-солодка, гармонійного смаку.

Дегустаційна оцінка - 4-4,3 бали.

Цвіте в ранні терміни, дуже інтенсивно, тривалість цвітіння середнє. Життєздатність пилку невисока - 13-17%.

Найкращі запилювачі: Вільямс Прайд, Квінті, Мелба - забезпечують зав'язування плодів у межах 8-17%.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 10,42-10,86%, цукрів - 8,11-9,06%, органічних кислот - 0,50-0,61%, а також вітаміну С - 8,93- 10,92 мг/100г. сирої маси.

Дуже скороплідний сорт. Плодоношення щорічне, нерівномірне по роках. Урожайність 4-х літніх дерев на підщепі 54-118 - 6-9 кг, 7-8-ми літніх - 34-42 кг с дерева.

Дозрівають плоди - 20-30 липня, одночасно, при перезріванні обсипаються. У холодильнику зберігаються 2-3 тижні.

Зимостійкість і стійкість до парші та борошнистої роси висока, до плодової гнилі середня.

Використовуються плоди переважно в свіжому вигляді.

Сорт проходить первинне випробування в насадженнях наукових установ в зонах Лісостепу та Полісся, набуває поширення в аматорських і фермерських садах.

Увага!!! Маємо сорт яблук Джулія в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Джулія в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Донешта - старий пізньолітній український сорт народної селекції. Сорт до 1970-х років вирощувався майже на всій території України. До 1997 року залишався районованим лише на Поліссі. У 1998р. виведений з «Реєстру сортів рослин». Часто зустрічається в присадибних насадженнях Лісостепу.

Дерево сильноросле, формує кулясту або плоско-кулясту крону, середньої густини.

Основні скелетні гілки великі, відходять від стовбура під кутом 45-60 градусів.

Збудливість бруньок і пагоноутворювальна здатність середні.

Плодоношення зосереджено на кільчатках.

Пагони середньої довжини, товсті, прямі, жовтувато-коричневі, середньо опушені, з невеликою кількістю видовжених і кулястих чечевичок. Бруньки дрібні, ширококонічні, сірувато-коричневі, сильно опушені, міцно притиснуті до пагону. Листові пластинки великі, зелені, матові, сильно опушені, широкоовальні і широкояйцевідні з коротким різко загостреним кінчиком і округлою основою, слабо вигнуті або майже плоскі з піднятими вгору краями (у вигляді ложки), зі слабо горбатою поверхнею, розташовані майже під прямим кутом до пагону; краї слабохвилясті, двогостропильчасті (зубці дрібні), нервація середня. Черешок короткий, товстий, сірувато-зелений з червоною основою. Прилистники дрібні, овальні і серповидні.

Плоди середнього та вище середнього розміру, масою (140-190г.), сплющено-кулясті з п'ятьма згладженими часто асиметричними ребрами. Лійка вузька, середньої глибини, зі слабкою оржавленністю. Плодоніжка середньої довжини і товщини. Блюдце середньої ширини і глибини, холмисто-складчасте. Чашечка закрита. Підчашечна трубка середньої величини, усечено-конічна. Сердечко середнього розміру, цибулиновидне. Насіннєві камери великі, відкриті. Осьова порожнина середнього розміру, ланцетовидна. Насіння добре наповнене, дрібне, овальне з коротким носиком, світло-коричневе.

Шкірочка середньої товщини, гладенька, блискуча, білувато-жовта, з дрібними зеленими підшкірними цятками, зосередженими на верхівці плоду.

М'якоть жовтувато-кремова, середньої щільності, соковита, кисло-солодка, приємного смаку.

Дегустаційна оцінка - 3,8-4 бали.

Цвіте в середні терміни. Триплоїд, формує стерильний пилок.

Кращі запилювачі: Папіровка, Антонівка звичайна, Пепінка золотиста, Боровинка.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 13,80-14,12%, цукрів - 10,47- 12,01%, органічних кислот - 0,59-0,67%, а також вітаміну С - 2,80- 4,63 мг/100г. сирої маси.

На середньорослих підщепах вступає в плодоношення на 5-6-й рік після садіння в сад, на насіннєвих підщепах - на 7-9-й рік. Плодоношення різко періодичне. Урожайність в перші роки помірна - 7-8-ми річні дерева на підщепі 54-118 формують по 5-8 кг, 12-14-ти річні - по 48-60 кг плодів високої товарної якості, 18-25-ти річні дерева на насіннєвій підщепі дають по 90-130 кг з дерева.

Знімальна й споживча стиглість - 15 серпня. Дозрівання не одночасне. Збір плодів в 2 прийоми. Зберігаються в звичайному сховищі - 1 місяць, в холодильнику - близько 2-х місяців. Спостерігається сувора періодичність плодоношення. При перезріванні плоди обсипаються і гниють, м'якоть стає пухкої, втрачає соковитість.

Зимостійкість висока.

Стійкість до парші та борошнистої роси вище середньої, до плодової гнилі - середня.

Транспортабельність плодів висока.

Не вимогливий до умов вирощування.

Плоди використовуються свіжими, а також для виготовлення соків, виноматеріалів.

Сорт потребує проріджуючої обрізки, омолодження плодух, збір плодів в декілька прийомів, правильного підбору сортів-запилювачів.

Увага!!! Маємо сорт яблук Донешта в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Донешта в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Елена (Олена) - сорт яблук раньолітнього терміну дозрівання селекції Білоруського НДІ плодівництва (нині РУП «Інститут плодівництва» НАН Білорусі). Отримано сорт в результаті схрещування сортів Раннє солодке х Діскавері.

Селекціонери: Семашко Є.В., Козловська З.А., Маруда Г.М.

Дерево середньоросле, формує компактну, вузьку, округло-пірамідальну, злегка підняту, мітловидну крону, середньої густини. Гілки трохи опущені, кінчики спрямовані вгору. Кора сірувато-зелена. Лист овальної форми з гладкою поверхнею, з зазубринками на краю, насичено зеленого кольору з зовнішньої сторони і сіруватий з внутрішньої. Краї гілок дуже густо усіяні листям, яке ближче до стовбура повністю відсутнє. Квітки білі, зібрані групами.

Плоди нижче середнього і середнього розміру, масою (100-120г.), плоско-округлої форми.

Шкірочка світло-зелена, покрита яскравим рожево-червоним рум'янцем на більшій частині поверхні плоду, з підшкірними великими точками сірого кольору, численні, добре помітні.

М'якоть зеленувато-біла, середньої щільності, дрібнозерниста, дуже соковита, ніжна, ароматна, солодка з кислинкою, відмінного десертного смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,8 бала.

Плоди містять: сухих речовин - 13,2%, цукрів - 10,86%, тітруємих кислот - 0,36%, пектинових речовин - 0,78%, вітаміну С - 6,8 мг/100 г. сирої маси.

Скороплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 2-3-й рік після садіння в сад на підщепі 62-396. Врожайність (до 25 т/га). Врожайність висока, щорічна. Схильний до перевантаження врожаєм (плоди зав'язуються рясно, при перевантаженні дрібніють), тому потрібно регулярно проріджувати зав'язь.

Плодоношення зосереджено переважно на простих і складних кільчатках.

Дозрівають плоди - 7-15 липня. Дозрівають на тиждень раніше сорту Білий налив. Зберігаються - 5-7 днів. Під час зберігання стають менш соковитими, смакові якості погіршуються. На дереві швидко перестигають. Схильні до осипання.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб вища за середню, уражуються плоди і листя паршею у стані середнього ступеня.

Товарність плодів висока.

Не вимогливий до умов вирощування.

На державне випробування сорт переданий в 2001 році.

Увага!!! Маємо сорт яблук Елена в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Елена в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

        

Зарі - сорт яблук літнього терміну дозрівання бельгійської селекції. Отримано сорт в Бельгії в результаті схрещування сортів Ельстар х Дельбарестівале. Клубний сорт. Сорт спеціально розроблений для професійних виробників яблук.

Дерево середньо- або сильноросле.

Плоди великі, масою (200-250г.), кулясто-циліндричної форми.

Шкірочка жовта, покрита штрихуватим, рожево-червоним рум'янцем на всій поверхні плоду.

М'якоть жовта, щільна, хрустка, соковита, кисло-солодка з пряністю, відмінного смаку.

Дозрівають плоди - 1-15 серпня. Зберігаються близько місяця, в холодильнику 1-2 місяці, в газовій камері до кінця зими. При зберіганні в звичайному підвалі спостерігається погіршення якостей плодів.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Для даного сорту характерні високі смакові якості і яскравий зовнішній вигляд плодів.

Увага!!! Маємо сорт яблук Зарі в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Зарі в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

       

Каравела - сорт яблук літнього терміну дозрівання канадської селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Мелба х Кримсон Б'юті.

Дерево середньо- або сильноросле.

Плоди середнього та вище середнього розміру, масою (160-180г.), мах - (200г.), кулясто-конічної форми.

Шкірочка щільна, зеленувато-жовта, покрита темно-червоним рум'янцем на 50-80% поверхні плоду.

М'якоть кремова, щільна, соковита, ніжна, ароматна, кисло-солодка, десертного відмінного смаку.

Скороплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Урожайність висока.

Дозрівають плоди - 1-15 серпня. Зберігаються близько місяця.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб середня. Уражується паршею.

Товарність плодів висока.

Транспортабельність плодів хороша.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для технічної переробки (соки, компоти, варення, джем).

Увага!!! Маємо сорт яблук Каравелла в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Каравелла в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

    

    

Кармен де Сонен - сорт яблук ранньолітнього терміну дозрівання французької селекції.

Дерево середньоросле, формує кулясту крону, середньої густини.

Плоди середнього розміру, масою (120-150г.), мах - (200г.), приплюснуто-кулястої форми.

Шкірочка жовто-зелена, покрита рожево-червоним рум'янцем на всій поверхні плоду.

М'якоть біло-кремова, сколююча, соковита, ароматна, кисло-солодка, відмінного смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,5 бала.

Скороплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 2-3-й рік після садіння в сад. Тип плодоношення змішаний.

Дозрівають плоди - липень.

Зимостійкість середня або вища за середню.

Товарність плодів висока.

Маємо сорт яблук Кармен де Сонен в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Кармен де Сонен в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Канада – сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання канадської селекції.

Дерево середньо- або сильноросле. 

Плоди великі, масою (200-220г), кулясто-конічної форми. 

Шкірочка світло-зелена, вкрита рожевим рум'янцем. 

М'якоть білувато-зелена, соковита, ароматна, кисло-солодка, гарного смаку. 

Висока врожайність. 

Дозрівають плоди – 15 серпня. 

Зимостійкість висока. 

Маємо сорт яблук Канада в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Канада в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

  

Катя - сорт яблук літнього терміну дозрівання шведської селекції. Отримано сорт в 1947 році в результаті схрещування сортів Джеймс Грів х Пармен Уорчестер.

Дерево середньоросле, формує широкопірамідальну крону, середньої густини.

Основні скелетні гілки середньої міцності, відходять від стовбура під кутом 40-80 градусів з піднесеними вгору кінчиками.

Збуджуванність бруньок висока, пагоноутворювальна здатність середня.

Плодоношення зосереджено на кільчатках, плодових прутиках, однорічних приростах.

Пагони середньої довжини і товщини, зеленувато-бурі, сильно опушені. Чечевички нечисленні, різного розміру, жовтуваті, добре помітні. Бруньки середньої величини, конічні, коричневі, слабо опушені, притиснуті до пагону. Облистянність сильна. Листя середніх розмірів, щільне, темно-зелене, блискуче, яйцевидної і овальної форми, коротко-загострене; нервація ніжна, зазубренність краю одно-двояко дрібно-пилчато-городчаста. Черешок середньої довжини і товщини, опушений. Прилистники маленькі, різні за формою (шабле-, ланцето-, шиловидні).

Плоди середньої і нижче середньої величини, масою (100-145г.), кулясто-конічної форми, без ребер або злегка ребристі у чашечки. Лійка середнього розміру, слабо оржавленна. Плодоніжка середньої довжини або довга, середньої товщини, іноді тонка, міцна, слабо опушена, зеленувато-жовта. Блюдце дрібне, середньої ширини, складчате. Чашечка закрита; підчашечна трубка коротка, досить широка, конічна. Сердечко середньої величини, сердцевидне, з напіввідкритими насінневими камерами середніх розмірів. Осьова порожнина вузькоціліндрична.

Насіння добре наповнене, середньої величини, конічне, темно-коричневе (10-11 шт./плід).

Шкірочка середньої товщини або тонка, щільна, еластична, гладка, блискуча з восковим нальотом, суха, зеленувато-жовта, покрита яскравим темно-червоним розмитим, іноді злегка смугастим рум'янцем майже на всій поверхні і з дрібними, сірими, малопомітними підшкірними крапками.

М'якуш світло-кремова, щільна, дрібнозерниста, ніжна, соковита, аромат середній, кисло-солодка з гірчинкою, посереднього смаку. На смак плодів дуже сильно впливають температурні умови в період формування плодів.

Дегустаційна оцінка - 4-4,2 бала.

Цвіте в ранні терміни, дуже щедро. Життєздатність пилку нижча за середню - 21-35%. Тривалість цвітіння - 8-13 днів. Зав'язування плодів від вільного запилення - 7-12%. Сорт практично самобезплідний.

Найкращі запилювачі: Джорж Кав, Джеймс Грів, Папіровка, Оттава 272.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 12,3%, цукрів - 10,6%, органічних кислот - 0,63%, а також вітаміну С - 1,58 мг/100г. сирої маси.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на підщепі ММ106 на 3-4-й рік після садіння в сад. Схильний до періодичного плодоношення. Швидко нарощує врожайність: 6-8-ми річні дерева формують по 15-25 кг, а 10-13-ти річні дерева по 38-60 кг з дерева.

Знімальна й споживча стиглість плодів в степовій зоні настає в першій половині липня, в Лісостепу - в другій половині, на Поліссі - в третій декаді липня. Дозрівають неодночасно, збір плодів в 2-3 етапи. Зберігаються 2-3 тижні в звичайних умовах, в холодильнику - 2 місяці (до жовтня). Зав'язуються плоди по 1-2 на одному плодовому утворенні. На дереві тримаються добре і при затримці із збиранням врожаю падалиця становить 10-15%.

Зимостійкість висока: в сувору зиму з пониженням температури повітря до -33,8 ..- 38,0°С дерева отримали незначні пошкодження, що на врожайність не вплинуло.

Стійкість до парші та борошнистої роси вища за середню.

Транспортабельність плодів висока.

Плоди використовуються у свіжому вигляді, на приготування соків.

Сорт пройшов виробниче випробування в насадженнях яблуні наукових установ Лісостепу та північній частині Полісся України. Перспективний для західного і центрального Лісостепу, північного Полісся, а також для використання в селекції, як джерело швидкоплідності, високої і регулярної врожайності.

Увага!!! Маємо сорт яблук Катя в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Катя в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

            

Квінті - сорт яблук літнього терміну дозрівання канадської селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Крімсон Бьюті х Ред Мелба в 1986 році.

Дерево середньоросле, формує широко-кулясту, досить рідку, розлогу крону з нижніми пониклими гілками. Сильно облистяне дерево. Скелетні гілки товсті, міцні, вигнуті, відходять від стовбура майже під прямим кутом 60-90 градусів. Кора гладка, зеленувато-сіра. Штамб світло-коричневий з сірим відтінком. Пагони середньої довжини і товщини, злегка зігнуті, темно-зелені, на сонячній стороні мають світло-коричневе забарвлення, слабо опушені, майже голі. Чечевички добре помітні, мають кулясту і овальну форму. Міжвузля середньої довжини. Бруньки великі, вузько конічні. Листя по відношенню до пагону розміщується під кутом 60 градусів і рідше 90 градусів. Листова пластинка темно-зелена, рівнобока, велика, широкоовальної і рідше яйцевидної форми, з широкою основою. Край листа рівний з городчатим розтином. Вершина широко клиноподібна з плавно або різко звуженним кінчиком. Опушення нижньої поверхні середнє, рідше слабке, повстяне. Черешок довгий і середній, злегка опушений. Прилистники середньої величини, ланцетоподібні. Квітки великі, рідше середньої величини, білі.

Збуджуванність бруньок середня, пагоноутворювальна здатність низька.

Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках, шпорцях, рідше на плодових прутиках.

Плоди середнього розміру, масою (120-150г.), а при малому врожаї великі, порівняно одномірні, кулясті і подовжено-конічної форми. Плодоніжка середньої товщини і величини, знаходиться на рівні країв лійки або частіше виділяється за її межі. Лійка широка і порівняно глибока. Блюдце дрібне, рідше середньо поглиблене, вузьке, дрібно і середньо складчате з помітними перлами. Чашечка закрита, середньої величини. Підчашечна трубка велика, глибока, зазвичай лійковидна, рідше конічної форми. Осьова порожнина дуже велика, з відкритими великими насіннєвими камерами. Сердечко цибулиновидної форми, велике, розташоване ближче до основи плоду.

Шкірочка плоду гладка, ніжна, еластична, блискуча, іноді зі слабким восковим нальотом, має середню товщину і відрізняється значним ароматом. В знімальній зрілості основне забарвлення плоду зеленувато-жовте, а покривне - суцільне, але частіше має на більшій частині плоду темно-червоний або оранжево-червоний з малиновим відтінком рум'янець. На слабо освітленній поверхні проглядаються переривчасті смуги на тлі слабкого мармурового рум'янцю або основного забарвлення. Підшкірних точок багато, вони білі, іноді сірі, середньої величини, добре помітні.

М'якоть світло-кремова, середньої щільності, дрібнозерниста, соковита, кисло-солодка, приємного доброго смаку, із слабким ароматом. Плоди мають середню кількість великих і середніх за величиною, широкояйцевідних насінин коричневого кольору.

Дегустаційна оцінка - 4,3-4,6 бала.

Цвітіння раннє, досить щедре. Життєздатність пилку середня - 37-52%. Зав'язування плодів від вільного запилення помірна - 6-11%.

Самобезплідний сорт.

Кращі запилювачі: Віста Белла, Джуліред, Папіровка, Старк Ерліест.

Плоди містять: сухих речовин - 15,9%, цукрів - 10,3%, тітруемих кислот - 0,53%, аскорбінової кислоти - 8,4 мг/100г. сирої маси.

Вступає в пору плодоношення на 4-5-й рік після садіння в сад. Схильний до періодичного плодоношення.

Знімальна й споживча стиглість у Степу настає в першій декаді липня, Лісостепу - у другій половині липня, на Поліссі - в третій декаді липня. Плоди дозрівають неодночасно, зберігаються 2-3 тижні.

Зимостійкість висока.

Сприйнятливість до парші середня, стійкість до борошнистої роси висока.

Транспортабельність плодів середня. При транспортуванні на великі відстані товарність плодів значно знижується.

Використовуються плоди у свіжому вигляді, для виробництва соків.

Проходить первинне та виробниче випробування у всіх зонах України. Широко поширений в аматорських садах. Перспективний для Полісся, Лісостепу, центральної та західної частини Степу України, Передкарпаття і Криму. 

Маємо сорт яблук Квінті в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Квінті в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


     Княжна - сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання української селекції. Отримано сорт в Інституті садівництва НААН в результаті схрещування сортів Рубін казахський х Спартан.

Селекціонер: Копань В.П., Копань К.М.

Дерево середньо- або сильноросле, швидкоростуче, формує широко-зворотньоконічну крону, середньої густини.

Кут відходження основних скелетних гілок від стовбура - 45-60 градусів.

Збуджуванність бруньок і пагоноутворювальна здатність середні.

Плодоношення зосереджено переважно на верхівках однорічних приростів, кільчатках, плодових прутиках.

Пагон середньої сили росту і товщини, слабо колінчастий, зеленувато-коричневий. Чечевички середніх розмірів, розташовані рідко, слабко помітні. Бруньки середньої величини, коричневі, ширококонічні, опушені, притиснуті до пагону. Листова пластинка середньо зложена, слабо вигнута, розташована під прямим кутом до пагону. Листя середніх розмірів, темно-зелене, овальної форми з коротким загостреним кінчиком, зазубренність країв одно-двухгородчата. Черешок середньої довжини, товщини і опушені. Прилистники добре розвинені, ланцетоподібні. У суцвітті 3-5 квіток середньої величини, світло-рожевих, блюдце видної форми, пелюстки довгасті, слабо зімкнуті. Рильця маточки розміщені вище пильників. Насіння добре наповнене, середніх розмірів, конічне, темно-коричневе (10-12 шт./плід).

Плоди середніх і вище середніх розмірів, масою (160-190г.), кулясто-конічної форми, зі слабкою ребристістю. Лійка середньої ширини і глибини, покрита зеленувато- жовтою оржавленністю. Плодоніжка середньої довжини, підчашечна трубка невелика, конічна. Сердечко середньої величини, плоско-кулясте з невеликими закритими насіннєвими камерами. Осьова порожнина вузьколанцетовидна.

Шкірочка середньої товщини, еластична, міцна, суха, основне забарвлення -зеленовато-жовте, покривне - бордовий розмитий рум'янець на всій поверхні плоду, з сизуватим нальотом і численними опробковілими чечевичками.

М'якоть кремова, щільна, дрібнозерниста, соковита, ароматна, солодка, доброго смаку.

Дегустаційна оцінка - 4-4,3 бала.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 12,96-15,34%, цукрів - 10,74- 13,02%, органічних кислот - 0,56-0,88%, пектинів - 0,42-0,48% , а також вітаміну С - 8,06-15,34 мг/100г. сирої маси.

Цвіте в середні терміни, інтенсивно і дружно.

Швидкоплідний сорт. У пору плодоношення дерева на середньорослій підщепі вступають на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока і регулярна: 7-8-ми річні дерева на підщепі 54-118 формують по 25-30 кг.

Знімальна й споживча стиглість настає в середині серпня і триває протягом 1 місяця. У холодильнику плоди зберігаються до 2-х місяців.

Зимостійкість висока в Лісостепу України.

Стійкість до парші висока, до борошнистої роси середня.

Транспортабельність плодів висока.

У селекції, як джерело швидкоплідності, високої врожайності і яскравого забарвлення плодів.

Увага!!! Маємо сорт яблук Княжна в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Княжна в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

       

Коваленківське - сорт яблук пізньолітнього терміну дозрівання білоруської селекції (Інститут плодівництва НАН Білорусь). Відібраний серед сіянців, вирощених з насіння від вільного запилення сорту Лавфам.

Дерево середньоросле, формує широкоовальну в молодому віці, пізніше кулясту крону, середньої густини, яку утворють міцні гілки, які відходять від стовбура під великим гострим кутом. Пагони довгі і товсті, прямі, слабо колінчаті, коричневі, з сіруватим відтінком, середнього опушення, із середньою кількістю кулястих чечевичок, дрібних і середніх розмірів. Бруньки середньої величини, ширококонічні, коричневі, притиснуті до пагону. Листові пластинки великі, темно-зелені, середньо опушені, слабо блискучі, шкірясті, овальні з широко-дугоподібним або кулястою основою і різко загостреним кінчиком середнього розміру, з дрібно зморщеною поверхнею, розміщені під середнім гострим кутом до пагону. Виразність нервації сильна; краї середньо хвилясті, тупопільчаті. Черешок середньої довжини, товстий, сірувато-світло-зелений, з бордовою основою. Прилистники дрібні, ланцетовидні.

Насіння середньої величини, яйцеподібне, опукле. Осьова порожнина середнього розміру, широкоовальна.

Збуджуванність бруньок і пагоноутворювальна здатність високі.

Плодоношення зосереджено в основному на кільчатках.

Плоди середньої і вище середньої величини, масою (140-170г.), одномірні, правильної, кулясто-конічної форми. Лійка середньої ширини, глибока, сіро-оржавленна (плямистий візерунок). Плодоніжка коротка, середньої товщини або товста, вигнута. Блюдце вузьке, глибоке з рівними стінками. Чашечка закрита, у деяких плодів напіввідчинена. Підчашечна трубка середньої величини, лійкоподібна. Сердечко вище середнього розміру, кулясте. Насіннєві камери невеликі, відкриті та напіввідкриті.

Шкірочка середньої товщини і щільності, еластична, слабо блискуча, з сірою оржавленністю на верхівці плоду, суха, світло-зелена, з буро-темно-червоним розмитим покривним рум'янцем майже на всій поверхні плоду і невеликою кількістю середніх за розміром зеленувато-сірих підшкірних точок і слабким сизим нальотом.

М'якоть світло-кремова з зеленими прожилками, середньої щільності, середньо зерниста, дуже соковита, пріснувато-солодкого, хорошого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4-4,2 бала.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 13,18-13,93%, цукрів - 9,64- 10,97%, органічних тітруємих кислот - 0,18-0,43%, а також вітаміну С - 9,06- 10,19 мг/100 г сирої маси.

Цвіте в середньопізні терміни, дуже рясно і дружно. Життєздатність пилку висока - 80-91%. Зав'язування плодів від вільного запилення помірне - 5-13%.

Кращі запилювачі: Джеймс Грів, Теремок, Слава переможцям, Ямба, Делькорф.

Скороплідний сорт. Врожайність висока. Плодоношення з середньою періодичністю. Чотирирічні дерева на підщепі 54-118 формують по 9-12 кг яблук, 8-9-ти річні - по 33-52 кг.

Знімальна й споживча стиглість плодів збігаються в часі і наступають в кінці серпня. У холодильнику плоди зберігаються до 2-х місяців.

Зимостійкість і стійкість до грибкових хвороб висока.

Використовуються переважно свіжими.

Сорт знаходиться в первинному сортовивченні в наукових установах Полісся і Лісостепу України.

 Маємо сорт яблук Коваленківське в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Коваленківське в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


 

Колорит - сорт яблук літнього терміну дозрівання селекції Молдавського НДІ плодівництва. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Саратоні х Делішес.

Селекціонер: Смиків В.К., Літченко Н.О.

Дерево сильноросле, формує широко пірамідальну, густу крону. Пагони товсті, прямі, округлі, коричневі, опушення слабке. Чечевички середніх розмірів, світлі, розташовані рідко, добре помітні. Бруньки середнього розміру, округлі, коричневі, слабо опушені, притиснуті до пагону. Облистянність дерева хороша. Листя середнього розміру, темно-зелене, матове, округлої форми з коротким гострим кінчиком; нервація груба, зазубренність країв крупногородчата. Черешок середньої довжини і товщини, густо опушений.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом близьким до прямого.

Збудливість бруньок і пагоноутворювальна здатність високі.

Плоди вище середнього розміру і великі, масою (150-210г.), кулясто-конічної форми, з гладкою поверхнею. Лійка середньої ширини і глибини, тупоконічна, без оржавленості. Плодоніжка середньої довжини і товщини, пряма. Блюдце широке, середньої глибини, з невеликою складчастістю. Чашечка відкрита, підчашечна трубка середньої довжини і товщини, чашеобразної форми. Сердечко середньої величини, серцеподібної форми з напіввідкритими насіннєвими камерами середнього розміру. Насіння середньої величини, широке, округлої форми, темно-коричневе.

Шкірочка середньої щільності, гладка, з восковим нальотом, суха, в період знімальної зрілості світло-жовта, пізніше яскраво-жовта, покрита темно-червоним розмитим рум'янцем на більшій частині поверхні і невеликою кількістю дрібних малопомітних підшкірних цяток.

М'якоть біла, дрібнозерниста, ніжна, дуже соковита, ароматна, пряно-солодка, відмінного десертного смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,5-4,7 бала.

Початок цвітіння спостерігається на 2-3 дні раніше, ніж у сорту Мелба. Тривалість цвітіння - 6-9 днів.

Кращі запилювачі: Червоні вітрила, Мелба.

Тип плодоношення змішаний.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 13,0-23,7%, цукрів - 10,7-11,2%, органічних кислот - 0,12-0,22%, а також вітаміну С - 3,60-8,54 мг/100 г. сирої маси.

Вступає в пору плодоношення на карликовій підщепі М9 на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна. Врожайність 8-ми річних дерев становить 29 кг.

У степовій частині Криму знімальна стиглість плодів настає в другій половині липня, споживча - з кінця липня до середини серпня. Вчасно зняті плоди можна зберігати 3 тижні. На дереві плоди тримаються добре, не обсипаються.

Зимостійкість висока, дерева без пошкодження переносять зими з пониженням температури повітря до -23,1-25,6°С.

Стійкість до парші середня, до борошнистої роси висока.

Товарність плодів висока.

Транспортабельність плодів хороша.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для технічної переробки (соки, компоти, джеми, варення).

Знаходиться в Державному сортовипробуванні, придатний для поширення в промислових садах південних регіонів України.

Маємо сорт яблук Колорит в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Колорит в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Конфетне - сорт яблук ранньолітнього терміну дозрівання російської селекції. Виведений сорт в ВНДІ садівництва ім. І. В. Мічуріна в результаті схрещування сортів Папіровка х Коробівка.

Селекціонери: Ісаєв С.І., Іванова З.І., Максимова М.П., Заєць В.К.

Дерево середньоросле, формує кулясту, густу крону.

Плоди середнього розміру, масою (90-150г.), не вирівняні за розміром, кулясто- конічної форми.

Шкірочка зелено-жовта з буро-червоним смугастим рум'янцем, інтенсивність фарбування плодів залежить від освітлення, всередині крони плоди майже нефарбовані, а на периферії - рум'янець покриває велику частину поверхні плоду. Плодоніжка коротка, товста.

М'якоть зеленувата, щільна, дрібнозерниста, соковита, ніжна, тане, хорошого кисло-солодкого смаку з характерним медовим ароматом, дуже смачна. Кислоти в плодах зовсім не відчувається, тому сорт буде справжньою знахідкою для шанувальників солодких плодів.

Дегустаційна оцінка - 4,5-4,7 бала.

У пору плодоношення вступає рано на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока. Плодоношення зосереджено на кільчатках і вегетативних приростах. Схильний до періодичності плодоношення.

Плоди дозрівають неодночасно, починаючи з кінця липня до середини серпня. У холодильнику зберігаються протягом 2-3 тижнів.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб середня.

Цікавим є для аматорського садівництва завдяки смачним солодким (цукерковим) плодам.

Маємо сорт яблук Конфетне в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Конфетне в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.



    

        Леді Крим - сорт яблук літнього терміну дозрівання. Мутант отриманий в Криму в результаті індивідуального добору з популяції сорту Пінк Леді.

Дерево середньоросле, формує кулясту, густу крону.

Плоди середнього розміру і великі, масою (160-190г.), округло-циліндричної форми.

Шкірочка середньої товщини, гладенька, масляниста, блискуча, зі слабким восковим нальотом, жовта, покрита розмитим червоним рум'янцем на більшій частині поверхні плоду.

М'якоть жовта, щільна, хрустка, соковита, ароматна, відмінного десертного смаку.

Цвіте в середні терміни.

Дозрівають плоди - серпень. Зберігаються протягом 3-5 тижнів.

Універсального призначення.

Сорт рекомендований для степової зони та півдня України.

Маємо сорт яблук Леді Крим в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Леді Крим в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

  

Малуша - сорт яблук літнього терміну дозрівання української селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Вільямс Прайд х Каравелла.

Дерево слабо- або середньоросле, формує компактну крону.

Плоди середнього розміру, масою (145-170г.),  кулястої форми, зі слабкою ребристістю.

Шкірочка зеленувато-жовта, вкрита темнуватр-червоним розмитим рум'янцем в штрихах на більшій частині поверхні плоду.

М'якоть кремова, дрібнозерниста, щільна і соковита, кисло-солодка, доброго смаку.

Дегустаційна оцінка - 4-4,4 бала.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на середньорослій підщепі на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока.

Знімальна й споживча стиглість настає - 15 липня. Зберігаються 2-3 тижні.

Зимостійкість висока.

Імунний до парші, стійкий до борошнистої роси.

Транспортабельність плодів висока.

Рекомендований для поширення в зонах Лісостепу, Поліссі та Степу України.

Маємо сорт яблук Малуша в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Малуша в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Мантет - сорт яблук літнього терміну дозрівання канадської селекції. Отримано сорт в результаті відбору сіянця з насіння сорту Титовка від вільного запилення на дослідній станції в Мордене (Канада).

Дерево середньоросле, формує овальну крону, середньої густини. Пагони коричневого кольору, колінчаті, з невеликими сірими чечевичками. Листя зелене, великого розміру, подовжено-еліптичної форми, з витягнутим, довгим і вгору спрямованим кінчиком, з загостреною або клиновидною основою. Лист блискучий, шкірястий, не зігнутий по центральній жилці. Листова пластинка гладка, рівна, краї слабохвилясті, пилчасті, трохи підняті. Черешок довгий, товстий, від пагону відхилений, має багате антоціанове забарвлення. Прилистники шиловидні, невеликі. Листові бруньки мають середній розмір, опуклі, опушені, конічні. Під час цвітіння яблуня покривається великими квітками блюдцевидної форми, біло-рожеві бутони мають фіолетовий відтінок, пелюстки довгасті, світло-рожевого кольору.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом 50-85 градусів і спрямовані вгору.

Збудливість бруньок вища за середню, пагоноутворювальна здатність середня.

Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках, менше - на плодових прутиках і верхівках однорічних приростів.

Плоди середніх розмірів, масою (110-140г.), широко-округло-конічної форми, у верхній частині трохи ребристі, середньої одномірності.

Шкірочка тонка, ніжна, гладка, жовто-зелена, з рожево-червоним смугасто-розмитим рум'янцем на більшій частині поверхні плоду, дрібними сіруватими підшкірними крапками і легким сизим нальотом.

М'якоть біла, з рожевими прожилками, соковита, ніжна, середньої щільності, ароматна, солодка зі слабким кислуватим присмаком, десертного смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,5-4,8 бала.

Цвіте в середні терміни. Життєздатність пилку середня - 40-61%. Зав'язування плодів від вільного запилення - 9-14%.

Кращі запилювачі: Віста Белла, Джуліред, Мелба, Папіровка.

Скороплідний сорт. В плодоношення вступає на 3-4-й рік після садіння в сад на середньорослій підщепі. У молодому віці дерева врожайні, врожайність щорічна. З віком схильний до періодичності плодоношення. У роки рясного врожаю плоди дрібнішають. Врожайність 8-9-ти річних дерев становить - 20-35 кг, 10-13-ти літніх - 40-75 кг з дерева.

Знімальна й споживча стиглість у Степу України настає - 10-20 липня, в Лісостепу - 20-30 липня, на Поліссі - 1-10 серпня. Дозрівання плодів неодночасне, розтягнуте - з середини липня до 15-20 серпня. Збирають плоди в 2-3 прийоми. Плоди швидко перестигають. Зберігаються в звичайних умовах - 10-15 днів.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість до борошнистої роси висока, до парші - середня. У вологі роки плоди і листя уражаються паршею.

Транспортабельність плодів середня.

Плоди вживаються у свіжому вигляді, для виробництва високоякісних соків. Проходить первинне та виробниче випробування в насадженнях наукових установ у всіх зонах України. Перспективний сорт для Полісся, центрального і північно-східної частини Лісостепу України.

 Маємо сорт яблук Мантет в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Мантет в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


       Медове (Медуниця) - сорт яблук пізньолітнього терміну дозрівання російської селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Уелсі х Коричневе смугасте в 1935 році в МДУ імені В.М.Ломоносова. Перше гібридне насіння було висіяне в 1936 р, а перший урожай зібрали в 1944 р За виведення нового сорту Ісаєв С.І. отримав Сталінську премію, однак в Держреєстр і каталог ВНІІСН Медуниця досі так і не потрапила. Назву сорт отримав завдяки солодкому медовому смаку своїх плодів.

Селекціонер: Ісаєв С.І.

Дерево сильноросле, формує широкопірамідальну крону. Пагони округлі, трохи опушені, світло-коричневі. Гілки пониклі. Листя оригінальне, що відрізняється від звичайного яблучного листя по формі, дуже красиве, матово-зеленого кольору. За формою листя еліптичне, тонке, довге, платівка в центрі листа має вигин. На дотик листя грубе, покрите дрібним зморшкуватим, як би витісненим рельєфом. Листя можуть мати різні розміри. Квітки білі.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під гострим кутом.

Плоди середнього розміру, масою (120-130г.), округло-конічної форми, рідше бувають плоско-округлі.

Шкірочка щільна, жовто-зелена, з розпливчасто-червоним рум'янцем і коричневими смугами. М'якоть лимонно-жовта, дрібнозерниста, дуже соковита, ароматна, десертного смаку. Медуниця вважається самим солодким сортом з приємним пряно-медовим ароматом серед інших літніх сортів яблук.

Дегустаційна оцінка - 4-4,3 бала.

Самобезплідний сорт. Для кращого зав'язування плодів потребує сортів-запилювачів.

Кращі запилювачі: Аніс свердловський, Білий налив, Перемога Черненко, Бельфлер-китайка.

В плодах міститься: цукрів - 14%, вітаміну С - 7,8 мг на 100 г. сирої маси.

В плодоношення вступає на 4-5-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна. Схильний до періодичного плодоношення.

Дозрівають плоди з середини серпня до початку вересня. В умовах затінення плоди дозрівають неодночасно. Після збору зберігаються протягом 2-х місяців в звичайних умовах. Якщо яблука покласти в холодильник, то термін їх зберігання збільшується. Плоди не обсипаються. Під час зберігання втрати їх смакових якостей не спостерігається. При зберіганні медовий присмак м'якоті стає біліше насиченим.

Зимостійкість висока.

Плоди і листя уражуються незначно паршею, плоди стійкі до плодової гнилі.

Не вибагливий до умов зростання.

Основне призначення плодів - приготування варення, джемів, соків, вживання в їжу у свіжому вигляді.

  Маємо сорт яблук Медове в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Медове в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Мелба - сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання канадської селекції. Отримано сорт в 1898 році на Центральній дослідній станції в Оттаві (Канада) шляхом посіву насіння сорту Мекінтош від вільного запилення.

Дерево середньоросле, в молодому віці росте інтенсивно й формує широкоовальну крону, в період повного плодоношення - ширококулясту форму крони, середньої густини. Пагони середньої товщини, середньо опушені. Листя довгасте, овальне, слабо зігнуте, на сильних пагонах опукле, роздуте вгору, світло-зелене, часто з жовтуватим відтінком. Край листа городчатий. Квітки великі, бутони біло-рожеві з фіолетовим відтінком, пелюстки світло-рожеві, кулясті, зімкнуті, злегка знаходять один на одного.

Збудливість бруньок вища за середню, пагоноутворювальна здатність середня.

Тип плодоношення змішаний, але основна маса плодів у дорослих дерев формується на кільчатках.

Основні скелетні гілки масивні, буро-помаранчевого забарвлення, відходять від стовбура під кутом 60-85 градусів.

Плоди середнього розміру, масою (110-130г.), сплющено-кулясто-конічної форми, середньої одномірності, слабо ребристі. Найбільший діаметр ближче до основи плоду. Лійка глибока, середньої ширини. Плодоніжка середньої довжини, тонка. Блюдце середньої глибини, вузьке, складчате, чашечка закрита. Сердечко середньої величини, у формі цибулини. Насіннєві камери наближені до верхівки плоду, вони широко відкриті в осьову порожнину. Насіння велике, довгасте, коричневого забарвлення.

Шкірочка тонка, щільна, гладка, блискуча, ніжна, світло-зелена, з рожево-червоним розмито-смугастим покривним рум'янцем на більшій частині поверхні плоду і легким восковим нальотом. Підшкірні точки білі, середньої величини або дрібні, добре помітні на пофарбованій частині плоду.

М'якоть біла, ніжна, дуже соковита, з сильним цукерковим ароматом, відмінного кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,5-4,7 бала.

Цвіте в ранні терміни. Діплоїд. Життєздатність пилку середня - 38-51%. Слабо схильний до самоплідності.

Кращі запилювачі: Віста Белла, Джеймс Грів, Папіровка, Старк Ерліест.

Плоди містять: сума цукрів - 10,5%, тітруємих кислот - 0,78%, аскорбінової кислоти - 13,4 мг/100г., Р-активних речовин - 297 мг / 100г, пектинових речовин - 10,1%.

Скороплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 4-5-й рік після садіння в сад. Врожайність висока. Схильний до періодичності плодоношення різко. Молоді дерева плодоносять щорічно, старі - періодично. Врожайність 8-10-ти річних дерев становить - 40-80 кг з дерева.

Знімальна й споживча стиглість плодів наступає в першій декаді серпня. Дозрівання плодів досить дружне. У холодильнику зберігаються близько 2-х місяців, в звичайних умовах - 15-20 днів.

Зимостійкість висока.

Стійкість проти парші нижча за середню, проти борошнистої роси - середня.

Транспортабельність плодів середня.

Плоди використовуються у свіжому вигляді, для виготовлення соків, сидрів, компотів. Сорт потребує інтенсивного захисту від парші, обрізки з укорочуванням, проріджування і омолодження плодух.

Районованих по всій території України з 1962 року і донині є основним сортом літнього терміну дозрівання, як у промислових насадженнях, так і в колективних і дачних садах.

Маємо сорт яблук Мелба в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Мелба в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Моліс Делішес (Molies Delicious) - сорт яблук пізньолітнього терміну дозрівання. Отримано сорт в США в 1974 році в результаті схрещування гібридної форми (Голден Делішес х Edgewod) х гібридної форми (Gravenstein х Clоsе).

Дерево середньоросле, формує компактну, густу крону, спурового типу.

Плоди великі, масою (180-200г.), округло-конічної форми.

Шкірочка щільна, блискуча, жовта з яскравим карміновим крапчато-смугастим рум'янцем по всій поверхні плоду.

М'якоть щільна, соковита, дуже солодка (без кислоти), з сильним дюшесовим ароматом, відмінного десертного смаку.

Самоплідний сорт.

Скороплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна.

Дозрівають плоди - 15-20 серпня. Зберігаються плоди в підвалі до 40 днів. При повному дозріванні плоди не схильні до осипання.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість до грибкових хвороб середня. Уражується борошнистою росою при загущених посадках.

 Маємо сорт яблук Моліс Делішес в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Моліс Делішес в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.




Настя - сорт яблук літнього терміну дозрівання української селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Віста Белла х Прима.

Дерево середньоросле, формує овальну, компактну крону.

Плоди середнього розміру, масою (130-170г.), сплющено-округлої форми, зі слабкою ребристістю.

Шкірочка зеленувато-жовта, покрита червоним розмитим рум'янцем в штрихах на більшій частині поверхні плоду.

М'якоть кремова, дрібнозерниста, дуже щільна і соковита, кисло-солодка, доброго смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,2-4,3 бала.

Плоди містять: сухих розчинних речовин - 13,5-12,3%, цукрів - 11,4-9,41%, кислот - 0,62-0,56%, а також вітаміну С - 7,7-8,1 мг на 100 г. сирої маси.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на середньорослій підщепі на 2-3-й рік після садіння в сад. Врожайність дуже висока.

Знімальна й споживча стиглість плодів настає - 1-10 серпня. Дозрівання неодночасне, розтягнуте на місяць.

Зимостійкість висока.

Імунний до парші, стійкий до борошнистої роси.

Потребує обробки кальцієм.

Внесений до державного реєстру сортів рослин України в 2017 році. Рекомендований для вирощування в зонах Лісостепу, Полісся і Степу України.

Маємо сорт яблук Настя в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Настя в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 


 

Орлінка - сорт яблук раньолітнього терміну дозрівання російської селекції. Отримано сорт в 1978 році під ВНІІСПК в результаті схрещування сортів Старк Ерліест х Перший салют.

Селекціонери: Сєдов Е.Н., Сєрова З.М., Красова Н.Г.

Дерево сильноросле, формує кулясту крону. Гілки прямокутної форми, компактно розташовані на стовбурі. Основні скелетні гілки відходять від стовбура під гострим кутом. Кінці гілок спрямовані вгору. Кора на штамбі і основних скелетних гілках гладка, темно-сіра. Пагони товсті, опушені, коричневого кольору, слабо колінчаті, в перерізі - кулясті. Чечевички дрібні, у великій кількості. Бруньки притиснуті до пагону, великі, подовжено-конічної форми. Листя велике, кулясто-яйцевидної форми, довгозагостренне, з гвинтоподібно скрученими кінчиками. Поверхня листової пластинки матова, зморшкувата, з ніжним жилкуванням, ввігнутої форми, з вигнутими донизу. З верхньої сторони листова пластинка середньо опушена, з нижньої - сильно опушена. По краю листя крупнохвилясте, з крупногородчатою зазубренністю. Черешки товсті, довгі, з опушенням, біля основи - антоціанового забарвлення. Квіткові бруньки великі, ворсисті, подовжено-конічної форми. Квітки великі, дрібноблюдцевидної форми, світло-рожевого забарвлення. Пелюстки середньо зімкнуті, з трохи піднятими краями, за формою можуть бути кулястими або довгастими. Рильця маточки можуть розташовуватися нижче рівня пильників або на одному рівні з ними.

Плоди середнього розміру і великі, масою (120-150г.), одномірні, скошені, кулястої або приплюснуто-кулястої форми, ребристі (ребра широкі). Плодоніжка коротка, зігнутої форми. Лійка дрібна, вузька, гостро-конічної форми. Чашечка напіввідчиненого типу. Сердечко великого розміру, за формою - кругле. Насіннєві камери великі, відкриті. Підчашечна трубка досить довга, лійковидної форми. Насіння дрібне, темно-коричневого забарвлення, за формою - кулясте.

Шкірочка гладенька, суха, з глянцевим відливом, в період знімальної зрілості зеленувато-жовта, в споживчий період - світло-жовта, покривне забарвлення виражене червоними смугами, що проходять по карміновому фону, і займає більшу частину поверхні плоду. Підшкірні цятки світло-зеленого кольору, добре помітні, нечисленні.

М'якоть кремова, грубозерниста, сколюється, щільна, соковита, приємного кисло-солодкого, карамельного смаку, ароматна.

Дегустаційна оцінка - 4,3 бали.

Плоди містять: цукрів - 9,5%, тітруємих кислот - 0,8%, вітаміну С - 6,6 мг/100 г.

Скороплідний сорт. У пору плодоношення вступає на 4-5-й рік після садіння в сад. Урожайність висока. Плоди зав'язуються на простих і складних кільчатках, списиках.

Дозрівають плоди - 10-20 липня. Споживчий період нетривалий, яблука зберігаються близько 2-3 тижнів. Розтягнутий період дозрівання плодів. Плоди можуть дозрівати на дереві напротязі місяця, при цьому стають прозорими (скляними), а м'якоть пухкою, водянистою, смак погіршується.

Зимостійкість висока.

Стійкий до грибкових хвороб.

Споживаються плоди у  свіжому вигляді, а також для технічної переробки.

Маємо сорт яблук Орлінка в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Орлінка в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 



Орловим - сорт яблук ранньо-літнього терміну дозрівання російської селекції. Отримано сорт в 1977 році у Всеросійському НДІ селекції плодових культур в результаті схрещування сортів Антонівка звичайна з сіянців SR-0523.

Селекціонери: Сєрова З.М., Сєдов Е.Н., Жданов В.В.

Дерево середньоросле, швидкоростуче, формує кулясту або мітловидну крону, середньої густини, легко формується. Кора на штамбі і основних скелетних гілках світло-коричнева, з лущенням. Пагони тонкі, коричневі, ворсисті, колінчатої форми, в перерізі - округлі. Чечевички досить дрібні і зустрічаються рідко. Бруньки притиснуті, конічної форми, ворсисті. Листя середнього розміру, зморшкуваті, світло-зелені, з легким жовтуватим відтінком, слабким жилкуванням, довгасто-яйцевидної форми, з витягнуто-загостреними, гвинтоподібно закрученими кінчиками. Листова пластина з матовою поверхнею, опукла, вигнута донизу. Краї листя хвилясті, дрібногородчаті. Черешки середні по довжині і товщині, ворсисті. Прилистники середньої величини, мають ланцетовидну форму. Плодові бруньки ворсисті, подовженої форми. Квітки блідо-рожеві, практично білі, великі, блюдцевидної форми, пелюстки зімкнуті, підняті у вигляді «човника». У квітці іноді зустрічається 6 пелюсток. Бутони біло-рожеві.

Основні скелетні гілки розташовуються рідко і мають викривлену форму, при відходженні від стовбура утворюють з ним практично прямий кут.

Плоди середньої величини, масою (120-170г.), одномірні, плоско конічної форми, трохи скошені, зі слабо вираженою ребристістю. Плодоніжка коротка, пряма, поставлена під нахилом. Лійка середньої глибини, гостро конічної форми, з незначною оржавленністю. Блюдце дрібне, бороздчатої форми, із закритою чашкою. Сердечко цибулиновидне, насіннєві камери напіввідкриті. Підчашечна трубка досить глибока, має циліндричну форму.

Шкірочка глянцева, гладка, в період знімальної зрілості - зелена, в період споживання - світло-жовта, покривне забарвлення виражене на більшій частині яблука у вигляді розмитого рум'янцю і смуг яскраво-червоного кольору. Підшкірні точки на поверхні плоду малопомітні.

М'якоть кремова, щільна, сколююча, дуже соковита, приємного, кисло-солодкого смаку, неповторного, вельми сильного аромату (нагадує запах яблук сорту Антонівка звичайна).

Дегустаційна оцінка - 4,3-4,5 бала.

Плоди містять: цукрів - 10,2%, аскорбінової кислоти - 10,2 мг/100г., титруємих кислот - 0,72%, пектинових речовин - 13,6%, P-активних речовин - 186 мг/100 г. сирої маси .

Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока. 10-ти річне дерево дає: 60-80 кг яблук. Урожайність висока. Не схильний до періодичності плодоношення.

Знімальна зрілість плодів - 15-30 липня, споживча стиглість - до кінця серпня. Дозрівання плодів розтягнуте. При зборі врожаю і подальшому його зберіганні слід уникати ударів об тверді поверхні, так як в разі падіння яблука можуть мати плями, розколюватися. У зв'язку з нетривалим періодом зберігання (не більше 3-4 тижнів) плоди часто пускають в переробку на соки, джеми і повидло. Плоди схильні до розтріскування.

Зимостійкість дуже висока.

Середньо стійкий до борошнистої роси, стійкість до парші висока.

Маємо сорт яблук Орловим в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Орловим в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту. 

 



Паланка - сорт яблук літнього терміну дозрівання української селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Вільямс Прайд х Каравела.

Дерево середньоросле, формує компактну крону.

Плоди середнього розміру, масою (140-165г.), приплюснуто-кулястої форми, зі слабкою ребристістю.

Шкірочка зеленувато-жовта, вкрита бузково-червоним розмитим рум'янцем в штрихах на більшій частині поверхні плоду і сизуватим нальотом.

М'якоть жовтувато-кремова, дуже щільна і соковита, в період дозрівання кисло-солодка, при повному дозріванні солодка, доброго смаку.

Дегустаційна оцінка - 4-4,3 бала.

Вступає в пору плодоношення на середньорослій підщепі на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайний сорт.

Знімальна й споживча стиглість - 20-30 липня. Зберігаються 2-3 тижні.

Зимостійкість висока.

Імунний до парші, середньо стійкий до борошнистої роси.

Транспортабельність плодів висока.

Рекомендований для поширення в зонах Лісостепу, Поліссі та Степу України.

Маємо сорт яблук Паланка в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Паланка в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 



Піккало - сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання німецької селекції. Отримано сорт в інституті плодових досліджень в Дрезден-Піллніце, Німеччина в результаті схрещування сортів Клівія х Ауралія.

Дерево середньоросле.

Плоди середнього розміру і великі, масою (150-200г.), кулясто-конічної форми.

Шкірочка жовта, вкрита помаранчево-червоним смугасто-штрихуватим рум'янцем на 60-80% поверхні плоду.

М'якоть кремова, щільна, соковита, ароматна, кисло-солодка, відмінного смаку.

Дозрівають плоди - 20-30 серпня. Зберігаються у сховищі 2-3 тижні. У холодильнику 2-3 місяці.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Універсального використання.

Маємо сорт яблук Пікалло в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Пікалло в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

 

Пірос (Piros) - сорт яблук ранньо-літнього терміну дозрівання німецької селекції. Отримано сорт в Німеччині в результаті схрещування сортів Геліос х Аполлон.

  Дерево середньоросле, формує широкоовальну, рідку крону. Пагони середньої довжини і короткі, товсті, прямі, слабо колінчаті, опушення середнє, жовтувато-коричневе з невеликою кількістю округлих чечевичок. Бруньки середньої величини, ширококонічні, коричневі, сильно притиснуті до пагону. Листові пластинки середніх розмірів, жовтувато-зелені, широкояйцевідні з округлою основою і середнім по довжині різко загостреним кінчиком, жорсткі, з зморшкуватою поверхнею, складеність середня, зігнутість слабка, розміщені під великим гострим кутом до пагону; краї хвилясті (хвилі великі), городчаті. Черешок середньої довжини і товщини, світло-зелений, з червоною нижньою стороною і червоною основою. Прилистники дрібні, ланцетовидні.

Основні скелетні гілки середньої міцності, відходять від стовбура переважно під прямим кутом.

Збудливість бруньок низька, пагоноутворювальна здатність середня.

Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках і плодових прутиках.

Плоди середньої величини, масою (125-140г.), кулясто-циліндричної форми, одномірні. Лійка глибока, середньої ширини, чиста. Плодоніжка середньої довжини і товщини, пряма. Блюдце широке, глибоке, слабо зморщене. Чашечка напіввідчинена або закрита. Підчашечна трубка довга, овальна. Сердечко невелике, плоско-кулясте. Насіннєві камери невеликі, закриті. Осьова порожнина щелевидна. Насіння добре наповнене, дрібне, яйцевидне з довгим відокремленим носиком, темно-коричневе.

Шкірочка тонка, блискуча, суха, світло-жовта, з ромаранчево-червоним розмитим рум'янцем на 3/4-4/5 поверхні плоду і темно-червоними штрихами на його тлі. Підшкірні точки нечисленні, дрібні, малопомітні.

М'якоть світло-кремова, середньої щільності, дрібнозерниста, сколююча, соковита, пріснувато-кисло-солодка, з карамельним присмаком, відмінного смаку.

Дегустаційна оцінка - 4-4,3 бала.

Цвіте в ранні терміни, рясно, дружно, тривало.

Найкращі запилювачі: Алкмене, Афродіта, Джеймс Грів, Імрус, Голден Делішес, Пінова.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на середньорослій підщепі 54-118 на 3-4-й рік після садіння в сад. Врожайність нарощує помірно. Пізніше висока, регулярне і щорічне плодоношення. 7-8-ми річні дерева формують по 12-18 кг, 10-ти річні - по 23-30 кг яблук.

Знімальна й споживча стиглість плодів - серпень. У холодильнику зберігаються 3-4 тижні.

Зимостійкість висока.

Стійкість до парші та борошнистої роси високі, проти плодової гнилі та європейського раку середня.

Транспортабельність плодів середня.

Використання універсальне.

Високотоварний, ринковий сорт.

Перспективний для промислового й аматорського садівництва, а також для використання в селекції, як джерело високої стійкості проти парші та борошнистої роси, швидкоплідності.

Маємо сорт яблук Пірос в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Пірос в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.


 

 

Пристін - сорт яблук літнього терміну дозрівання американської селекції. Отримано сорт в рамках програми PRI в результаті схрещування сорту Camuzat і гібридної форми PRI 165-9-10.

Дерево середньоросле, формує широко-кулясту крону, середньої густини. Пагони довгі, середньої товщини, прямі, середньо колінчаті, середньої опушені, темно-коричневі, з бордовим відтінком при великій кількості дуже дрібних округлих чечевичок. Бруньки середнього розміру, яйцевидні, темно-коричневі, опушення середнє, міцно притиснуті до пагону. Листові пластинки дрібні, темно-зелені, опушення середнє, широкояйцевідне, з сильно скрученим опущеним вниз кінчиком, середньої величини, поступово загострюється, і округлою основою, зморшкуватою матовою поверхнею, зігнутість слабка, складенність середня, розташовані під малим тупим кутом до пагону; краї середньо хвилясті, 2-3-х тупопільчаті. Черешки короткі, тонкі, світло-зелені з рожевою основою. Прилистники дуже короткі, ланцетоподібні.

Основні скелетні гілки середньої міцності, відходять від стовбура під кутом - 70-90 градусів.

Збудливість бруньок висока, пагоноутворювальна здатність середня.

Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках.

Плоди середніх розмірів, масою (110-130г.), плоско-кулястої форми, із згладженими ребрами по всій висоті і горбистою верхівкою, одномірні. Лійка вузька, середньої глибини, середньої оржавленності (сіра пір'яста оржавленність). Плодоніжка середньої довжини і товщини, біля основи потовщена, злегка нахилена, слабо опушена. Блюдце широке, неглибоке, з пологими борознистими стінками. Чашечка відкрита. Підчащечна трубка велика, конічна. Сердечко середньої величини, плоско-округле. Насіннєві камери великі, закриті. Осьова порожнина довга, вузьколанцетовидна. Насіння середніх розмірів, яйцевидне, декілька асиметричне з дуже коротким округлим носиком, коричневе.

Шкірочка середньої товщини, щільна, тьмяна, часто з помаранчевим рум'янцем і бурою іржавою сіткою, суха, світло-жовта, з великою кількістю світло-зелених підшкірних точок середньої величини, з легким сизим нальотом.

М'якоть жовтувато-кремова, щільна, дрібнозерниста, хрустка, дуже соковита, гарного, кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4-4,2 бала.

Цвіте в середньо-ранні терміни, інтенсивно. Життєздатність пилку середня - 42-51%. Зав'язування плодів від вільного запилення становить - 11-19%.

Дуже скороплідний сорт. Плодоношення рясне. На другий рік росту в саду дерева на підщепі 54-118 формують 2,5-3,0 кг, на четвертий - по 12-20 кг яблук з дерева.

Знімальна зрілість плодів настає - 20-30 липня. Плоди дозрівають неодночасно. У холодильнику зберігаються до місяця.

Зимостійкість вища за середню.

Імунний проти п'яти рас парші, високостійкий до борошнистої роси, в середньому ступені уражується плодовою гниллю та сажистим грибком.

Транспортабельність плодів висока.

Використовується в селекції, як донор гена Vf, джерело раннього терміну дозрівання і швидкоплідності.

Маємо сорт яблук Прістін в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Прістін в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


       Рассвет (Світанок) - сорт яблук ранньолітнього терміну дозрівання російської селекції. Отримано сорт в СКЗНІІСіВ спільно з ВНІІСПК в результаті схрещування сортів Редфрі х Папіровка тетраплоїдна.

Селекціонери: Дутова Л.І., Сєдов Е.Н., Ульяновська Є.В., Жданов В.В., Рагуліна Т.В., Седишева Г.А., Сєрова Е.Н., Махно Л.В., Прічко Т.Г.

Дерево середньоросле, формує вертикальну крону, середньої густини.

Плоди середнього розміру, масою (130-150г.), кулястої форми, одномірні.

Шкірочка гладенька, основне забарвлення - світло-зелене, покривне - яскраво-малиновий рум'янець на більшій частині поверхні плоду.

М'якоть соковита, з тонким ароматом, відмінного, кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,8 бала.

Є поганим запилювачем для інших сортів яблук.

Тип плодоношення змішаний.

Плоди містять: сухих речовин - 12,0%, титруємих кислот - 0,60%, вітаміну С - 5,7 мг на 100г. сирої маси.

Скороплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на підщепі М9 на 2-й рік після садіння в сад. Плодоношення регулярне.

Знімальна зрілість плодів - 20 червня - 10 липня. У холодильнику зберігаються до 1 місяця.

Зимостійкість вища за середню.

Має імунітет до парші, має високу стійкість до борошнистої роси.

Транспортабельність плодів хороша.

Маємо сорт яблук Рассвет в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Рассвет в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 



Ред Атлас - сорт яблук літнього терміну дозрівання канадської селекції.

Дерево сильноросле. Листя дуже велике.

Плоди вище середнього розміру  і велике, масою (150-250г.), приплюснуто-конічної форми, з невеликими ребрами.

Шкірочка плода вкрита червоним рум'янцем, з темними червоними штрихами.

М'якоть біла, ніжна, кисло-солодка, гармонійного смаку.

Дозрівають плоди в серпні.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб середня.

Маємо сорт яблук Ред Атлас в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Ред Атлас в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Ред Мак - сорт яблук літнього терміну дозрівання.

Дерево середньоросле, формує кулясту форму. Має хорошу пагоноутворювальну здатність і слабку збудливість бруньок.

Плоди вище середнього розміру, масою (140г.), сплющено-кулястої форми.

Шкірочка світло-жовта, вкрита червоним розмитим рум'янцем на більшій частині плоду, з підшкірними білими точками.

М'якоть кремова, ніжна, хрустка, хорошого, кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,3-4,5 бала.

Накращі запилювачі: Папіровка, Голден Делішес, Айдаред, Джестер.

Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад.

Дозрівають плоди – 20 липня - 10 серпня. Зберігаються в сховище - 10-14 днів.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість до грибкових хвороб середня. У епіфітотійні роки від парші бажано проводити хімічну обробку.

Маємо сорт яблук Ред Мак в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Ред Мак в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Ред Фрі - сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання американської селекції. Отримано сорт в результаті багаторазових схрещувань з використанням Malus floribunda 821 і групи сортів.

Дерево середньо- або сильноросле, формує широкоовальну, негусту, розлогу крону. Пагони довгі, товсті або середньої товщини, слабо опушені, коричневі. Чечевички середніх розмірів і дрібні, жовтуваті, розташовані поруч, добре помітні. Бруньки дрібні і середньої величини, округло-конічної і овальної форми, коричневі, середньо опушені, притиснуті до пагону. Облистянність хороша. Листя середнього розміру, темно-зелене, помірно блискуче, щільне, оберненояйцевидне і овальної форми, коротко загострене; вираженість нервації середня, зазубренність країв одно-двотупопільчато-городчата. Черешок середньої довжини, товстий або середньої товщини, опушення середнє. Прилистники малі або середньої величини, ланцетоподібні.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом 50-85 градусів.

Збудливість бруньок середня, пагоноутворювальна здатність нижче середнього.

Плодоношення зосереджено на кільчатках, списиках і плодових прутиках.

Плоди середнього та вище середнього розміру, масою (116-152г.), зрізано-кулясто-конічної форми, ребристі, одномірні. Лійка глибока, широка, без оржавленості. Плодоніжка середньої довжини і товщини, міцна, зі світло-коричневим загаром, зелена, опушена. Чашечка закрита; підчашечна трубка дрібна, конічна. Сердечко велике, цибулиновидне з великими напіввідкритими насіннєвими камерами. Осьова порожнина вузька. Насіння добре наповнене, конічне, коричневе (8-13 шт./плід).

Шкірочка середньої товщини, щільна, еластична, гладка, блискуча, масляниста, основне забарвлення - зеленувато-жовте, покривне - інтенсивно червоно-бордовий розмитий рум'янець майже по всій поверхні плоду, з рідко розташованими, дрібними, світлими, підшкірними крапками і слабким нальотом.

М'якоть світло-кремова, щільна, дрібнозерниста, соковита, зі слабким ароматом, гармонійного, кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка 4,5-4,6 бала.

Цвіте в середні терміни, досить помірно. Тривалість цвітіння - 9-15 днів. Життєздатність пилку невисокая- 13-37%. Зав'язування плодів від вільного запилення - 9-16%.

Найкращі запилювачі: Катя, Прима, Джеймс Грів, Теремок.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 11,89%, цукрів - 8,66%, органічних кислот - 0,16%, вітаміну С - 2,39 мг/100г. сирої маси.

У пору плодоношення вступає на підщепі ММ106 на 4-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна. У 5-ти річних дерев на підщепі ММ106 вона склала в середньому - 19 кг, 10-ти літніх - 23 кг з дерева. Плодоношення змішаного типу. Зав'язуються яблука по 1-2 на одному плодовому утворенні, тримаються міцно на дереві, не обсипаються. На дереві плоди не перестигають, довго зберігають свою щільну структуру.

Знімальна зрілість плодів настає в другій половині серпня, споживча - з моменту збору. Зберігаються плоди в холодильнику близько двох місяців.

Зимостійкість вища за середню: зими зі зниженням температури повітря до -22,1 ...- 26,5°С дерева перенесли без видимих пошкоджень. Квітки не стійкі до весняних заморозків.

Імунний до парші, стійкість до борошнистої роси середня.

Транспортабельність плодів висока.

Плоди використовуються у свіжому вигляді, для приготування соків.

За результатами первинного випробування в усіх грунтово-кліматичних зонах України, визнаний перспективним для Криму, Прикарпаття, Лісостепу та Полісся України. Використовується в селекції, як донор гена Vf і джерело стійкості проти комплексу грибкових хвороб.

Маємо сорт яблук Ред Фрі в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Ред Фрі в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Рожевий налив - сорт яблук ранньо-літнього терміну дозрівання народної селекції (Росія).

Дерево середньоросле, формує пірамідальну, компактну крону.

Плоди середнього розміру, окремі великі, масою (135-150 р), кулясто-конічної форми, ребристі, злегка приплюснуті. Лійка глибока, вузька. Блюдце середньої глибини, вузьке, слабкоскладчате. Плодоніжка коротка, середньої товщини, слабо зігнута.

Шкірочка середньої щільності, блискуча, гладенька, основне забарвлення - світло-зелене, покривне - у вигляді насиченого рожевого рум'янцю на більшій частині поверхні плоду. При повному дозріванні на плодах утворюється пруіновий наліт.

М'якоть біла, дрібнозерниста, соковита, ніжна, кисло-солодка зі слабким приємним ароматом, десертного смаку.

Швидкоплідність середня. Вступає в пору плодоношення на 5-6-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, але періодична.

Дозрівають плоди в кінці липня. Плоди вживаються в їжу відразу ж після збору з дерева. Зберігаються плоди в сховищі - 14-20 днів.

Зимостійкість і посухостійкість високі.

Відносно стійкий до грибкових хвороб. Стійкість до парші середня.

Сорт не вимогливий до ґрунтових умов.

Плодоношення зосереджено в основному на списиках, кільчатках і приростах минулого року.

Універсальний, десертний сорт.

Плоди вживають у свіжому вигляді і у вигляді сухофруктів; вони придатні також для різних видів технічної переробки: отримання соків, компотів, киселів і плодового вина, сидру, приготування варення, а завдяки вмісту пектину - джемів, повидла, желе і мусу.

Маємо сорт яблук Рожевий налив в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Рожевий налив в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

 

Саммеред (Summer Red) - сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання канадської селекції. Отриманий від вільного запилення сорту Саммерленд.

Дерево сильноросле, формує овальну, з віком широкоовальну крону, середньої густоти. Пагони довгі, середньої товщини, прямі, слабоколенчаті, сильно опушені, темно-коричневі, з середньою кількістю кулястих і овальних опуклих чечевичок. Бруньки середньої величини, ширококонічні, коричневі, сильно опушені, притиснуті до пагону. Листові пластинки середнього розміру, сірувато-зелені, опушення середнє, широкоовальні і обернені з кінчиком середньої довжини, поступово загострюються, і кулястою або широкодуговідною основою, слабо вигнуті, складеність середня, зі зморщено-горбистою поверхнею, розміщені під прямим або малим тупим кутом до пагону; краї слабо хвилясті, 2-3-х городчаті; вираженість нервації середня. Черешок середньої довжини, товстий, опушений, сірувато-зелений, з червоним відтінком знизу і бордовою основою. Прилистники середньої величини, овальні і ланцетоподібні.

Збудливість бруньок висока, пагоноутворювальна здатність середня.

Основні скелетні гілки міцні, відходять від стовбура під кутом 45-60°.

Плодоношення зосереджено на кільчатках, плодушках, плодових прутиках.

Плоди вище середнього разміру, масою (160-180г.), одномірні, широкоовальної або видовженої, кулясто-циліндричної форми. Лійка середньої глибини, вузька, слабо оржавленна. Плодоніжка середньої довжини, товста, пряма. Блюдце вузьке, неглибоке, холмисто-складчате. Чашечка закрита або напіввідчинена. Підчашечна трубка середньої величини, лійкоподібна. Сердечко середнього розміру, цибулиновидне. Насіннєві камери середньої величини, закриті та напіввідкриті. Осьова порожнина вузькоовальна. Насіння добре наповнене, середнього розміру, клиновидне, коричневе.

Шкірочка середньої товщини, щільна, еластична, гладенька, блискуча, масляниста, зеленувато-світло-жовта, з інтенсивним яскраво-червоним розмитим рум'янцем майже по всій поверхні плоду і великою кількістю дрібних і середнього розміру жовтуватих підшкірних точок.

М'якоть світло-кремова, середньозерниста, хрустка, дуже соковита, дуже ароматна, ніжна, насиченого, солодко-кислого, освіжаючого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,2-4,4 бала.

Цвіте в середні терміни, інтенсивно. Життєздатність пилку середня - 38-53% і нестабільна по роках. Зав'язування плодів від вільного запилення становить - 9-17%, від запилення кращими запилювачами (Джеймс Грів, Слава переможцям, Ямба) -15-21%.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 11,24-12,83%, цукрів - 8,49- 10,11%, органічних тітруемих кислот - 0,68-0,83%, вітаміну С - 5,77-7,86 мг/100г. сирої маси.

Швидкоплідний сорт. У слабкому ступені схильний до періодичності плодоношення. Врожайність висока. На середньорослій підщепі 4-5-ти річні дерева дають - 9-14 кг, 10-ти річні - 35-42 кг/дерева.

Знімальна й споживча стиглість настають одночасно - 20 серпня - 10 вересня. У холодильнику плоди зберігаються 3 місяці.

Зимо- і морозостійкість високі.

Сприйнятливість до парші середня, борошнистої роси вище середнього.

Використовуються переважно свіжими, придатні і для виготовлення натурального соку.

Сорт знаходиться в первинному і виробничому випробуванні в Поліссі та Лісостепу України. Використовується в селекції, як джерело морозостійкості, високої врожайності і товарності плодів.

Маємо сорт яблук Саммеред в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Саммеред в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Санрайз (Sunrise) - сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання канадської селекції.

Дерево середньоросле, швидкоростуче.

Плоди середнього та вище середнього розміру, масою (130-180г.), кулясто-видовженої форми.

Шкірочка зеленувато-біла, вкрита яскраво-малиновим рум'янцем на більшій частині поверхні плоду.

М'якоть біла, середньої щільності, дрібнозерниста, дуже ароматна, кисло-солодка, доброго смаку.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Урожайність висока.

Дозрівають плоди - 20-30 серпня.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб середня. Паршею уражується середньо.

Транспортабельність плодів добра.

Використовуються плоди свіжими, для виготовлення соків, сидрів, компотів.

Маємо сорт яблук Санрайз в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Санрайз в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

 

Сансе (Sansa) - сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання японської селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Гала х Акане. Один з найбільш солодких сортів яблук.

Дерево середньоросле, формує кулясту крону, середньої густини.

Плоди середнього розміру і великі, масою (150-230г.), кулястої форми.

Шкірочка жовта, вкрита помаранчево-червоним рум'янцем, який займає 50-70% поверхні плоду.

М'якоть жовта, сколюється, дрібнозерниста, соковита, дуже солодка (з підвищеним вмістом цукру), відмінного смаку.

Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад. Урожайність висока.

Дозрівають плоди - 20 серпня - 10 вересня. Зберігаються до 2-3-х місяців.

Зимостійкість середня.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Транспортабельність плодів висока.

Універсального призначення, але особливо цінні у свіжому вигляді через свій виключно солодкий смак.

 Маємо сорт яблук Сансе в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Сансе в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Сільвія - сорт яблук ранньо-літнього терміну дозрівання шведської селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Мелба х Стенбок.

Дерево середньоросле, формує пірамідальну, компактну крону. Пагони середньої довжини, товщини, слабо колінчаті, опушення середнє, темно-коричневі з середньою кількістю дрібних чечевичок. Бруньки середнього розміру, ширококонічні, опуклі, сильно опушені, коричневі, сильно притиснуті до пагону. Листові пластинки середньої величини, темно-зелені, блискучі, опушення середнє, подовжено-яйцевидної форми з довгим різко загостреним кінчиком і кулястим або згладжено-серцеподібною основою, складенність і зігнутість слабкі, з горбисто-зморшкуватою поверхнею, розміщені під прямим і великим гострими кутами до пагону; краї слабо хвилясті, одно-двухтупопільчасті. Виразність нервації середня. Черешок середньої довжини, товстий, сильно опушений, червонувато-світло-зелений. Прилистники дуже дрібні, ланцето- і шиловидні, зелені.

Основні скелетні гілки середньої міцності, відходять від стовбура під малим гострим кутом.

Збуджуванність бруньок висока, пагоноутворювальна здатність слабка.

Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках.

Плоди середнього та вище середнього розміру, масою (120-160г.), кулясто-конічної форми, слабо ребристі. Лійка дрібна або запливла, середньої ширини, променево оржавленна. Плодоніжка середньої довжини, товста, опушена, пряма. Блюдце середньої ширини і глибини, холмисто-зморшкувате. Чашечка закрита; підчашечна трубка середня за розміром, конічна. Сердечко середньої величини, цибулевидне. Насіннєві камери напіввідкриті. Осьова порожнина довга, щільовидна. Насіння велике, широкояйцевидне з середньо відокремленим носиком, коричневе.

Шкірочка гладенька, злегка масляниста, зеленувато-світло-жовта, зі слабким рожевим рум'янцем на сонячній стороні плоду, із середнім сизим нальотом і великою кількістю зелених і рожево-зелених підшкірних цяток, дрібних і середніх за величиною.

М'якоть світло-кремова, щільна, середньої зернистості, сколююча, соковита, ароматна, кисло-солодка, доброго смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,8-5 бали.

Цвіте в ранні терміни, інтенсивно і дружно. Життєздатність пилку середня - 48-55%. Зав'язування плодів від вільного запилення помірне - 9-14%.

Найкращі запилювачі: Каравела, Папіровка, Ямба, Айдаред, Ред Делішес, Гала.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 11,59-13,97%, цукрів - 7,48- 11,50%, органічних тітруємих кислот - 0,68-0,93%, а також вітаміну С - 6,24- 8,15 мг/100г. сирої маси.

Швидкоплідний сорт. Врожайність висока, майже щорічна. Урожайність 6-7-ми річних дерев на підщепі 54-118 становить 9-15 кг, 9-10-ти літніх - 18-25 кг.

Дозрівання і споживання плодів наступає - 20 липня - 30 липня. У холодильнику зберігаються 2-3 тижні.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб середня.

Транспортабельність плодів середня.

Використовуються плоди переважно у свіжому вигляді.

Сорт проходить державне випробування в насадженнях дослідних господарств наукових установ в зонах Лісостепу та Полісся. Використовується в селекції як джерело компактності крони, раннього терміну дозрівання плодів.

 Маємо сорт яблук Сільвія в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Сільвія в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

  

    

Сирена - сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання швейцарської селекції. Один із сортів серії Redlove.

Селекціонер: Маркус Кобелт.

Дерево середньоросле, формує компактну, кулясту, добре облистяну крону. Листя з червонуватим відтінком.

Плоди середнього та великого розмірів, масою (120-150г.), мах - (180г.), кулясто-конічної форми.

Шкірочка середньої щільності, темно-рожево-червона.

М'якоть червоно-рожева, з білим візерунком, хрустка, дуже соковита, з ароматом ягід, солодка з кислинкою, відмінного смаку. Розрізане яблуко не окислюється (не коричневіє). Сік насичено-червоного кольору, який зберігається і при термічній обробці. Плоди багаті антиоксидантами.

Цвіте в ранньо-середні терміни, тривало. Квітки рожеві.

Скороплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 2-3-й рік після садіння в сад. Врожайність висока. Дозрівають плоди - 15-30 серпня. Зберігаються в сховищі - до жовтня.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Товарність плодів висока.

Транспортабельність плодів хороша.

Не вимогливий до умов вирощування.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, а також для технічної переробки: соки випічка.

 Маємо сорт яблук Сирена в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Сирена в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

     

       Сочі-2-1 - сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання російської селекції. Виведений сорт у ВНДІ квітництва субтропічних культур в Сочі. У створенні сорту брав участь сорт Прима.

Селекціонер: Інденко І.Ф.

Дерево слаборосле, формує компактну, куясту крону.

Плоди середнього розміру і великі, масою (140-170г.), кулястої форми.

Шкірочка лимонно-жовта, вкрита світло-рожевим рум'янцем, який займає 30-60% поверхні плоду.

М'якоть біло-кремова, середньої соковитості, дуже солодка, відмінного смаку.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад.

Дозрівають плоди - 20-30 серпня. Плоди довго не зберігаються, вимагають швидкої технічної переробки.

Зимостійкість висока.

Має імунітет до парші, стійкий до борошнистої роси і інших грибкових захворювань.

Універсального призначення.

Маємо сорт яблук Сочі-2-1 в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Сочі-2-1 в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

     

      Спасівка - сорт яблук літнього терміну дозрівання української народної селекції, з Полтавщини.

Дерево сильноросле, формує потужну, широкоовальну, густу крону. Пагони довгі, середньої товщини, сильно опушені, коричнево-червоні. Чечевички середнього розміру, жовтуваті, розміщені рідко, слабко помітні. Бруньки  середні по величині, кулясто-конічні, червонувато-коричневі, сильно опушені, притиснуті до пагону. Облистянність хороша. Листя велике й середнього розміру, зелене, мало блискуче, щільне, округле, коротко-загострене; нервація середня, зазубренність країв пильчато-городчата. Черешок короткий або середньої довжини, товстий або середньої товщини, опушений. Прилистники великі, ланцетоподібні.

Кут відходження основних скелетних гілок від стовбура близький до прямого.

Збудливість бруньок вища за середню, пагоноутворювальна здатність середня.

Плоди середньої величини, масою (120-140г.), неодновимірні, плоско-кулястої або кулястої форми, із згладженими ребрами. Лійка середньої глибини і ширини, без оржавленості. Плодоніжка середньої довжини і товщини, міцна, червонувато-коричнева, слабо опушена. Блюдце широке, неглибоке, дрібно складчате. Чашечка закрита; підчашечна трубка коротка, середньої ширини, конічна. Сердечко невелике, цибулиновидне з закритими або слабо відкритими насіннєвими камерами, середніми за розміром. Осьова порожнина овальна. Насіння виконане погано, конічне, світло-коричневе (3-4 шт./плід).

Шкірочка тонка, щільна, гладка, тьмяна, суха, в період знімальної зрілості жовтувато-зелена, пізніше світло-жовта, з легким, ніжним, червоним розмитим рум'янцем на сонячній стороні плоду, середніми сірими малопомітними підшкірними крапками, а також слабким сизим нальотом.

М'якоть біла, із зеленуватим відтінком, пухка, дрібнозерниста, мало соковита, пресновато- кисло-солодкого смаку зі слабким ароматом.

Дегустаційна оцінка - 3,8-4 бали.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 12,22-14,49%, цукрів - 9,42- 10,6%, органічних кислот - 0,24-0,32%, а також вітамін С - 2,42-4,5 мг/100г. сирої маси.

Вступає в пору плодоношення на 6-7-й рік після садіння в сад. Зав'язуються яблука по 1-3 на плодовому утворенні, на дереві тримаються не дуже міцно. Врожайність висока. У період повного плодоношення дерева на насіневій підщепі дають по 250-300 кг яблук, плодоносять різко періодично.

Тип плодоношення змішаний.

Знімальна зрілість плодів настає в кінці липня - початку серпня, споживча - під час прибирання. Зберігаються плоди 2-3 тижні.

Невимогливий до умов вирощування.

Зимостійкість висока.

Стійкість до парші висока, до борошнистої роси середня.

Транспортабельність плодів невисока.

Маємо сорт яблук Спасівка в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Спасівка в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

  

  

Старк Ерліест (Stark's Earliest) - сорт яблук ранньо-літнього терміну дозрівання американської селекції. Сорт невідомого походження, виявлений в 1938 році.

Дерево середньоросле, швидкоростуче в молодому віці, формує високо-конічну крону, з віком кулясту, густу крону. Пагони середньої довжини і товщини, прямі і слабо дугоподібні, слабо колінчаті, сильно опушені, сірувато-коричневі з середньою кількістю світлих, середніх за розміром чечевичок. Бруньки середньої величини, конічні, сірі, сильно опушені, притиснуті до пагону. Листові пластинки середнього розміру, зелене, матове, слабо опушене, широко- і подовжено-яйцевидної форми з різко загостреним кінчиком середнім за величиною і округлою основою, слабо вигнуті, складеність середня або слабка, розміщені під великим гострим і прямим кутом до пагону; краї слабохвилясті, одно- двотупопільчаті. Виразність нервації середня. Черешок середньої довжини і товщини, сильно опушений, сірувато-світло-зелений, з червоною основою. Прилистники дрібні або відсутні, шиловидні.

Основні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом 40-85 градусів. Кінці гілок підняті верх.

Збудливість бруньок середня, пагоноутворювальна здатність вище середньої.

Плодоношення зосереджено на кільчатках, списиках, плодових прутиках, кінцях однорічних приростів.

Плоди нижче середнього і середнього розміру, масою (90-120г.), неодновимірні, сплющено-кулясто-конічної форми, точені або з ледь помітною ребристістю. Лійка дрібна, середньої ширини, променево-оржавленна. Плодоніжка коротка або середньої довжини, майже пряма. Блюдце вузьке і неглибоке з горбато-борознистими стінками. Чашечка закрита або напіввідчинена. Підчашечна трубка середньої величини, лійчаста або циліндрична. Сердечко середнє за розміром, плоско-округле. Насіннєві камери відкриті та напіввідкриті. Осьова порожнина довга, ланцетовидна. Насіння середньої величини, овальної і неправильної овальної форми з коротким гострим носиком, темно-коричневі.

Шкірочка тонка, щільна, блискуча, суха, при зберіганні стає жирною, світло-зелена, покрита інтенсивним яскраво-червоним розмитим рум'янцем на більшій частині поверхні і численними невеликими сірувато-рожевими підшкірними крапками.

М'якоть блідо-кремова, з рожевим відтінком під шкіркою, дрібнозерниста, ніжна, соковита, кисло-солодка, доброго смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,0-4,2 бала.

Цвіте в ранні терміни. Життєздатність пилку середня - 34-41%.

Найкращі запилювачі: Віста Белла, Квінті, Мелба, Папіровка, Шафран літній.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин -11,26-12,66%, цукрів-8,89-9,37%, органічних тітруємих кислот - 0,43-0,68%, а також вітаміну С - 5,19 мг/100 г. сирої маси.

Вступає в пору плодоношення на слаборослій підщепі на 3-й рік, на насінневій підщепі на 5-6-й рік після садіння в сад. Швидко нарощує врожай. Врожайність висока, щорічна. Схильний до періодичного плодоношення. У перші роки плодоношення врожайність помірна (7-18 кг дер.), У дорослих дерев - середня (30-90 кг/дер.).

Знімальна й споживча стиглість настає - 10-20 липня. Дозрівають плоди на 3-7 днів раніше сорту Білий налив. Дозрівання неодночасне, збір плодів у 2-3 прийоми. Зберігаються в підвалі в звичайних умовах близько 10 днів, в холодильнику близько 3-4-х тижнів.

Зимостійкість середня. Квіткові бруньки слабо стійкі до весняних зворотніх заморозків.

Посухостійкість середня.

Стійкість до парші та плодової гнилі нижче середньої, борошнистої роси та бурої плямистості висока.

Не вимогливий до ґрунтових умов. Чуйний на хорошу агротехніку. Потребує ретельної обрізки гілок і нормування врожаю, інакше плоди дрібнішають.

Транспортабельність плодів середня.

Використовуються плоди у свіжому вигляді.

Районований в степовій зоні України з 1980 по 1997р. В даний час він втратив комерційне значення, не розмножується і не залучається в нові насадження. Використовується в селекції, як джерело сверхраннього терміну дозрівання. Вирощують в досвідчених садах наукових установ по всій території України.

 Маємо сорт яблук Старк Ерлієст в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Старк Ерлієст в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

    

         Суйслепське (Малинівка) - старовинний сорт яблук ранньо-літнього терміну дозрівання народної селекції. Інші його назви: Суйслеп, Суйслепське, Суйслепер. За загальноприйнятою версією сорт походить з країн Балтії. Його дерева були виявлені в кінці XVIII століття в маєтку Суслепа (Suislepa), розташованого на території сучасної Естонії. Вперше сорт був описаний французьким помології по імені A.Leroy в 1845 році. Однак деякі помологи висувають версію про французьке походження Суйслепского.

Дерево середньоросле, формує кулясту, густу крону, з піднятими вгору гілками. Пагони товсті, червонувато-коричневі, опушення середнє. Листя середнього розміру або велике, широке, майже кулястої форми, сильно вигнуте, темно-зелене, блискуче зі слабко зморшкуватою поверхнею, пильчато-городчате, опушення середнє. Зазубренність країв велика, зубці відходять в сторони.

Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках, списиках і плодових прутиках.

Плоди середньої або вище середньої величини, масою (80-130г.), мах - (160г.), кулясто-конічної форми, неодновимірні, відрізняються за формою, але частіше сплощені, конічні у верхній частині, іноді нерівнобокі, з добре помітними ребрами. Плодоніжка середньої довжини або довга, здавлена з боків. Блюдце вузьке, дрібне. Лійка середньої глибини, часто з променистою світло-бурою оржавленністю. Сердечко дуже велике, в формі широкої цибулини. Насіннєві камери великі, відкриті. Насіння середнього розміру, плоске, темно-коричневе.

Шкірочка гладенька, блискуча, основне забарвлення - зеленувате або солом'яно-жовте, блискуче при дозріванні, покривне забарвлення - у вигляді рожевого рум'янцю і на його тлі яскраво-червоних смуг. Підшкірні точки зеленуваті, добре помітні.

М'якоть біла, часто рожева під шкіркою і з рожевими прожилками всередині плоду, дрібнозерниста, ніжна, ароматна, доброго, кисло-солодкого, десертного смаку.

Плоди містять: сума цукрів - 9,8%, тітруємих кислот - 0,7%, аскорбінової кислоти - 9,2 мг/100г. на 100г. сирої маси.

Самобезплідний сорт.

Найкращі запилювачі: Білий налив, Грушівка московська.

Вступає в пору плодоношення на насінневій підщепі на 6-8-й рік, на середньорослій підщепі - на 3-4-й рік після садіння в сад. У молодому віці плодоношення щорічне, з віком - періодичне. Врожайність середня.

Дозрівають плоди з кінця липня до кінця серпня. Дозрівання неодночасне, розтягнуте. Схильні до обпадання. Після знімання плоди можуть зберігатися близько двох тижнів.

Транспортабельність і лежкість плодів низька, що зумовлено наявністю тонкої шкірки і ніжною м'якоті.

Зимостійкість вища за середню.

У вологі роки сорт дуже сприйнятливий до ураження паршею і плодовою гниллю. Уражається молочним блиском, цитоспорозом.

Вживаються плоди у свіжому вигляді, для компотів.

 Маємо сорт яблук Суйслепське в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Суйслепське в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

     

Трініті (Trinity) - сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання польської селекции.

Дерево слабо- або середньоросле. Пагони синьо-фіолетові. Листя червоно-фіолетове. Квітки рожево-фіолетове.

Плоди середнього розміру і великі, масою (160-200г.), кулясто-конічної форми.

Шкірочка темнувато-червона (бордова).

М'якоть насичено червона, ароматна, кисло-солодка, відмінного, десертного смаку. Сік темно-червоний.

Дегустаційна оцінка - 4,4-4,5 бала.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 2-3-й рік після садіння в сад. Врожайність висока.

Дозрівають плоди - 20 серпня - 10 вересня.

Зимостійкість висока.

Посухостійкість середня.

Стійкість до грибкових хвороб висока.

Транспортабельність плодів хороша.

 Маємо сорт яблук Трініті в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Трініті в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

    

Целесте (Celeste, Delcorf Schuman) - сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання німецької селекції. Клон французького сорту Делькорф (Дельберестівале) з більш інтенсивно забарвленими плодами. Клубний сорт.

Дерево середньоросле, формує широкопірамідальну, підняту крону, середньої густини.

Плоди середнього розміру і великі, масою (150-200г.), овальної форми, трохи подовжені.

Шкірочка тонка, зеленувато-жовта з інтенсивним червоно-помаранчевим смугастим рум'янцем, майже на всю поверхню плоду.

М'якоть жовта, дуже соковита, тане, хрустка, ароматна, кисло-солодкого, гармонійного, відмінного смаку. За смаковими характеристиками поступається основному сорту Дельбарестівале.

Дегустаційна оцінка - 4,8-5 балів.

Сорт є еталоном за смаком серед літніх сортів яблук.

Цвіте в ранні терміни. Діплоїд. Даний сорт добре запилює інші сорти.

Найкращі запилювачі: Айдаред, Гала, Голден Делішес, Діскавері, Ельстар, Санрайз, Арлет, Еліста, Ідаред, Найдаред, Джеймс Грів, Лодел, Саммеред, Гала Маст, Фієста.

Швидкоплідний сорт. Врожайність висока. Плодоношення рясне.

Знімальна зрілість плодів настає - 20-30 серпня. Дозрівання плодів нерівномірне. У холодильнику плоди зберігаються до 2-х місяців, в газовому середовищі до січня.

Зимостійкість середня.

Стійкість до парші та борошнистої роси - середня. Уражується бактеріальним опіком.

Транспортабельність і товарність плодів високі.

Промисловий сорт.

Маємо сорт яблук Целесте в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Целесте в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

    

Цуя Ріхард - сорт яблук літнього терміну дозрівання.

Дерево середньо- або сильноросле.

Плоди середнього розміру, масою (140-170г.), кулясто-конічної форми.

Шкірочка жовта з рум'янцем по всій поверхні плоду.

М'якоть щільна, дуже соковита, з сильним ароматом, солодка, доброго смаку.

Врожайність висока. Потребує проріджування зав'язі.

Дозрівають плоди - серпень.

Зимостійкість висока.

Інтенсивний сорт.

Маємо сорт яблук Цуя Ріхард в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Цуя Ріхард в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

  

Шафран молдавський - сорт яблук літнього терміну дозрівання молдавської селекції.

Дерево середньоросле, формує плоско-кулясту, добре облистяну, густу крону.

Плоди середнього розміру і великі, масою (140-190г.), плоско-кулястої форми.

Шкірочка щільна, жовтувато-зелена, вкрита суцільним, густим, темнувато-червоним рум'янцем по всій поверхні плоду і сизим пруіновим нальотом.

М'якоть біла, дрібнозерниста, щільна, соковита, кисло-солодка з пряністю, гарного смаку.

Вступає в пору плодоношення на 6-7-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна. Міцно висять на дереві, не обсипаються.

Дозрівають плоди - 10-20 серпня. Зберігаються у сховищі до 15-20 вересня.

Зимостійкість висока.

Посухостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб висока. Дуже слабо плоди уражуються паршею.

Товарність плодів висока.

Не вимогливий до умов вирощування.

Маємо сорт яблук Шафран молдавський в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Шафран молдавський в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

  

       

Фея - сорт яблук ранньо-літнього терміну дозрівання російської селекції. Отримано сорт в СКЗНІІСіВ в результаті схрещування сортів Мантет х Папіровка тетраплоїдна і з 2019 року включена до Держреєстру.

Селекціонери: Дутова Л.І., Ульяновська Є.В., Рагуліна Т.В., Махно Л.В., Прічко Т.Г.

Дерево середньоросле, формує компактну, вертикальну крону, середньої густини. Гілки ростуть вертикально. Кора темно-коричнева. Листя невелике, овальне. Поверхня листової пластинки матова, пофарбована в темно-зелений колір.

Плоди великі, масою (165-200г.), мах - (250г.), кулясто-ребристої форми, одномірні.

Шкірочка жовтувато-зелена. Рум'янець найчастіше відсутній, або проявляється у вигляді слабо помітних, напівпрозорих, розмитих смуг рожевого відтінку на сонячній стороні плоду.

М'якоть зеленувата, середньої щільності, ніжна, ароматна, солодко-кисла, хорошого освіжаючого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,5 бала.

У плодах міститься: сухих речовин - 11,0%, цукрів - 8,3%, титруємих кислот - 0,87%, вітаміну С - 17,6 мг на 100г. сирої маси.

Тип плодоношення змішаний.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на карликовій підщепі на 2-3-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна.

Дозрівають плоди - 1-15 липня. У холодильнику зберігаються до місяця.

Зимостійкість висока.

Посухостійкість висока.

Стійкість до парші та борошнистої роси висока.

Придатний до інтенсивних технологій вирощування.

Транспортабельність плодів хороша.

Не вимогливий до умов вирощування.

Сорт схожий на Папіровку за характером смаку, але в порівнянні з Папіровкою значно кращий смак плодів і вища їх транспортабельність.

Маємо сорт яблук Фея в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Фея в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.  

 

 


Фукутімі - сорт яблук ранньо-літнього терміну дозрівання японської селекції.

Дерево середньоросле, формує округлу крону.

Плоди середніх розмірів або вище середніх, масою (120-140г.), широко конічної форми, з декілька ребристою до верхівки поверхнею.

Шкірочка гладенька, зеленувато-жовта, покрита яскравим темно-червоним рум'янцем практично на всій поверхні плоду.

М'якоть ніжна, соковита, хрустка, кисло-солодка, але кислотність підвищена.

Швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-й рік після садіння в сад. Врожайність регулярна, щедра.

Дозрівають плоди - 20 липня. Зберігаються в звичайних умовах 7-10 днів. Врожайність 10-ти річного дерева - 20-25 кг.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб середня.

Товарність плодів висока.

Маємо сорт яблук Фукутамі в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Фукутамі в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Ерлі Голд (Earli Gold) - сорт яблук літнього терміну дозрівання американської селекції.

Дерево середньоросле.

Плоди середньої величини, масою (130-180г.), зрізано-кулясто-конічної форми, одномірні.

Шкірочка світло-жовта, при повному дозріванні - кольору слонової кістки.

М'якоть світло-кремова, з зеленуватими прожилками, дрібнозерниста, щільна, соковита, ніжна, хрустка, ароматна, кисло-солодка, кислоти мало, гарного смаку.

Швидкоплідний сорт. Врожайність висока.

Дозрівають плоди - серпень. Плоди зберігаються - 2-3 тижні.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість до грибкових хвороб середня.

Маємо сорт яблук Ерлі Голд в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Ерлі Голд в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 



Ерлі Женева (Geneva Early) - сорт яблук ранньо-літнього терміну дозрівання американської селекції. Отримано сорт на дослідній станції Женева (США) в результаті схрещування сортів Квінті х Джуліред у 1967 році.

Дерево середньо- або сильноросле, формує широкоовальну крону, середньої густини. Листя велике.

Плоди середнього розміру, масою (120-160г.), плоско-кулястої форми, одномірні.

Шкірочка зеленувато-жовта, вкрита темнувато-червоним рум'янцем по всій поверхні плоду, вкрита сизим пруіновим нальотом.

М'якоть світло-кремова, дрібнозерниста, середньої щільності, хрустка, соковита, ароматна, кисло-солодка, доброго смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,5 бали.

Цвіте в ранні терміни. Пилок має високу життєздатність. Сорт є хорошим запилювачем для інших сортів яблук.

Найкращі запилювачі: Діскавері, Целеста, Делікатес, Амбассі, Джеймс Грів, Айдаред, Найдаред, Катерина.

Дуже швидкоплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 2-й рік після садіння в сад. Врожайність висока, щорічна.

Дозрівають плоди - 15-30 липня, на 3-5 днів раніше сорту Білий налив. Дозрівання плодів нерівномірне. Збір врожаю в 2-3 етапи. Зберігаються в холодильнику 2-3 тижні.

Зимостійкість вища за середню.

Стійкість до грибкових хвороб середня. Уражується паршею - середньо, борошнистою росою і бактеріальним опіком - сильно.

Транспортабельність плодів середня.

В основному плоди придатні для вживання у свіжому вигляді.

Доцільно вирощувати на карликових і напівкарликових підщепах.

Інтенсивний промисловий сорт.

Маємо сорт яблук Ерлі Женева в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Ерлі Женева в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

 

Ерлі Мак - сорт яблук літнього терміну дозрівання французької селекції.

Дерево середньоросле, формує ширококулясту крону, середньої густини.

Плоди середнього розміру, масою (120-160г.), видовжено-кулясто-овальної форми, одномірні.

Шкірочка тоненька, основне забарвлення - жовтувато-зелене, покривне - яскравий темно-червоний рум'янець на всю поверхню плоду з сизим пруїновим нальотом.

М'якоть біла (кремова), дрібнозерниста, середньої щільності, ніжна, соковита, ароматна, солодка з кислинкою, відмінного смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,4-4,5 бали.

Найкращі запилювачі: Ерлі Женева.

Швидкоплідний сорт. У пору плодоношення вступає на карликовій підщепі на 2-3-й рік після садіння в сад. Врожайність висока.

Дозрівають плоди - 20-30 липня.

Зимостійкість висока.

Стійкість до грибкових хвороб вища за середню. При мінімальному захисті від шкідників і хвороб уражень не помічено.

Товарність плодів висока.

Маємо сорт яблук Ерлі Мак в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Ерлі Мак в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 


Ямба (Jamba) - сорт яблук літнього терміну дозрівання німецької селекції. Отримано сорт в результаті схрещування в 1954 році сортів Мелба х Джеймс Грів. Є перспективним для промислових насаджень Полісся і Лісостепу України.

Дерево сильноросле, формує широкоовальну крону, середньої густини. Основні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом 50-70 градусів. Спочатку гілки у яблуні ростуть строго вертикально, а пізніше схильні до обвисання.

Збудливість бруньок і пагоноутворювальна здатність середні.

Плодоношення зосереджено в основному на кільчатках, списиках, однорічних приростах.

Пагони середньої довжини, товсті, прямі, слабо колінчасті, опушення середнє, жовтувато-коричневі, із середньою кількістю дрібних кулястих чечевичок. Бруньки середні по величині, ширококонічні, коричневі, опушення середнє, притиснуті до пагону. Листові пластинки великі і середнього розміру, сірувато-зелені, опушення середнє, широкоовальні, з довгим різко загостреним кінчиком і кулястою асиметричною основою, слабо вигнуті, з плоскою слабо горбистою поверхнею, розташовані під середнім тупим кутом до пагону; краї слабо хвилясті, городчасті. Нервація ніжна. Черешок середньої довжини, частіше товстий, сірувато-зелений, з червоною основою. Прилистники середньої величини, ланцетоподібні, зелені.

Плоди середнього і вище середнього розміру, масою (120-180г.), одномірні, сплющено-кулясто-конічної форми, із згладженими ребрами. Лійка глибока, середньої ширини, у 20% плодів сіро-оржавлена. Плодоніжка середньої довжини і товщини, опушена, пряма. Блюдце вузьке, середньої глибини або дрібне, з горбисто-зморшкуватими стінками. Чашечка закрита. Підчашечна трубка середньої величини, конічна. Сердечко велике, плоско-округле, розташоване ближче до верхівки плоду. Насіннєві камери великі, закриті. Осьова порожнина невелика, вузькоовальна. Насіння погано виконане, велике, напівмісяцеподібне, з гострим носиком, світло-коричневе (плямисте).

Шкірочка середньої товщини, щільна, еластична, суха, основне забарвлення - зеленувато-світло-жовте, покривне - червоний розмито-штриховатий рум'янець на більшій частині поверхні плоду, із середньою кількістю добре помітних білих підшкірних крапок і інтенсивним сизим нальотом.

М'якоть біла, іноді з рожевими прожилками, ніжна, дуже соковита, гармонійного кисло-солодкого смаку.

Дегустаційна оцінка - 4,3-4,4 бали.

Цвіте в середньоранні терміни, інтенсивно і дружно. Життєздатність пилку середня - 40-59%. Зав'язування плодів від вільного запилення становить - 11-18%.

Найкращі запилювачі: Катя, Мелба, Оттава 274, Прима, Слава переможцям.

У плодах міститься: сухих розчинних речовин - 11,44-13,43%, цукрів - 8,08- 10,68%, органічних тітруємих кислот - 0,68-0,77%, вітаміну С - 9,17-12,04 мг/100г. сирої маси.

В плодоношення вступає на середньорослій підщепі на 3-4-й рік після садіння в сад. Плодоношення стабільне. Врожайність 8-10-ти річних дерев - 18-32 кг з дерева.

Знімальна й споживча стиглість плодів настає – 15-20 серпня. У холодильнику плоди зберігаються - 1-1,5 місяці. Плоди дозрівають неодночасно, тому урожай краще збирати в 2-3 прийоми.

Зимостійкість і стійкість до пізніх зворотніх весняних заморозків високі.

Стійкість до парші та борошнистої роси вища за середню. Спостерігається схильність до гіркої ямчатості і побуріння м'якоті, тому дерева необхідно декілька разів за сезон обприскувати хлоридом або нітратом кальцію.

Транспортабельність плодів висока.

Використовуються плоди в свіжому вигляді і на виробництво соків.

Сорт проходить первинне і виробниче випробування в усіх грунтово-кліматичних зонах України. Визнаний перспективним для промислових насаджень Полісся і Лісостепу України.

      Маємо сорт яблук Ямба в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Ямба в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.

 

 

 

       Розмарін літній– сорт яблук пізньо-літнього терміну дозрівання російської селекції. 

       Дерево сильноросле, формує пірамідальну крону. 

       Плоди нижче середнього розміру або середнього розміру, масою (100-130г), кулясто-яйцеподібної форми. 

       Шкірочка світло-жовта, часто з легким рожевим рум'янцем на сонячному боці плоду. 

       М'якоть біла, ніжна, соковита, ароматна, кисло-солодка з невеликою терпкістю, гарного смаку. 

       Плоди містять: цукрів – 13,33%, органічних кислот – 0,3%, вітаміну С – 5,5 мг на 100г. сирої маси. 

       Цвіте у пізні терміни. 

       Вступає в пору плодоношення на середньорослій підщепі на 5-й рік, на сильнорослій на 8-10-й рік після посадки в сад. Врожайність висока, періодична. Плодоношення зосереджено переважно на кільчатках. 

       Дозрівають плоди – 20-30 серпня. Зберігаються у холодильнику до грудня.

       Зимостійкість висока. Стійкість квіткових бруньок до весняних заморозків середня.

       Стійкість до грибкових хвороб середня. У вологі роки уражається паршею.

        Маємо сорт яблук Розмарін літній в нашому колекційному саду у вигляді самостійного дерева. Якщо Вас зацікавив цей сорт яблук і Вам потрібні саджанці або живці цього сорту, зайдіть будь-ласка в розділи нашого сайту "Каталог саджанців" і "Каталог живців для щеплення" і подивіться наявність їх на продажу. Якщо цього сорту яблук Розмарін літній в каталогах не має, значить на данний момент часу саджанців або живців цього сорту не має на продажу і Ви їх придбати у нас не зможете. Ви можете обрати тільки ті сорта яблук, які є в каталозі і придбати їх в нас. Під замовлення можемо виростити Вам саджанці цього сорту.